Suplementy dla kobiet na odchudzanie

Piękna i zgrabna sylwetka to marzenie każdej kobiety, w dodatku zgrabna figura to nie tylko dobry wygląd ale również zdrowie i dobre samopoczucie. Współczesny świat wyznaje kult zdrowia, sportu i wysportowanej sylwetki, więc kobiety coraz częściej podejmują decyzję nie tylko o przejściu na dietę i rozpoczęciu ćwiczeń, ale również na stosowanie suplementów diety. Nie zastąpią one oczywiście sportu i odpowiedniej diety, ale mogą pomóc w walce ze zbędnymi kilogramami. Dodatkowe wsparcie w postaci suplementów przyda się zwłaszcza po początkowym sukcesie spowodowanym utratą nadmiaru wody z organizmu. To wtedy właśnie najbardziej pomocne są tak zwane spalacze tłuszczu. 

Co wspomaga odchudzanie?

Muscle-Zone Sklep

Suplementy diety, które wspomogą walkę z nadmiernymi kilogramami dzieli się na trzy grupy: suplementy powodujące hamowanie łaknienia, suplementy blokujące wchłanianie tłuszczów oraz suplementy wzmagające spalanie tłuszczów. 

Suplementy, które hamują proces łaknienia poleca się paniom, które nie potrafią powstrzymać swojej chęci do jedzenia, bowiem produkty te zawierają guaranę, kofeinę, chrom, ocet jabłkowy czy wyciąg z fasoli, które hamują chęć jedzenia. 

Kolejna grupa to produkty, które blokują wchłanianie tłuszczu nawet o jedną trzecią. To idealne suplementy diety dla pań, które nie tylko zamierzają schudnąć ale chcą zmienić zarówno swoje nawyki żywieniowe jak i zacząć intensywniej trenować. 

A co w takim razie ze spalaczami? Te produkty będą najlepszym wyborem dla kobiet, które w ciągu dnia nie mają zbyt wiele czasu na ruch. To zresztą najczęściej wybierany produkt przez osoby chcą pozbyć się dodatkowych kilogramów. Należy jednak wiedzieć jak wybrać odpowiedni spalacz, by był skuteczny. Jakich składników należy więc należy poszukiwać w tym rodzaju suplementów?

Zioła

Suplementy ziołowe są niezwykle pomocne w procesie odchudzania. Bardzo popularne i łatwo dostępne zioła takie jak ziele mniszka, krwawnika i korzeń lubczyka na przykład optymalizują trawienie. Na prawidłowy poziom diurezy, który ma wpływ na usunięcie produktów przemiany materii idealne będą lubczyk, mniszek oraz skrzyp. W obniżeniu poziomu trójglicerydów i cholesterolu i tym samym zmniejszeniu poziomu glukozy w organizmie pomoże liść czernicy. 

Spirulina

Spirulina to nic innego jak mikroalga, która się w 60% z białka, czyli budulca, który jest niezwykle istoty w procesie odchudzania, ponieważ to właśnie białko powoduje uczucie sytości i tym sprawia, że nie jemy więcej. Spirulina dodatkowo to źródło witamin z grupy B, które korzystnie wpływają na układ nerwowy i metabolizm. 

Błonnik pokarmowy

Jak wiadomo odchudzanie wspomaga szybka przemiana materii, a do tego niezbędna jest prawidłowa praca przewodu pokarmowego. Błonnik przyśpiesza przyspiesza przemianę materii, zapobiega zaparciom oraz powoduje uczucie sytości. Ma też inne zalety –  między innymi obniża poziom złego cholesterolu we krwi, co powoduje zmniejszenie ryzyka zachorowania na choroby serca i cukrzycę typu 2. 

Kofeina

Kofeina sama w sobie nie powoduje utraty zbędnych kilogramów, ale może ona zwiększyć wydatek energetyczny organizmu. Efekty oczywiście nie będą tak spektakularne jak w przypadku regularnego uprawiania ćwiczeń, ale sama kofeina może być idealnym wspomagaczem w procesie odchudzania, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość dorosłych ludzi dzień zaczyna właśnie od filiżanki kawy. 

Zielona kawa 

A skoro już o kawie mowa to idealnym wyborem jest jej zielona odmiana. Ziarna zielonej kawy zawierają kwasy chlorogenowe, a zawarte w kawie polifenole korzystnie wpływają na utratę wagi, ponieważ zmniejszają wchłanianie węglowodanów, cukrów i tłuszczy. Zielona kawa pomaga więc nie tylko schudnąć, ale również utrzymać uzyskane rezultaty.

Chrom

Chrom to pierwiastek, który jest odpowiedzialny za przemiany metaboliczne glukozy oraz niektórych białek i tłuszczów. Pobudza on również aktywność insuliny na poziomie komórkowym i ogólnoustrojowym i dlatego właśnie wykorzystuje się go jako suplement diety, który ma wspomóc odchudzanie i przyrost beztłuszczowej masy działa. Stosując suplementację chromu należy jednak uważać, ponieważ mogą wystąpić efekty toksyczne, a także niepożądane interakcje z żelazem.