Suplementy do sterydów

Sterydy anaboliczne stosowane są przez wielu sportowców, ponieważ wspomagają budowę masy mięśniowej oraz prowadzą do wzrostu siły i wytrzymałości. Decydując się na przyjmowanie sterydów warto zwrócić uwagę na suplementy diety, które mogą wspomóc ich działanie.

W trakcie stosowania sterydów bardzo ważną rolę odgrywają odżywki białkowe i węglowodanowe. Możliwe jest stosowanie jednego suplementu, zawierającego w sobie białka i węglowodany, jak również dwóch różnych odżywek. Wśród tych pierwszych wyróżnia się gainery oraz bulki. Gainery można polecić przede wszystkim osobom o szybszym metabolizmie, podczas gdy bulki sprawdzą się w przypadku osób, które mają skłonność do gromadzenia nadmiernej tkanki tłuszczowej. Gainery można podzielić pod względem zawartości białek i węglowodanów, natomiast w bulkach ich stosunek wynosi 1:1. Osobom decydującym się na przyjmowanie węglowodanów i białek oddzielnie można polecić między innymi takie produkty jak Carbo Nox firmy Olimp oraz Prot Box, którego producentem jest firma CrossTrec. Pierwszy suplement to odżywka typu carbo, która zawiera starannie wyselekcjonowane węglowodany, natomiast drugi to odżywka białkowa z innowacyjnej serii CrossTrec.

Muscle-Zone Sklep

Przy stosowaniu sterydów zaleca się także przyjmowanie suplementów z tauryną, czyli aminokwasem, który umożliwia dłuższe i bardziej intensywne treningi, a zarazem przeciwdziała katabolizmowi. Polecanym preparatem jest Taurine Mega Caps od firmy Olimp.

W trakcie przyjmowania sterydów nie można zapominać także o tych suplementach, które powinny być stosowane przez wszystkich sportowców. Bardzo ważną rolę odgrywają zatem witaminy i minerały oraz zdrowe kwasy tłuszczowe.