Suplementy dla kierowców

Transport to niezwykle wymagające zagadnienie, a praca kierowcy to bardzo męczący oraz uciążliwy zawód. Najmniejszy błąd może skutkować katastrofą. Prowadzenie pojazdu o masie kilkunastu ton to ogromna odpowiedzialność.

Suplementy na sen dla kierowcy

Podstawowym czynnikiem warunkującym bezpieczną podróż jest odpowiedni wypoczynek, w tym sen. Ciasna szoferka w pojeździe na parkingu to nie najlepsze miejsce na nocny odpoczynek. Na kłopoty z odpowiednią ilością oraz głębokością rytmu sennego przychodzą suplementy z melatoniną. W przypadku tej substancji nie spotkamy się z ogólną sennością w ciągu dnia czy działaniem uspokajającym, a zażywanie w stałych porach normalizuje ludzki cykl dobowy.

Muscle-Zone Sklep
Aliness Melatonina 1mg PLUS - polski, naturalny suplement zawierający melatoninę i składniki dodatkowe wspomagające sen
Aliness Melatonina 1mg PLUS – polski, naturalny suplement zawierający melatoninę i składniki dodatkowe wspomagające sen

Suplementy na oczy dla kierowców

Kolejnym ważnym czynnikiem jest wzrok o odpowiedniej sprawności. Z pomocą przychodzi nie tylko kartenoidy z grupy witaminy A tj. luteina i zeaksantyna, ale i ekstrakty z jagód i borówek. Wysoką skutecznością cechują się czarna jagoda i jagody goji. Najlepiej wybrać jak najbardziej kompleksowy suplement, dla wielotorowego wsparcia podstawy naszej pracy – narządu wzroku.

Aliness - źródło naturalnej witaminy A wspierającej oczy
Aliness – źródło naturalnej witaminy A wspierającej oczy

Suplementy dla kierowcy na pobudzenie

Pobudzenie i koncentracja. Jak wiadomo kofeina wypijana w postaci kawy nie jest najlepszym środkiem aktywującym nasz mózg do aktywności. Działanie jest krótkie i mało efektywne. Dobrym rozwiązaniem jest stosowaniu produktów opartych o tekarynę, związek którego działanie wspierające układ nerwowy zostało udowodnione badaniami klinicznymi.

Preparatem godnym polecenia jest Smart Caps. To środek poprawiający koncentracje oparty o właśnie teakrynę, kofeiną oraz teaninę, w efektywnych dawkach i niskiej cenie.

Apollo's Hegemony Smart Caps - suplement pobudzający dla kierowców
Apollo’s Hegemony Smart Caps – suplement pobudzający dla kierowców

Relatywnie tanim stymulantem może być kofeina w kapsułkach. Jej działanie jest powszechnie znane, jednak jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o kofeinie to macie tutaj duży zbiór informacji o kofeinie.

Jeśli jednak nie lubisz stymulantów, dobrze jest wypróbwać substancji zwanych adaptogenami. To naturalne zioła i rośliny, ułatwiające radzenie sobie naszemu organizmowi z sytuacjami stresowymi, które na drogach są zazwyczaj codziennością. Przykładem polecanego produktu jest Relatonic Forte, łączący w sobie aż 6 substancji adaptogennych.

Apollo's Hegemony Relatonic Forte - połączenie aż 6 naturalnych adaptogenów
Apollo’s Hegemony Relatonic Forte – połączenie aż 6 naturalnych adaptogenów