Suplementy dla matek karmiących

Kobieta powinna przygotować się do ciąży, powinna dbać o siebie zarówno w okresie jej trwania, jak i po porodzie. W dzisiejszych czasach istnieje naprawdę wiele możliwości, aby odpowiednio zabezpieczyć swoje zdrowie w czasie np. karmienia piersią, kiedy organizm jest najbardziej podatny na wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa.

Czy warto stosować suplementy podczas karmienia?

Suplementy diety nie bez przyczyny na stałe rozgościły się w naszej codzienności. Dzięki temu, że są one tak wartościowe i ważne dla naszego organizmu, można powiedzieć że wprost nie rozstajemy się z ich działaniem. Suplementy diety są w pełni naturalne i bezpieczne. Nie są inwazyjne. Ich głównym zadaniem jest ochrona organizmu i stabilizacja jego struktur.

Muscle-Zone Sklep

Dzięki suplementom, niezależnie od wieku, płci, czy miejsca na ziemi, w którym żyjemy – czujemy się lepiej, zdrowiej, aktywniej. Suplementy diety, zwłaszcza w przypadku matek karmiących, stają się swoistą barierą ochronną, budulcem dla układu immunologicznego, tarczą dla swobodnego rozwoju, mocnych kości, dobrego wzroku, słuchu, zdrowych zębów. 

Suplementy dla matek karmiących – jaką pełnią rolę?

Suplementy diety pomagają poprzez pokarm matki rozwijać się, rosnąć pochłaniać ogromne pokłady tak bardzo potrzebnej im świadomości. Co więcej, suplementy sprawiają, że maluchy są bardziej zaangażowane w naukę podstawowych czynności, są aktywniejsze, lepiej myślą, szybciej zapamiętują, wyciszają się i regenerują. Dzięki suplementom, dzieci nie są narażone na silny stres oraz nerwowość. Kobieta, w okresie poporodowym, gdy karmi, ale również przed nim i po nim, wymaga od nas szczególnej opieki.

Kiedy dziecko rośnie , bawi się, uczy, analizuje i zdobywa – my mamy – wciąż jesteśmy obok. Rodzic jest jak najdelikatniejszy plaster na skaleczone kolano, zawsze pomaga. Podobną rolę spełniają suplementy diety, które generalnie wpływają na wszelkie czynności organiczne, fizyczne i psychiczne wykonywane przez dziecko, na każdej płaszczyźnie jego życia. Karmienie piersią, to również duże obciążenie podczas którego z organizmu kobiety ubywa niezbędnych składników odżywczych i jest on wówczas narażony na niedobry. 

Witaminy i minerały

Wiadomo, że witaminy i minerały, to podstawowe jednostki budulcowe każdego organizmu. Ich obecność jest szczególnie ważna zwłaszcza w pierwszych latach życia dziecka, a także w okresie kiedy jest ono karmione piersią matki. Witaminy i minerały pozwalają na dobry wzrost dziecka w okresie silnego nabierania masy. Dodatkowo dbają one o jego wzrok, słuch, mowę, a także węch, smak i tym podobne. Witaminy i minerały opiekują się wszelkimi przemianami i procesami, chroniąc przy  tym narządy wewnętrzne i zewnętrzne. Witamina A, witaminy z grupy B (zwłaszcza B6, B12 i Biotyna), witamina C, witamina D, witamina E, witamina K, żelazo, magnez, wapń, potas, żeń-szeń, to absolutny must have!

Jeśli chcemy by nasze dzieci rozwijały się prawidłowo, aby z ich twarzy nie schodził uśmiech, aby ich odporność i układ immunologiczny działały na najlepszym, bardzo wysokim poziomie, to suplementy diety powinny stanowić kwestię absolutnie priorytetową.

W przypadku stosowania suplementów podczas karmienia, warto skupić się nad ich najwyższą jakością i wybrać tylko te pochodzące od pewnych producentów
W przypadku stosowania suplementów podczas karmienia, warto skupić się nad ich najwyższą jakością i wybrać tylko te pochodzące od pewnych producentów

Żywienie matki karmiącej 

Wiadomo, że słowo dieta ani nam dorosłym, ani tym bardziej dzieciom nie kojarzy się z czymś przyjemnym, miłym i dobrym. Nie mniej, samo określenie dotyczy każdego rodzaju spożywanego pokarmu, bez rozróżnia na to, czy jest on uważany za zdrowy i fit, czy też nie. I tak, jeśli chodzi o mamy karmiące i ich dzieci, to należy powiedzieć sobie jasno, że ogromnym błędem byłoby nie zwracanie uwagi na to co jemy. Dlaczego? Otóż, to od diety zaczynają się nie tylko niedobory, ale również problemy skórne, otyłość, niedowaga, choroby serca, nerek, wątroby, jelit, układu nerwowego – zwłaszcza u noworodków i osłabionych porodem kobiet.

Dlatego też, jako odpowiedzialne mamy powinnyśmy jeść i tym samym  podawać naszym  dzieciakom przede wszystkim zdrowe tłuszcze, które są w ich diecie niezbędne. Ale, ale – zdrowe wcale nie oznacza frytek smażonych na głębokim oleju, chipsów lub dań typu fast food. Wręcz przeciwnie. Tłuszcze nienasycone, podobnie jak pełnowartościowe białko, cukry oraz węglowodany są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, a także rozwoju. Tłuszcze nienasycone znajdziemy w najbardziej skoncentrowanej formie właśnie w suplementach diety pod postacią tranu, oleju z wątroby dorsza, wyciągu z awokado, pestek, nasion i orzechów, oleju kokosowego. Z diety malucha należy natomiast wykluczyć substancje absolutnie szkodliwe, które w żaden sposób mu nie służą – wręcz przeciwnie.

Mowa min. o słonych przekąskach, cukrach prostych, wysoko słodzonych nektarach, gazowanych napojach, pustych kaloriach. Naturalne cukry znajdziemy chociażby w owocach, warzywach, podobnie jak węglowodany, które dostępne są w pełnoziarnistych produktach.