Suplementy dla kobiet

Wiele suplementów diety tworzonych jest z myślą zarówno o kobietach, jak i mężczyznach, jednak istnieją preparaty, które są przeznaczone specjalnie dla kobiet. Co warto przyjmować?

Muscle-Zone Sklep

Wśród nich znajdują się przede wszystkim kompleksy witamin i minerałów. Są to produkty zawierające wszystkie potrzebne człowiekowi mikro i makroelementy, jednak większość składu stanowią te witaminy i minerały, których potrzebują w szczególności kobiety. Paniom zainteresowanym suplementacją można polecić na przykład Daily Vits firmy Now Foods. Dla kobiet w ciąży opracowane zostały specjalne suplementy, które uwzględniają szczególne potrzeby przyszłej mamy. Na uwagę zasługuje na przykład suplement Vita-Min Plus Mama firmy Olimp, który zyskał rekomendację Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Wśród suplementów diety dla kobiet znajdują się także preparaty łagodzące objawy menopauzy, na przykład Menopauzin firmy Olimp.

 

Kobietom zainteresowanym wyeliminowaniem nadmiernej tkanki tłuszczowej można polecić również preparaty wspomagające odchudzanie. W kontrolowania apetytu pomogą między innymi suplementy z chitosanem, na przykład HCA Chitosan firmy Scitec Nutrition. Do usprawnienia pracy układu pokarmowego można natomiast wykorzystać suplementy z błonnikiem.

Po suplementy diety mogą sięgnąć także kobiety prowadzące aktywny tryb życia, które chciałyby zadbać o swoją wytrzymałość podczas intensywnych treningów. W takiej sytuacji można wykorzystać między innymi aminokwasy rozgałęzione, na przykład BCAA Xtra firmy Activlab.