Na dolegliwości

Suplementy dla wątroby

Wątroba jest bardzo ważnym narządem, który trzeba chronić przed szkodliwym działaniem metali ciężkich oraz innych toksyn. Jednak przez zanieczyszczenie środowiska nie zawsze nam się to udaje, mimo wzorowej diety. Z pomocą przychodzą nam naturalne suplementy na wątrobę, które pozwolą się jej oczyścić i wspomogą jej regenerację.

 

Ostropest plamisty

Muscle-Zone Sklep

Ostropest plamisty jest to roślina, która bardzo dobrze sprawdza się w ochronie naszej wątroby. Był on od wieków używany jako antidotum na zatrucie grzybami. Przyspiesza usuwanie toksyn, także tych zawartych w alkoholu, dzięki czemu jest świetnym suplementem dla osób spożywających duże ilości tego odurzacza. Suplement z ostropestem zmniejsza ilość bilirubiny – odpowiedzialnej za żółcenie gałek ocznych i skóry oraz normalizuje AST, ALT i GGT, które pozwalają na zmierzenie kondycji naszej wątroby, mięśni i serca. Chroni wątrobę także wtedy, kiedy jesteśmy zmuszeni przyjmować silne leki, które mogą powodować jej uszkodzenie. Stymuluje tworzenie się nowych komórek wątroby. Można więc powiedzieć, że ją odbudowuje. Co ważne jest o wiele silniejszym przeciwutleniaczem niż osławione witaminy C i E. 

 

Karczoch zwyczajny

Karczoch zwyczajny to roślina, która raczej kojarzy nam się ze śródziemnomorskimi potrawami, jednak ta niepozorna roślina jest prawdziwym ratunkiem dla naszej wątroby. Jest on jednoroczną rośliną uprawianą również w Polsce. Jego łodyga dorasta nawet do dwóch metrów wysokości, a liście od spodu mają białawy nalot. Jest smacznym dodatkiem do sałatek, a nawet do pizzy. Ostatnio stały się bardzo popularne suplementy diety z wyciągiem z karczocha. Nic dziwnego, ponieważ jest on bardzo pozytywny dla naszej wątroby.

Suplement z karczochem stymuluje wytwarzanie się soków trawiennych, co pomaga nam znacznie trawić pokarmy. Jest żółtopędny i reguluje nasze wypróżnienia, dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób cierpiących z powodu zaparć albo chcących schudnąć. Dodatkowo pomaga przezwyciężyć dokuczliwą kamicę nerkową oraz wspomaga leczenie wzdęć i gazów po ciężkostrawnym jedzeniu. Jest on polecany zarówno przed jedzeniem jako wspomaganie trawienia, jak i po przejedzeniu się, niwelując jego skutki.

Działa pozytywnie na naszą wątrobę, pozwalając jej oczyścić się z toksyn. Zwłaszcza polecany jest osobom, które piją duże ilości alkoholu. Jest jak filtr, który pozwala pozbyć się wszelkich metali ciężkich. Pozytywnie wpływa na pracę układu krwionośnego i chroni go przed groźnymi blaszkami miażdżycowymi. Zmniejsza ilość złogów w jelitach usprawniając ich pracę. Sam w sobie jest lekkostrawny i może go jeść praktycznie każdy, jednak najlepiej działa w postaci suplementu diety, w którym znajdziemy jego naturalny ekstrakt.