Suplementy diety w proszku, czy w płynie

Na rynku pojawia się wiele różnego rodzaju suplementów diety, a każdy z nich może różnić się składem, działaniem, a także formą. Pojawia się coraz więcej nowych form suplementów diety i mimo tego, że preparaty witaminowe w sprayu nie zyskały jeszcze zaufania konsumentów, to warto wiedzieć, że suplementy diety w płynie i w proszku, które jeszcze kilka lat temu były nowością na rynku, od niedawna są coraz to bardziej popularne. Wiele osób zaczyna się zastanawiać, które z tych preparatów są lepsze i dają szybsze wyniki suplementacji. Warto się o tym przekonać, zanim zdecydujesz się na ponowne zakupienie suplementów diety.

Suplementy diety w proszku i w płynie – jakie mają działanie

To jak działa suplement diety, zależy od tego, jaki skład ma dany preparat. Jednak forma, w jakiej spożywany jest suplement, nie ma większego znaczenia. Ważne są składniki oraz ich działanie. Jednak warto wiedzieć, że niektóre suplementy lepiej rozpuszczają się w wodzie, dzięki czemu rozmieszane z wodą znacznie szybciej przyswajają się do organizmu. A inne witaminy są rozpuszczalne w tłuszczach, więc najlepiej po nie sięgnąć, mieszając je z mlekiem, dzięki czemu ich poziom przyswajalności znacząco się zwiększy. Ze względu na to warto sięgnąć po preparaty witaminowe w proszku, ponieważ mamy większy wybór ich rozmieszania.

Muscle-Zone Sklep

Suplementy diety w proszku, czy w płynie – sposób spożywania

Zanim zdecydujesz się na zakupienie suplementów diety, warto byś zastanowił się, która ich forma jest dla ciebie najlepsza pod względem łatwości przygotowania. Nie każdy chce lub ma czas na przygotowywanie odpowiedniej marki wody i suplementu w proszku, a następnie ich dokładne połączenie. Tak więc dla osób, które mają mniej czasu i nie są dokładne ( podczas mieszania składników liczy się precyzja w odmierzaniu ich ilości) to suplementy diety w proszku nie są dla nich. Lepszym rozwiązaniem są preparaty w płynie, ponieważ och dawkowanie i sposób spożywania jest bardzo prosty.

Suplementy diety w proszku, czy w płynie – przyswajalność

Wiele osób uważna, że suplementy diety w proszku znacznie lepiej się przyswajają do organizmu niż witaminy i minerały pochodzące z preparatów w płynie. Wydaje nam się, że skoro organizmu musi poświęcić więcej czasu na trawienie odżywki, to oznacza, że składniki odżywcze wchłaniają się szybciej i w większych ilościach. Jednak warto wiedzieć, że nie ma to większego znaczenia. Nie liczy się to, czy spożywamy suplementy w proszku, w płynie, kapsułkach, czy sprayu. Składniki odżywcze zazwyczaj wchłaniają się w tych samych ilościach w o podobnym czasie.