Suplementy diety – Rhodiola Rosea

Świat suplementów odznacza się współcześnie niebywałą różnorodnością, pod wieloma względami. Obserwujemy, że coraz większe grono interesuje się tym co je, jak wygląda, jaką kondycją dysponuje oraz w jakim stanie znajduje się organizm i jego psychofizyczna sfera. Chcemy być aktywni, oczekujemy rozwoju, ciągłego dążenia, czegoś, co nas rozwinie i co sprawi, że się spełnimy. Jednocześnie na piedestale stawiamy wygląd zewnętrzny, wewnętrzną równowagę oraz ogólne zdrowie.

W osiągnięciu zamierzonych celów pomóc nam mogą jedynie: zdrowa dieta, aktywność fizyczna i co najważniejsze – regularne stosowanie suplementów diety. To właśnie dzięki suplementom uzupełniamy wszelkie niedobory, korygujemy i usprawniamy procesy i przemiany zachodzące wewnątrz organizmu, regenerujemy się oraz nabieramy sił, kształtujemy swoją sylwetkę. Suplementy takie jak Rhodiola rosea, czyli popularny już Różeniec Górski, to roślina należąca do rodziny gruboszowatych. Na tym właśnie przykładzie doskonale zobrazować możemy jak wiele dobrego i pożytecznego dla naszego organizmu, niesie suplementacja. 

Muscle-Zone Sklep

Rhodiola rosea, czyli różeniec górski – fenomenem XXI wieku?

Choć obecnie niemal nic nie jest w stanie nas jakkolwiek zaskoczyć, wciąż poszukujemy nowych rozwiązań. Natłok obowiązków, wielość wykonywanych codziennie ról, wielowątkowość i narzucone oczekiwania – bardzo często nas przytłaczają. Suplement jakim jest Różeniec Górski skupia się właśnie na sferze psychofizycznej równowagi, zajmując się redukowaniem stresu oraz dostarczaniem niezbędnych adaptogenów. Warto zaznaczyć, że efekt adaptogenny w przypadku tego surowca polega na tym, że opiera się on o dość niespecyficzną odporność  układu immunologicznego, a także o efekt normalizacji czynników stresowych. Wielość pozytywnych właściwości rhodiola rosea zdaje się zaskakiwać nawet naukowców, którzy wskazują również na fakt, że substancja ta podnosi sprawność fizyczną. Kojarzy się ją z wytrzymałością, witalnością oraz długowiecznością. Mówi się, że różeniec górski posiada działanie bardzo zbliżone do kofeiny, jednak mniej inwazyjne. 

Rhodiola Rosea – skład i działanie 

Zawartość tej rośliny nie jest wcale oczywista, bowiem posiada wewnątrz swojej struktury takie substancje jak: tyrozol (bardzo bioaktywny, będący źródłem przeciwzapalnym, antydepresyjnym, w znacznej mierze stymulującym układ nerwowy), rozawiny, viridozydy, lotaustraliny, gossypetiny, procyanidyny. Do jego kluczowych właściwości należy ochrona pamięci oraz percepcji, jak również ich produktywne wykorzystywanie. To jednak nie wszystko, suplement ten pozostaje również doskonałym neuroprotektorem. Oznacza to, że w sposób naturalny i zdrowy koryguje pracę ośrodkowego układu nerwowego, pracę mózgu oraz serca. Co ważne, dzięki suplementowaniu tego składnika unikamy licznych problemów związanych ze złym stanem psychicznym, brakiem motywacji lub bodźca do działania. Kolejnym punktem jest serotonina, która wchodzi w aktywne interakcje z różeńcem oraz nikotyną. 

Rhodiola rosea oddziałuje również na apetyt, a dokładnie na jego stabilizację i nie wpadanie w skrajności. Z racji tego, że suplement ten znacznie redukuje stres, uczucie zmęczenia oraz usprawnia psychofizyczną kondycję, jesteśmy w stanie w pełni kontrolować swoje życie oraz wszystko co w nim zachodzi. 

Warto pamiętać że różeniec górski posiada w sobie bardzo ważne pierwiastki, a mianowicie minerały oraz witaminy. Między innymi są to: witamina A, C, E, witaminy z grupy B (B6 i B12). Rhodiola rosea, to preparat niewątpliwie unikalny, złożony ze swojej innowacyjnej formuły oraz dwufazowego procesu działania. Warto dodać również,  że substancja ta w swoim składzie posiada także magnez, który wraz z witaminami z grupy B, zapewnia w pełni optymalną bioaktywność oraz biodostępność.