Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Dla sportowców

Suplementy dla biegaczy

Suplementy dla biegaczy

Bieganie to sport, który uprawia wiele osób, ze względu na jego pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie, a także z uwagi na fakt, że biegać można niemal wszędzie i nie wiąże się to z żadnymi kosztami. Uprawianie każdego sportu wymaga jednak zwrócenia szczególnej uwagi na swoją dietę, a w razie potrzeby zastosowania odpowiednich suplementów.

Biegaczom można polecić między innymi aminokwasy BCAA. Ich działanie polega przede wszystkim na zwiększaniu energii, przeciwdziałaniu katabolizmowi, wspomaganiu regeneracji oraz ułatwianiu budowy masy mięśniowej. Na uwagę zasługuje na przykład BCAA Mega Caps firmy Olimp. To połączenie kilku aminokwasów, które wykazują silne działanie anaboliczne i antykataboliczne. Suplement skutecznie zwiększa wytrzymałość, umożliwiając dłuższe bieganie, a zarazem przyśpiesza regenerację.

Kolejna grupa produktów dla biegaczy do suplementy węglowodanowe. Węglowodany go główne źródło energii podczas treningów, natomiast ich niedobór prowadzi do katabolizmu. W celu ich uzupełnienia można sięgnąć po napój Iso Active firmy Activlab. Oprócz węglowodanów dostarcza on organizmowi elektrolity i witaminy.

Wielu biegaczy przyjmuje także suplementy z l-argininą. Jej celem jest synteza tlenku azotu, czyli substancji rozszerzającej naczynia krwionośne. Dzięki temu substancje odżywcze i tlen są szybciej transportowane do pracujących komórek, natomiast toksyczne związki przemiany materii są szybciej usuwane z organizmu. Spośród produktów tej kategorii warto wyróżnić na przykład suplement firmy Olimp- Argi Power.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *