Suplementy do kreatyny

Najlepsze suplementy wspomagające stosowanie kreatyny.

Kreatyna sama w sobie jest znakomitym suplementem, jednak w połączeniu z innymi preparatami może przyczynić się do uzyskania lepszych efektów. Nie można oczywiście zapominać o odpowiedniej diecie i dopasowanym planie treningowym. vita-min-plus-235x355Podczas suplementacji kreatyną należy pamiętać o zwiększonym spożyciu białek oraz witamin i minerałów, jeżeli codzienne dieta nie dostarcza wszystkich potrzebnych związków to warto zastosować preparat Vita-min Plus, który uzupełni wszystkie niedobory.

 

Jakie dodatki do kreatyny wybrać?

Samo stosowanie kreatyny daje dobre rezultaty, ale w połączeniu z odpowiednimi dodatkami można zwiększyć efekt anaboliczny nawet kilkukrotnie. Dodatek węglowodanów sprawi, że kreatyna będzie lepiej wchłaniana. Szybkość transportu można także zwiększyć dokładając odpowiednią dawkę aminokwasów rozgałęzionych czyli BCAA. Ich zadaniem jest nie tylko polepszenie działania kreatyny, ale również dostarczanie materiału budulcowego do mięśni. Kolejnym preparatem wartym uwagi jest glutamina, która znakomicie hamuje katabolizm. W połączeniu z anabolicznym działaniem kreatyny potęguje uzyskiwane efekty. Jednak to jeszcze nie wszystkie suplementy, które można zastosować. Jabłczan cytruliny będzie nie tylko wspaniałym dodatkiem podczas stosowanie kreatyny, ale również pozwoli na utrzymanie wspaniałych efektów po zakończeniu jej dostarczania. Dzieje się tak ponieważ, zwiększa produkcję tlenku azotu w organizmie. Dzięki temu transport wszystkich substancji odżywczych do komórek zostaje wielokrotnie przyśpieszony. Cytrulina przyczynia się do zwiększenia naturalnej syntezy kreatyny w organizmie. Natomiast kwas jabłkowy zwiększa pokłady energii w organizmie. Aby suplementacja była kompleksowa można jeszcze pokusić się o zastosowanie argininy, która jest idealnym uzupełnieniem i zwiększa działanie jabłczanu cytruliny.

Nie zapominaj o diecie.

Jeżeli Twoja dieta nie dostarcza odpowiedniej ilości składników odżywczych to suplementacja może nie przynieść odpowiednich efektów. W takim przypadku warto zastosować odżywki uzupełniające takie jak gainery lub proteiny z wysoką zawartością dobrze przyswajalnego białka.