Suplementy diety – spalacze tłuszczu

Suplementy wspomagające proces redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej od zawsze cieszą się niezwykłą popularnością, która nieustannie wzrasta. Nie jest to nic dziwnego, gdyż współczesność na co dzień mierzy się z problemami otyłości oraz nadwagi, jest to zjawisko powszechne, które dotyka średnio ponad połowy światowej populacji. Każdy z nas chce z tym walczyć, czasem jednak nie wie w jaki sposób, a restrykcyjne diety i męczące ćwiczenia fizyczne wydają się być raczej słabą perspektywą. Nie mniej fenomen suplementów diety spalających tłuszcz pozwolił odbudować wiarę w to, że proces odchudzania może przebiegać znacznie szybciej i łatwiej. Wśród tego typu substancji, oprócz popularnej już l-karnityny oraz tzw. blokerów apetytu, coraz chętniej sięgamy po typowe spalacze tluszczu. Należy jednak od razu zaznaczyć, że same suplementy nie są w stanie osiągnąć wymarzonej wagi i jej utrzymać (bez efektu jo-jo), muszą być wsparte zdrowym żywieniem oraz aktywnością fizyczną. Ich rola polega na zdrowym oraz znacznie szybszym (niż klasycznie) doprowadzeniu do spadku masy ciała, czyli schudnięcia. Spalacze tłuszczu stanowią uniwersalną oraz skuteczną broń do walki z niechcianym tłuszczem, bardzo szybko zobaczymy bowiem pierwsze efekty. 

Spalacze tłuszczu – co to takiego? 

 Aby suplementować jakąś substancję, najpierw warto dowiedzieć się na jej temat najważniejszych informacji. Świadomość i wiedza stanowią bowiem jeden z fundamentów każdego sukcesu, także sukcesu w odchudzaniu. Określenie „spalacz tłuszczu”, znane także jako „fat burner”, budzi konkretne skojarzenia. Sama nazwa informuje nas bowiem o tym, że środki te mają spalać tkankę tłuszczową i powodować, iż zostanie ona całkowicie zredukowana.

Muscle-Zone Sklep

Mechanizm działania tych suplementów przebiega w dwóch fazach. Pierwsza polega na zintensyfikowaniu poziomu aktywności procesów termogenicznych, czyli ilości wytwarzanego w organizmie ciepła. To ważne, aby być świadomym, że nasz organizm posiada zdolność odzyskiwania energii ze składników takich jak: cukry, aminokwasy oraz kwasy tłuszczowe, nie tylko w formie ATP, czyli energii użytecznej, ale również w procesie wytwarzania ciepła. Spalacze tłuszczu służą zatem jako termogeniki, jak również uczestniczą w nasilaniu procesu produkcji ciepła, co przekłada się bezpośrednio na pobudzanie wydzielania katecholamin (norepinefryna), minimalizacją ich rozpadu, jak również zwiększaniem aktywności białek rozgrzewających (UCP). Kluczowymi substancjami, działającymi termogenicznie pozostają: kofeina, katechiny herbacian, kapsaicyna z pieprzu kajeńskiego, synefryna. Intensyfikacja aktywności psychoruchowej i poprawa wydolności – to cechy spalaczy tłuszczu. 

Substancje takie jak kofeina, pobudzają do działania, minimalizują uczucie niewyspania, zmęczenia, otępienia. Dzięki nim właśnie możemy ćwiczyć bardziej intensywnie, dłużej, a także przy lepszej wydolności. Poza tym, że dzięki stymulantom dochodzi do cyklicznego wzrostu spontanicznej aktywności fizycznej, dzięki czemu spalamy znacznie więcej kalorii i chudniemy szybciej. Za stosowaniem spalaczy tłuszczu podczas redukcji tkanki tłuszczowej przemawia bardzo wiele zależności, jak również przesłanek teoretycznych, naukowych. Mamy dostęp do wyników badań i analiz, które jednoznacznie wskazują, że spalacze posiadają właściwości odchudzające, a najlepszymi z nich są: kofeina oraz katechiny z zielonej herbaty, kapsaicyna z pieprzu czarnego. Opierając się o badania naukowe możemy stwierdzić, że suplementowanie substancji o działaniu termogenicznym znacznie zwiększa wydatkowanie energii w stosunku od 3-4%, a przy jednorazowym przyjęciu nawet 8-11%. Zatem, jak widać, powody aby stosować spalacze tłuszczu w codziennej suplementacji są niezbite i naprawdę mocne. Dzięki nim walka z dodatkowymi kilogramami będzie o wiele łatwiejsza, mniej wymagająca. 

Niewątpliwie, istnieje pokaźna liczba osób, które niesłusznie zakładają, że w momencie kiedy będą przyjmować jedynie suplementy na odchudzanie, nie włączając w to zdrowej diety oraz aktywności – osiągną swoje efekty. Niestety jest to kolosalnym błędem. Aby schudnąć zdrowo i bezpiecznie, należy wyważyć i stosować wszystkie fundamentalne zasady racjonalnego życia, nie zaś ich poszczególne, łatwiejsze do realizacji elementy. W istocie odchudzanie, choć dzięki suplementom takim jak spalacze jest dziś o wiele prostsze, szybsze i mniej wymagające – to nadal pozostaje procesem niełatwym. Decydując się na redukcję, należy pamiętać o tym, że tylko od nas samych zależy jej powodzenie. Codzienna motywacja, chęć realizacji i przyświecający cel, powinny dawać nam siłę do tego, aby codziennie rano wstać z łóżka z nową energią.