Suplementy diety – termogeniki

 Termogeniki to substancje, które w sposób kompleksowy oraz niezwykle skuteczny biorą udział w procesie redukcji masy ciała – to znaczy, że pozwalają nam szybko i efektownie schudnąć. Termogeniki specjalizują się w maksymalizacji przemiany materii, w minimalizacji ilości podskórnej tkanki tłuszczowej, a także w odgrywaniu roli w procesie budowania masy mięśniowej. Może wydawać nam się, że sama nazwa tego specyfiku pozostaje nieco tajemnicza. W rzeczywistości jednak okazuje się, że zarówno struktura, budowa, jak i właściwości substancji termogenicznych pozostają naturalne i nieinwazyjne. Samoistnie wyzwalają one niesamowite pokłady energii, zwiększając przy tym siłę, wytrzymałość, wydolność, a także zapasy oszczędnościowe mięśni. Ich działanie przyczynia się bezpośrednio do zwiększania treningowych efektów.

Termogeniki  jako naturalne spalacze tłuszczu

 Należy zdawać sobie sprawę, że termogeniki, to specjalnie wyselekcjonowane związki o pochodzeniu roślinnym, które pozostają silnie podczas pobudzenie aktywności metabolicznej organizmu. Dodatkowo, substancje te są stymulantami podczas rozpadu tkanki tłuszczowej, jak również wspomagają spalanie jej pozostałości, przerabiając ją na energię. W efekcie ich działania dochodzi do znacznego przyspieszenia przemiany materii, znacznego wzrostu temperatury ciała, jak też bardzo dużego zmniejszenia się rezerw tłuszczowych. Pod wpływem tych suplementów w organizmie dochodzi do rozwojowych zmian, które polegają min. na zmianie trybu pracy przemian metabolicznych. Możemy wyróżnić różne rodzaje termogeników, min. należą do nich: efedryna (która wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej), kofeina (potęguje moc efedryny), zielona herbata (ekstrakt, który odgrywa bardzo ważną rolę podczas odchudzania, przyspieszania metabolizmu i przyswajania tłuszczy w organizmie). 

Muscle-Zone Sklep

Dobrym termogenikiem jest także CLA, gdyż usprawnia on redukcję masy ciała, poprawia witalność, zwiększa rezerwy energetyczne, siłowe i wydolnościowe. Polecana jest również L-karnityna, która jest bardzo znana i często stosowana na całym świecie. Przyspiesza ona znacznie końcowy etap spalania kwasów tłuszczowych, jak również podsumowuje i kończy redukcję tłuszczów, poprawia wydolność organizmu, jak również jego psychofizyczny stan. 

Warto dodać, że termogeniki w istocie przynoszą spektakularne rezultaty, ale samodzielnie nie są w stanie zadziałać tak, jak tego byśmy oczekiwali. Chodzi o to, że w momencie kiedy decydujemy się na zmianę swojej sylwetki, na zdrowe i racjonalne życie – powinniśmy ustalić pewne fakty. Otóż, do tego, aby zdrowo i na stałe (bez efektu jojo i wielu innych nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych) stracić na wadze, potrzebne są trzy fundamentalne elementy. Mianowicie, chodzi o: odpowiednie żywienie, suplementację, a także aktywność fizyczną.

 Jak mogliśmy się przekonać, co prawda suplementy pełnią kluczową rolę, ale pozostają one w absolutnej symbiozie z dwoma pozostałymi odnośnikami i nie ma innej możliwości, aby spełnić swoje zamierzenia dotyczące odchudzania. Termogeniki w swojej specyfice mają za zadanie w taki sposób stymulować temperaturę ciała, aby naturalnie i bez sztucznej ingerencji pozbywało się ono zbędnych pokładów tłuszczów. Dodatkowo, co bardzo ważne, każdy suplement powinien być spożywany w sposób określony przez specjalistów. Oczywiście powinniśmy zrezygnować z głodówek, cukrów prostych, słodyczy, dań typu fast-food, potraw smażonych na głębokim oleju, gazowanych napojów, wysokosłodzonych soków, słodkich nektarów. Nie oznacza to jednak, że tłuszcz jest stanowczo zakazany, wręcz przeciwnie. Nasz organizm, by zdrowo się rozwijać potrzebuje odpowiedniej dawki tłuszczy, białek oraz węglowodanów. Nie mniej, my powinniśmy spożywać tłuszcze pełnowartościowe, nienasycone, które dodadzą nam energii, odżywią organizm, zregenerują go, usprawnią pracę naszego mózgu, serca, przemian i procesów. Zdrowe tłuszcze, takie jak: awokado, olej kokosowy, pestki, orzechy, oliwa z oliwek, tran – to zdecydowane strzały w dziesiątkę!