Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Jako dodatki

Suplementy diety – witaminy dla mężczyzn

Suplementy diety – witaminy dla mężczyzn

Zapotrzebowanie na składniki odżywcze może różnić się ze względu na wiek, stopień aktywności fizycznej czy płeć. Mężczyźni powinni stosować nieco inne suplementy witaminowe aniżeli kobiety. Kompleksy witamin i minerałów dla mężczyzn nie tylko wspierają podstawowe procesy fizjologiczne, ale także poprawiają funkcjonowanie tych obszarów, na których im najbardziej zależy, w tym chociażby hormonów. Co ciekawe, badania naukowe wskazują, że wszelkie niedobory składników odżywczych częściej pojawiają się u mężczyzn niż u kobiet. Jest to zapewne spowodowane mniejszą dbałością o tryb życia i o dietę, a także wyższym zapotrzebowaniem i spożywaniem różnego rodzaju używek np. alkoholu, kawy czy papierosów. Często pojawiają się więc u nich niedobory. To bardzo niebezpieczne zjawisko, ponieważ niedobory mogą wywoływać wiele chorób.

Jakie preparaty powinno stosować mężczyźni?

Bardzo istotnymi witaminami dla mężczyzn są przede wszystkim witaminy z grupy B. Wpływają one korzystnie na potencję, ponieważ rozszerzają naczynia krwionośne oraz dbają o nie, dzięki czemu całe ciało staje się lepiej ukrwione. Witamina B1 na przykład pobudza wytwarzanie hormonów gonadotropinowych, czyli po prostu płciowych. Jej niedobór może być powodem bezpłodności czy nawet dysfunkcji jąder. Przy tym witamina B1 poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, wpływając na lepsze przewodzenie impulsów nerwowych. Regularne stosowanie tej substancji w formie  suplementu diety rozszerzy naczynia krwionośne i usprawni przepływ krwi, dlatego ułatwia osiągnięcie erekcji. 

Ogromne znaczenie dla zdrowia mężczyzn ma również witamina E. Wpływa ona między innymi na krążenie, a także na syntezę hormonów. Dodatkowo stanowi ona doskonały antyoksydant, więc chroni komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Wzmacnia naczynia krwionośne i może być przyjmowana nawet w celu wspierania leczenia bezpłodności u mężczyzn. 

Poza tym nie możemy zapominać o najbardziej znanych witaminach, takich jak A, D, E, K, C, D3 czy K. Warto jednak pamiętać, iż ludzki organizm nie jest w stanie sam wytworzyć sobie witamin, stąd też muszą być one dostarczone z zewnątrz. Wymienione wcześniej witaminy są istotne, ponieważ znacząco pływają na funkcjonowanie enzymów, powodują uregulowanie gospodarki hormonalnej oraz lepszą pracę komórek.

Co jeszcze powinni przyjmować mężczyźni?

Chociażby preparaty, które wzmagają wchłanianie wszelkich witamin, szczególnie tych rozpuszczalnych w tłuszczach, czyli witamin A, D, E i K. Przykładem takiego preparatu może być ekstrakt z Palmy Sabal, który zawiera w swoim składzie tłuszcze wielonienasycone, fitosterole i wiele innych. Suplement ten dodatkowo wspiera syntezowanie ważnych biologicznie związków, w tym prostaglandyny. Poza tym dobrze jest sięgnąć po suplementy z substancjami witaminopodobnymi, takimi jak cholina, kwas alfa-liponowy i inozytol. Cholina stanowi prekursor acetylocholiny, czyli neuroprzekaźnika, który odpowiada za pracę układu krwionośnego i mięśniowego. Inozytol natomiast ma za zadanie regulować działanie hormonów. Jest on składnikiem nasienia, stąd też jest niezbędny dla jego dobrej jakości. Kwas alfa-liponowy korzystnie wpływa na problemy z ciśnieniem i posiada właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu chroni wszystkie narządy i układy. 

Nie można zapominać też o preparatach witaminowych, które wspierają serce, gdyż u mężczyzn jest ono dużo bardziej narażone na różnego rodzaju choroby oraz na zawał. Tutaj również pomocne okazują się witaminy A, C i E, które korzystnie oddziałują na stan układu sercowo-naczyniowego. 

Najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po całe kompleksy witamin, ponieważ tak naprawdę wszystkie one pełnią niezwykle istotne funkcje w organizmie. Zapotrzebowanie mężczyzn zarówno na energię, jak i na składniki odżywcze jest znacznie wyższe niż u kobiet, toteż niezbędne jest stosowanie suplementów diety, by organizm mógł prawidłowo funkcjonować. W ten sposób wesprzemy nie tylko swoją płodność, ale także zdrowie w ogóle, poprawimy swoją odporność, wyregulujemy ciśnienie i wzmocnimy serce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *