Dla grup społeczych Jako dodatki

Suplementy dla uczących się

Podczas nauki potrzebujemy dużo energii. Najczęściej wtedy właśnie nasz mózg wymaga dodatkowego wsparcia. W czasie uczenia się musimy rozwiązywać trudne problemy, dochodzi także stres, który związany jest ze zbliżającym się egzaminem, a my odczuwamy przez to presję uniemożliwiającą nam odpowiednie skupienie się. Dodatkowo z powodu mniejszej ilości czasu, i dużego przeciążenia psychicznego poświęcamy mniejszą ilość czasu na sen, przez co nasz mózg nie ma kiedy się zregenerować. Sen jest przede wszystkim potrzebny do odpoczynku, dlatego też jego brak może doprowadzić nawet do skrajnego przemęczenia, zawrotów głowy i dekoncentracji. Właśnie z tego powodu winno się zadbać o stosowanie odpowiednich suplementów, które wspomogą koncentrację, wpłyną na lepsze zapamiętywanie, a także dodadzą organizmowi energii, która bez wątpienia jest niezbędna w trakcie nauki.

Suplementy wspomagające naukę- co stosować?

Muscle-Zone Sklep

Suplement diety dla osób uczących się powinien nie tylko wspomagać nasze myślenie i zwiększyć metabolizm, ale także niezbędne jest, aby poprawiał on procesy regeneracyjne, jednocześnie zwalczając bezsenność. Idealnym sposobem jest spożywanie suplementów, które pozwolą na zwiększenie naszej wydajności umysłowej i poprawią koncentrację.

Suplementy dla osób uczących posiadają w swym składzie przede wszystkim duże ilości minerałów. To właśnie one wspomagają pracę całego naszego organizmu, nie tylko mózgu. Witaminy zwiększą naszą odporność na stres, przede wszystkim witamina D i kwas askorbinowy, które wpływają również na pracę układu immunologicznego. Jest ona bowiem istotnie zaburzana, gdy w naszym życiu występuje stres.

W składzie dobrego suplementu powinien znaleźć się m.in. alfosceran choliny. Jest to związek, który dostarcza cholinę do ośrodkowego układu nerwowego. Jest on całkowicie rozpuszczalny w wodzie. Ta witamina jest stosowana jako lek nootropowy, który przyspiesza przemianę materii, dzięki czemu aktywują się procesy psychiczne, w tym zapamiętywanie. Związek ten jest przyjmowany jako lekarstwo w zaburzeniach pamięci, np. u osób z otępieniem starczym, czy w Alzheimerze. U młodych ludzi jego niewielka dawka zwiększa umiejętności poznawcze i przyspiesza zapamiętywanie. Jest szybko transportowany do mózgu, gdzie przyspiesza pracę neuroprzekaźników. Ten niezwykle ważny składnik możemy znaleźć m.in. w suplemencie Alpha GPC.

Alpha GPC

Alfosceran choliny jest substratem, który bierze udział w syntezie fosfotydylocholiny u sfingomieliny. Sfingomielina jest tłuszczem, który buduje naszą tkankę mózgową, dlatego jego odpowiednia ilość jest tak ważna. Oba te fosfolipidy budują nasze błony komórkowe i są niezbędne do prawidłowego działania układu nerwowego. Alpha GPC pomaga im wbudowywać się w neurony, co zmniejsza procesy starzenia się mózgu. Można powiedzieć, że dzięki nim nasz mózg w naturalny sposób się odmładza. 

Kolejnym istotnym produktem, który wpływa na poprawę myślenia i odpowiednie skupienie się jest Miłorząb Japoński. Posiada on działanie przeciwutleniające, dzięki czemu zmniejszają się uszkodzenia powstałe podczas procesu starzenia się. Pomaga także w eliminacji białka, które gromadzi się w mózgach osób chorych na  Alzheimera.

Lecytyna jest znanym składnikiem wielu suplementów wspomagających pracę mózgu. Poprawia naszą koncentrację, ale zmniejsza też stan napięcia nerwowego, które spowalnia procesy myślowe i podnosi poziom stresu. Jak wiemy poziom stresu znacznie zwiększa zmęczenie, które znowu przekłada się na proces wysypiania się.

Alpha GPC istotnie wspomaga układ współczulny, przez co działa relaksująco i rozluźniająco. Zmniejsza napięcie, relaksuje, a dzięki temu przyspiesza naszą regenerację i wspomaga zdrowy i głęboki sen, który dla osób uczących się jest niezwykle istotną kwestią. Suplement zawierający Alpha GPC najlepiej zażywać zaraz przed snem, lub tuż przed odpoczynkiem.