Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Dla grup społecznychDla sportowcówJako dodatki

Suplementy do spalania tłuszczu

Suplementy do spalania tłuszczu

Pozbycie się tkanki tłuszczowej nie należy do najprostszych zadań, o czym pewnie większość z nas zdaje sobie sprawę. Często nawet przy dużej aktywności fizycznej oraz trzymaniu się wyjątkowo restrykcyjnej diety waga stoi w miejscu, a my nie wiemy co z tym zrobić. Jest tak szczególnie wówczas, gdy uda nam się zrzucić parę początkowych kilogramów, a później… waga ani drgnie. Pomocne jest tu stosowanie odpowiednich suplementów diety, dzięki którym dostarczymy swojemu organizmowi wiele cennych składników, które stymulują odchudzanie. Co więc wybrać?

Spalacze tłuszczu – jakie wybrać?

Najpopularniejszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po tak zwane spalacze tłuszczu. Są to preparaty, które po prostu mają za zadanie zmaksymalizować proces spalania tkanki tłuszczowej, dzięki czemu szybciej będziemy w stanie pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Suplementy te opierają się na dwóch głównych procesach, czyli na termogenezie oraz na stymulacji układu nerwowego. Pierwszy mechanizm pobudza produkcję ciepła, z kolei drugi zwiększa wydolność oraz aktywność psychoruchową, a ponadto redukuje uczucie zmęczenia. Spalacze tłuszczu będą doskonałą opcją w fazie zwaną plateau, czyli w okresie kompletnego braku postępów i zastoju w odchudzaniu.

Wybór spalaczy tłuszczu jest naprawdę duży, toteż nie będzie problemu z wybraniem czegoś dla siebie. Przykładem może być tu chociażby johimbina, którą często można znaleźć pod postacią alfa-johimbiny, inaczej zwanej rauwolscyną. Preparat ten wykazuje bardzo wysoką aktywność biologiczną, dzięki czemu szybko przynosi widoczne rezultaty. Johimbina osiąga swoją aktywność poprzez powinowactwo w stosunku do receptorów alfa-2-andrenergicznych. Oznacza to, że rauwolscyna jest w stanie wiązać się ze wspomnianymi receptorami i blokować je, hamując w ten sposób ich aktywność. W ten sposób możliwe jest zwiększenie sekrecji norepinefryny w organizmie oraz miana stężenia acetylocholiny, serotoniny i dopaminy. Co z tego wynika? Przede wszystkim fakt, iż szybciej spalamy tłuszcz z tak zwanych miejsc opornych, a więc z brzuchu i pośladków. Ponadto regularne przyjmowanie johimbiny utrudnia kumulowania się tkanki tłuszczowej i przyspiesza tempo procesu lipolizy, prowadząc w ten sposób do utraty nadprogramowych kilogramów. Dodatkowo rauwolscyna ogranicza apetyt, dzięki czemu łatwiej jest trzymać założoną dietę. Kiedy warto stosować johimbinę? Między innymi w czasie redukcji i w przypadku wysokiego stopnia zaawansowania w odchudzaniu oraz sporcie. 

Warto sięgnąć również po synefrynę, która usprawnia redukcję masy ciała. Jest to alkaloid znajdujący się między innymi w skórce pomarańczy. Badania wskazują na to, że synefryna wykazuje podobieństwo do efedryny oraz adrenaliny. Jej działanie opiera się przede wszystkim na pobudzaniu receptorów adrenergicznych, które są bardzo ważne dla regulacji procesów energetycznych oraz dla utrzymywania odpowiedniego stężenia glukozy we krwi. Dodatkowo synefryna posiada funkcje termogeniczne i zwiększa produkcję ciepła, dzięki czemu możliwy jest większy wydatek energetyczny i wykorzystywanie zapasów tkanki tłuszczowej jako energii.

Dobrym rozwiązaniem będzie też stosowanie preparatów z kofeiną. Jest ona antagonistą receptorów adenozyny A1 i A2, a jej działanie polega na podwyższaniu stężenia acetylocholiny, adrenaliny, noradrenaliny i dopaminy, przez co zwiększana jest aktywność neuronalna, a my czujemy się mniej zmęczeni. Poza tym suplementy z kofeiną są w stanie spotęgować syntezowanie białek rozprzęgających, a to prowadzi do uwalniania energetycznych substratów w postaci ciepła, umożliwiając spalanie tkanki tłuszczowej.

W celu przyspieszenia spalania tkanki tłuszczowej poleca się również preparaty z ekstraktem z zielonej herbaty. Jest ona nie tylko cennym antyoksydantem i środkiem przeciwzapalnym. Zielona herbata doskonale sprawdza się także w ograniczaniu produkcji kortyzolu, czyli hormonu stresu, który jest jednym z czynników powodujących przybieranie na wadze. Katechiny, które znajdują się w zielonej herbacie redukują aktywność lipaz trawiennych i działają stymulująco na syntezę adrenaliny, acetylocholiny oraz dopaminy, co zmniejsza odkładanie tkanki tłuszczowej i znacząco ułatwia odchudzanie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *