Suplementy do pływania

Pływanie kojarzy nam się głównie z beztroskimi zabawami w basenie, które doskonale pamiętamy z okresu dzieciństwa. Może być również źródłem wspomnień z lat, kiedy gorące lata spędzaliśmy nad jeziorami, morzami, z najlepszą paczką przyjaciół. Niewątpliwie jednak pływanie pojmowane jako profesjonalna dyscyplina sportowa jest wynikiem ciężkich, długotrwałych oraz wymagających treningów, jak również odpowiedniej diety i co najważniejsze – suplementacji. Aby mówić o profesjonalnym podejściu do sportu, warto zacząć od bardzo długiego procesu przygotowawczego, w którym nasze ciało oraz umysł kształtują swoje cechy po to, aby osiągać spektakularne wyniki i spełniać się. W przypadku pływaków, bardzo ważne jest przystosowanie fizyczne, sprawność oraz technika, rozpoczyna się oczywiście od sylwetki, która powinna być pozbawiona zbędnej tkanki tłuszczowej, w której kształtowane są mięśnie, inne cechy fizyczne. 

Dlaczego suplementacja pływaka jest tak ważna?

Suplementacja dba o każdy szczebel rozwoju pływaków, od początku do końca kariery i długo po jej zakończeniu. Warto pamiętać, że stanowi ona doskonałe uzupełnienie niedoborów, odżywia, koryguje, stabilizuje, wzmacnia oraz chroni, zapewnia dodatkowo dobre zachodzenie przemian i procesów, jak również pozwala na odpowiednie funkcjonowanie narządów i organów. Na pierwszy rzut oka może wydawać nam się prozaiczne to, że to właśnie dzięki suplementacji jesteśmy w stanie zminimalizować stopień degradacji organizmu, która następuje w wyniku wieloletnich treningów. Pływanie wymaga wytężonej pracy wszystkich partii mięśniowych, jest to codzienna, bardzo wymagająca i obciążająca psychicznie walka, w której każda kolejna wygrana napędza jeszcze większą motywację. 

Muscle-Zone Sklep

Suplementacja do pływania – co polecamy?

 Nie ulega wątpliwości, że obowiązkiem każdego sportowca jest dbanie o to, aby dostarczyć do organizmu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Doskonale wiemy przecież, że długotrwałe treningi pływackie są nastawione na niezwykłą wytrzymałość, dlatego kluczowe jest dostarczenie do organizmu odpowiedniej dawki energii. Najważniejszym jej źródłem są oczywiście węglowodany, dlatego  doskonałym wyborem będą suplementy witaminowo-białkowo-węglowodanowe. Stosowanie tego rodzaju preparatów nie tylko odżywi i wzmocni organizm, ale również pozwoli na poprawę utleniania się kwasów tłuszczowych, a tym samym zapewni szybszą redukcję tkanki tłuszczowej, jak również zahamowanie zakwaszenia mięśniowego. 

Odżywki białkowe to kolejne absolutne „must have” dla osób pływających, gdyż stanowią one bogate źródło łatwo przyswajalnego białka o najwyższej i najbardziej produktywnej jakości. Ponadto odżywki białkowe to źródło argininy, aminokwasów oraz glutaminy. 

Jeśli chodzi o suplementację dla pływaków, specjaliści polecają również stosowanie aminokwasów rozgałęzionych BCAA, które wspomagają procesy i przemiany anaboliczne, są niezwykle dobrze przyswajalne przez organizm i wywołują w nim bardzo wiele pozytywnych skutków. Podobnie jak kreatyna, która poprawia wytrzymałość, koordynację, metabolizm oraz siłę, a co więcej dzięki niej możliwe jest sprawne budowanie masy mięśniowej. 

Co daje nam suplementacja? 

To trudne do sformułowania pytanie w obliczu tak wielu korzyści oraz ludzkich potrzeb. Suplementacja, wydaje się, dawać właśnie to, czego oczekujemy i czego pragniemy najbardziej – bezpieczeństwo. Okazuje się, że dzięki suplementom nie tylko nie musimy stresować się tym co jest dziś i co będzie jutro, ale również możemy być w pełni spokojni o przyszłość. Wiadomo przecież, że kariera kiedyś dobiegnie końca, a zmęczony organizm będzie szukał jakiejś formy regeneracji oraz ukojenia. W tym przypadku najważniejsza jest nasza samoświadomość i chęć nabywania wiedzy niezbędnej do prowadzenia zdrowego stylu życia. Witaminy z grupy B, witamina A, C, D, E i K, magnez, potas, wapń, chlor, żelazo, to składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju i do komfortowego funkcjonowania każdego z nas. Musimy bowiem pamiętać, że zarówno wigoru, jak i energii musi nam wystarczyć we wszystkich aspektach życia, na co dzień pełnimy bowiem wiele ról. Codzienność nie zaczyna i nie kończy się na pływaniu, ale jeśli pływanie jest naszym światem, to należy zadbać o to, aby każdy kolejne jutro było coś warte.