Suplementy do spalania tłuszczu

Redukcja tkanki tłuszczowej nie jest łatwym zadaniem i często nawet mimo intensywnej aktywności fizycznej oraz restrykcyjnej diety zrzucanie zbędnych kilogramów jest mozolne. Szczególnie po osiągnięciu pewnego spadku wagi trudno jest zmusić organizm do dalszego chudnięcia. W związku z tym konieczne staje się włączenie do swojej diety suplementów stymulujących odchudzanie. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie spalaczy tłuszczu. 

Czym są spalacze tłuszczu?

Są to preparaty, które – jak sama nazwa wskazuje – mają za zadanie zintensyfikować spalanie tkanki tłuszczowej i przyspieszyć ten proces. Wykorzystują przy tym dwa podstawowe mechanizmy: termogenezę, czyli pobudzanie produkcji ciepła oraz stymulowanie układu nerwowego, co zwiększa wydolność, aktywność psychoruchową i eliminuje zmęczenie. Preparaty te znakomicie sprawdzają się w tak zwanej fazie plateau – etapie braku postępów i zastoju w odchudzaniu, ponieważ przełamują stagnację. 

Muscle-Zone Sklep

Jakie spalacze tłuszczu wybrać?

Wachlarz możliwości jest tu bardzo szeroki. Można jednak wymienić kilka przykładowych, wysoce skutecznych suplementów, które z pewnością przyspieszą spalanie tkanki tłuszczowej. Pierwszą z możliwości jest johimbina, np. w postaci alga-johimbiny, zwana także rauwolscyną. Ten rodzaj preparatu charakteryzuje się wysoką aktywnością biologiczną i szybko przynosi widoczne efekty. Jak działa rawuolscyna? Osiąga ona swoją aktywność w wyniki antagonizmu receptorów alfa-2-adrenergicznych, w stosunku do których wykazuje duże powinowactwo. W związku z tym johimbina może się z nimi wiązać i blokować je, tym samym hamując ich aktywność. Dzięki temu zwiększa się sekrecja norepinefryny w organizmie oraz zmienia się ilość acetylocholiny, dopamina i serotoniny. To z kolei wywołuje spalanie tłuszczu z tzw. miejsc opornych, w tym z brzucha czy z pośladków. Stosowanie johimbiny ogranicza kumulowanie się tłuszczu oraz przyspiesza tempo lipolizy, a to powoduje utratę zbędnych kilogramów w krótkim czasie. Poleca się jej stosowanie między innymi w okresie redukcji oraz na etapie wysokiego zaawansowania w sporcie i odchudzaniu. Ponadto johimbina ogranicza też apetyt, co sprawia, że łatwiej jest wytrzymać na diecie. 

Kolejnym przykładem spalacza tłuszczu może być preparat z chlorowodorkiem synefryny, który wspomaga redukcję masy ciała.

Synefryna jest alkaloidem, który znajdziemy m.in. w skórce pomarańczy. Według prowadzonych od wielu lat badań wykazuje ona podobieństwo do efedryny i adrenaliny. W jaki sposób działa synefryna? Przede wszystkim pobudza receptory adrenergiczne, które naturalnie pobudzane są przez noradrenalinę i adrenalinę. Receptory te są istotne dla regulowania procesów energetycznych oraz dla trzymywania prawidłowego stężenia glukozy we krwi. Synefryna posiada właściwości termogeniczne, zwiększając produkcję ciepła, w wyniku czego zwiększa się wydatek energetyczny, a organizm zaczyna wykorzystywać zapasy w formie tkanki tłuszczowej. Poza tym aktywowanie receptorów nasila lipolizę. Suplementy z synefryną przyspieszają również tempo przemiany materii, co ułatwia osiągnięcie deficytu kalorycznego.

Podczas redukcji tkanki tłuszczowej warto stosować także kofeinę, która jest antagonistą receptorów adenozyny A1 i A2. Zwiększa ona stężenie acetylocholiny, dopaminy, adrenaliny i noradrenaliny, potęgując aktywność neuronalną i eliminując w ten sposób zmęczenie. Poza tym kofeina wzmaga pobudliwość układu nerwowego i poprawia funkcjonowanie mózgu. Preparaty z kofeiną potęgują syntezę białek rozprzęgających, przez co uwalniają substraty energetyczne w postaci ciepła, spalając tkankę tłuszczową. 

Nie można w tym zestawieniu pominąć także ekstraktu z zielonej herbaty. Oprócz właściwości antyoksydacyjnych i przeciwzapalnych zielona herbata ogranicza również syntezowanie kortyzolu, który jest jedną z przyczyn problemów z wagą. Katechiny zawarte w ekstrakcie ograniczają aktywność lipaz trawiennych i redukcję trawionych oraz przyswajanych w jelicie tłuszczy. Ponadto działają one stymulująco na produkcję adrenaliny, noradrenaliny, dopaminy i acetylocholiny. W ten sposób zielona herbata zmniejsza ryzyko odkładania tkanki tłuszczowej i ułatwia odchudzanie.