Suplementy dla bokserów

Sporty walki wymagają dużej siły, dlatego w przypadku bokserów właściwe odżywianie. W celu zapewnienia sobie dobrej kondycji warto wzbogacić dietę o odpowiednie suplementy.

Carbo

Szczególne znaczenie mają odżywki węglowodanowe. W trakcie intensywnego wysiłku potrzeba dużo energii, a jej podstawowe źródło stanowią właśnie węglowodany. Z tego względu zaleca się ich przyjmowanie przed rozpoczęciem treningu. Wśród najlepszych preparatów tej kategorii należy wymienić CarboNox. To odżywka węglowodanowa typu carbo, która zawiera dodatek wielu witamin, minerałów oraz związków wspomagających anabolizm. Wspomaga budowę masy mięśniowej, zwiększa siłę i wspomaga regenerację potreningową.

Muscle-Zone Sklep
Rekomendowane carbo dla bokserów - CarboNox od Olimpu
Rekomendowane carbo dla bokserów – CarboNox od Olimpu

Odżywki białkowe

Kolejna grupa preparatów polecanych bokserom to odżywki białkowe-proteinowe, które uzupełniają codzienną dietę w ważne dla sportowców białko oraz w proteiny wspomagające budowę masy mięśniowej. Bardzo dobrą odżywką jest na przykład wyprodukowana przez MZ Store MZ Whey. To najwyższej jakości połączenie izolatu oraz koncentratu białek serwatkowych, doskonale usprawniających anabolizm.

Rekomendowana odżywka białkowa dla bokserów - MZ Whey od MZ Store
Rekomendowana odżywka białkowa dla bokserów – MZ Whey od MZ Store

Gainery

Bokserzy powinni także zwrócić uwagę na gainery, czyli odżywki ukierunkowane przede wszystkim na budowę masy mięśniowej. Są to preparaty, którymi można traktować jako zamiennik posiłku. Takim preparatem jest między innymi Profi Mass od znanej, polskiej firmy Olimp Labs, który to jak sama nazwa wskazuje pozwoli nam zrobić profesjonalną masę!

Gainer rekomendowany dla bokserów - Profi Mass od Olimp Labs
Gainer rekomendowany dla bokserów – Profi Mass od Olimp Labs

Aminokwasy

Podczas intensywnych treningów zalecane jest również stosowanie odżywek aminokwasowych. Na uwagę zasługuje na przykład suplement Reference EAA wyprodukowany przez firmę Apollo’s Hegemony. To produkt zawierający wszelkie niezbędne aminokwasy egzogenne – czyli takie których nasz organizm nie jest w stanie sam wytworzyć i musimy je dostarczać wraz z jedzeniem lub suplementami. Skutecznie zwiększa wytrzymałość i opóźnia moment wystąpienia zmęczenia mięśni.

Rekomendowany suplement z aminokwasami - Reference EAA od Apollo Hegemony
Rekomendowany suplement z aminokwasami – Reference EAA od Apollo Hegemony