Suplementy dla bokserów

Sporty walki wymagają dużej siły, dlatego w przypadku bokserów właściwe odżywianie. W celu zapewnienia sobie dobrej kondycji warto wzbogacić dietę o odpowiednie suplementy.

Szczególne znaczenie mają odżywki węglowodanowe. W trakcie intensywnego wysiłku potrzeba dużo energii, a jej podstawowe źródło stanowią właśnie węglowodany. Z tego względu zaleca się ich przyjmowanie przed rozpoczęciem treningu. Wśród najlepszych preparatów tej kategorii należy wymienić Crea Carbo. To odżywka węglowodanowa typu carbo, która zawiera monohydrat kreatyny oraz węglowodany. Wspomaga budowę masy mięśniowej, zwiększa siłę i wspomaga regenerację potreningową.

Muscle-Zone Sklep

Kolejna grupa preparatów polecanych bokserom to odżywki białkowe-proteinowe, które uzupełniają codzienną dietę w ważne dla sportowców białko oraz w proteiny wspomagające budowę masy mięśniowej. Bardzo dobrą odżywką jest na przykład wyprodukowana przez Activlab High Whey Protein Isolate Premium. To najwyższej jakości izolat białka, doskonale usprawniający anabolizm.

Bokserzy powinni także zwrócić uwagę na gainery, czyli odżywki ukierunkowane przede wszystkim na budowę masy mięśniowej. Są to preparaty, którymi można traktować jako zamiennik posiłku. Takim preparatem jest między innymi Creasteron firmy Hi Tec

Podczas intensywnych treningów zalecane jest również stosowanie odżywek aminokwasowych. Na uwagę zasługuje na przykład suplement Beta Energy wyprodukowany przez firmę IHS. To beta-alanina wzbogacona o histydynę, cytrynian magnezu i witaminę B6. Skutecznie zwiększa wytrzymałość i opóźnia moment wystąpienia zmęczenia mięśni.