Suplementy dla biegaczy

Bieganie doskonale otrzeźwia umysł, odchudza, modeluje sylwetkę – odżywia i odświeża ciało. Współcześnie na każdym kroku możemy zaobserwować, że biegaczy wciąż przybywa. Biegamy po trasach, po ulicach, chodnikach, lasach i po górach – biegamy niemal wszędzie. To bardzo cieszy, ponieważ poziom aktywności fizycznej i wzrostu świadomości wśród osób w każdym wieku, zdecydowanie wywindowały ku górze. Warto jednak w tym wszystkim pamiętać przede wszystkim o własnym bezpieczeństwie i zdrowiu, a także o tym, aby nie nabawić się kontuzji, urazów oraz bóli. Zdrowe żywienie, rozgrzewka, systematyczność oraz suplementacja – to nieodłączne wyznaczniki sukcesu, a także spektakularnych rezultatów, o których przecież tak bardzo marzymy. 

Witaminy i minerały 

Witaminy i minerały to absolutna podstawa w życiu każdego biegacza. Warto zaznaczyć, że wysiłek taki jak bieg spala nie tylko naprawdę pokaźną liczbę kalorii, ale również pozbawia organizm wielu składników odżywczych – powodując niedobory witaminowo-minerałowe. Nie wolno do tego dopuścić. Biegacze powinni suplementować zatem min. witaminy z grupy B (B6 i B12), witaminę A, C, D,K i E, a także magnez, potas, żelazo, cynk, koenzym Q10. Te wszystkie składniki odpowiedzialne są np. za siłę, moc, wigor, aktywność, poziom zmęczenia, regenerację oraz zapobieganie kontuzjom, urazom, bólom, skurczom. Dlatego też ich obecność w organizmie jest tak istotna, a także znacząca. 

Muscle-Zone Sklep

Beta-karoten i kwas foliowy 

Zarówno kwas foliowy, jak i Beta-karoten posiadają działanie zbawienne, normalizujące, wzmacniające oraz odżywcze dla naszego organizmu. Dzięki działaniu tych składników możemy wspierać i budować swój organizm, a także jego tkankę mięśniową (w tym też masę). Kwas foliowy i Beta-karoten doskonale oddziałują na układ immunologiczny oraz odporność. Dodatkowo, substancje te aktywnie wspierają naturalne procesy, a  także przemiany zachodzące wewnątrz naszego ciała. 

Aminokwasy BCAA

Aminokwasy rozgałęzione BCAA, to najbogatsze źródło białka z możliwych. Ten składnik suplementów diety służy wewnętrznemu wzmocnieniu organizmu, poprzez zbudowanie silnej tkanki i trwałej masy mięśniowej. Dodatkowo, BCAA świetnie pozbywają się nadprogramowych kilogramów, uczestniczą w przemianach i procesach organicznych, wspierają pracę narządów, intensyfikują energię, moc, siłę oraz wigor. BCAA, to genialne źródło pozytywnego nastawienia, chęci do działania, a także do dalszego rozwoju, to również stosunkowo szybkie efekty, które w połączeniu z systematyką, a także oddaniem – dadzą spektakularne efekty. 

Nawodnienie 

Szczególnie istotnym — zwłaszcza dla biegaczy — jest dostateczne nawadnianie organizmu przed, po i w trakcie biegu. Podczas tego rodzaju wysiłku ciało w sposób szczególnie intensywny ulega odwodnieniu. Warto wypijać od 2.5 do 3.5 litrów wody mineralnej każdego dnia, to również doda nam pewnego rodzaju siły, która pozwoli na zwiększenie tempa, dystansu i intensywności. Oprócz wody, ważna jest też dieta, która nie może być ciężkostrawna i przytłaczająca dla biegacza – wręcz przeciwnie. Łatwostrawne, zdrowe i smaczne posiłki pozwolą na bardzo szybkie unormowanie wyglądu sylwetki, a także na jej odżywienie.