Dla sportowców

Suplementy do metanabolu

Metanabol to bardzo popularny steryd anaboliczny. Mocno wpływa na polepszenie naszej wytrzymałości i kondycji, ale ma wiele skutków ubocznych, o których się rzadko wspomina. Ma on ogromny wpływ na wątrobę i trzustkę – przede wszystkim doprowadza do ich nieodwracalnych uszkodzeń. Jego działanie jest długoterminowe i uszkodzenia nie powstają od razu, jednak mogą być one niebezpieczne w skutkach. Ryzyko trwałych uszkodzeń rośnie przy dawkach wyższych niż 10 mg na dobę.

Ostropest plamisty

Ten suplement sprawi, że o wiele szybciej zregeneruje się nasza wątroba. Ma działanie odbudowujące jej komórki. Chroni ją również przed toksynami i pozwala je szybciej metabolizować i pozbywać się z organizmu. Sprawia, że wątroba wydziela o wiele więcej żółci, która pozwala na lepsze trawienie. Naprawia także uszkodzone już komórki.

Muscle-Zone Sklep

Karczoch

Karczoch jest niedocenianym warzywem. Co prawda króluje w kuchni, ale niewielu sportowców i kulturystów zna jego wspaniałe działanie. Nie tylko odbudowuje uszkodzone komórki, ale także pozwala na lepsze wydalanie toksyn. Zmniejsza szkodliwe działanie sterydów, dzięki czemu nie będziemy musieli obawiać się ich destrukcyjnego wpływu na nasz organizm przy krótkich cyklach. Idealnie sprawdzi się także jako wsparcie po zakończonym już cyklu sterydowym.

Witamina B7

Jest witaminą, która wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, ale także metabolizm. Bierze czynny udział w procesie glukogenezy, a także metabolizuje aminokwasy oraz syntezuje kwasy tłuszczowe. Witamina B7 znacznie zmniejsza odczucia bólowe i poprawia ogólną kondycję.

Witamina E

Witamina E jest bardzo silnym antyoksydantem. Sprawia, że pozbywamy się toksyn o wiele szybciej, nasz mózg działa lepiej, a  my czujemy się zdrowsi. Ma niebagatelny wpływ na prawidłową pracę układu krążenia, dzięki czemu jest idealnym suplementem dla osób ćwiczących siłowo, ale też zmagających się z problemami z sercem. Świetnie działa na ściany naczyń, nie dopuszczając do ich uszkodzenia.  Chroni skutecznie przed stresem oksydacyjnym, który bardzo źle wpływa na nasze wyniki sportowe. Jest rozpuszczalna w tłuszczach, więc warto łączyć ją z posiłkiem tłuszczowym, np. białkowo-tłuszczowym śniadaniem.

Sterydy nie są dobrym rozwiązaniem jeśli nasz organizm nie jest do nich przygotowany. Mogą wywołać wiele niepożądanych skutków ubocznych. Oprócz wymienionych na początku uszkodzeń wątroby możemy niestety stać się nagle drażliwi i agresywni. Pojawiać się także mogą problemy z koncentracją. Zamiast sterydów lepiej zastosujmy zdrową dietę pełną wielu rodzajów białkowych posiłków oraz warzyw i owoców. Będzie to idealny sposób na sprawienie, że nasza sylwetka nabierze szczupłości, a mięśnie staną się bardziej wydatne. Przed zastosowaniem sterydów bezwzględnie musimy zapytać o zdanie trenera bądź lekarza sportowego, który doradzi nam, czy powinniśmy je stosować i w jakich dawkach. Większe dawki nie spowodują lepszych wyników, a jedynie mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu i doprowadzić do bardzo poważnych powikłań w postaci uszkodzenia trzustki.