Suplementy diety – Miłorząb Japoński

Miłorząb japoński wbrew pozorom jest rośliną pochodzącą nie z Japonii, a z Chin. Od wielu lat jest jednym z głównych składników stosowanych w medycynie chińskiej. Wykazuje wiele właściwości zdrowotnych, przede wszystkim wspiera kondycję skóry, zapobiega chorobom mózgu, a także wspomaga naszą pamięć. Ekstrakt z miłorząbu japońskiego stosowany jest w suplementach diety. Sprawdź, jak ginko biloba pomoże Ci w utrzymaniu zdrowego wyglądu i dobrego samopoczucia. 

Miłorząb Japoński — jak działa?

Miłorząb na skórę

Muscle-Zone Sklep

Ginko Biloba jest składnikiem preparatów na redukcję cellulitu. Dzięki obecności w składzie flawonoidów wspomaga pobudzanie mikrokrążenia skórnego, poprawia stan naczyń krwionośnych, a także odżywia tkanki i odpowiada za optymalne rozkładanie tłuszczów. Miłorząb poprawia również kondycję skóry, zwiększając jej jędrność, elastyczność, wygładzając ją oraz dodając jej blasku. Wyciąg z miłorząbu bardzo często pojawia się także w preparatach nakierowanych na pielęgnację skóry naczynkowej oraz skóry w okolicach oczu. Flawonoidy wzmacniają ścianki naczynek, zapobiegając powstawaniu tzw. pajączków. Warto również wiedzieć, że Ginko Biloba hamuje uwalnianie histaminy oraz wzmacnia efekty stosowania kwasu hialuronowego, dzięki czemu wpływa na uszczelnienie naczyń krwionośnych. Możemy stosować go jako składnik zmniejszający obrzęki i cienie pod oczami. 

Miłorząb Japoński nie tylko poprawia wygląd skóry, ale także wpływa na spowolnienie procesów starzenia się. Flawonoidy jako silne antyoksydanty redukują działanie wolnych rodników oraz chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Ponadto odpowiada za zmniejszenie utleniania kwasu askorbinowego oraz zwiększenie syntezy kolagenu, który wpływa na stan naszej skóry oraz kości i stawów. 

Poprawa pamięci i koncentracji

Ginko Biloba to nie tylko doskonały składnik na poprawę stanu skóry, ale także suplement wspomagający naszą pamięć. Preparaty zawierające ekstrakt z liści tej rośliny wspierają pracę naszego mózgu poprzez poprawę krążenia w naczyniach mózgowych, co z kolei zwiększa dotlenienie i odżywienie komórek. Dzięki temu neurony mogą intensywniej przekazywać impulsy nerwowe, poprawie ulegają procesy myślenia oraz koncentracja. Suplementacja Miłorząbu polecana jest uczniom i studentom, ale także osobom, które wykonują pracę intelektualną. Dodatkowo lekarze oraz specjaliści z zakresu suplementacji zalecają jego przyjmowanie osobom starszym, zwłaszcza tym narażonym na występowanie Alzheimera. 

Miłorząb na erekcję

O zaburzeniach erekcji słyszy się coraz częściej, a najbardziej kojarzonym przez nas preparatem na tego typu problem jest popularna viagra. Okazuje się jednak, że suplementy z miłorząbem japońskim wykazują o wiele skuteczniejsze działanie aniżeli wcześniej wspomniana. Warto wiedzieć, że problemy z erekcją dotykają nie tylko naszą sferę nerwową, ale również psychologiczną. Regularne przyjmowanie Ginko Biloba zwiększa poziom tlenku azotu i pozwala na rozluźnienie naczyń mięśni gładkich, dzięki czemu likwidowane są problemy z erekcją. 

Ginko Biloba na choroby mózgu 

Udary mózgu są coraz częstszym problemem wśród Polaków. Na ich występowanie mogą mieć wpływ różne czynniki, jednak najczęstszymi są wysokie ciśnienie krwi oraz wysoki poziom cholesterolu LDL. Suplement z miłorząbem powinien być stosowany zwłaszcza przez osoby narażone na występowanie udaru mózgu. Tego typu preparat wpływa na zmniejszenie napięć obwodowych naczyń krwionośnych, jednocześnie zwiększając ich przepustowość. Odpowiada także za hamowanie procesu agregacji płytek krwi. 

Miłorząb na starzenie

Ekstrakt z liści miłorzębu zawiera wysoką ilość flawonoidów, które wykazują właściwości przeciwutleniające. Oznacza to, że usuwają wolne rodniki, które wpływają na uszkodzenie naszych komórek i tkanek. Dodatkowo odpowiadają również za spowalnianie syntezy tlenku azotu, który wydzielony w nadmiarze w stanach zapalnych może skutkować uszkodzeniem komórek. 

Miłorząb a menopauza

Miłorząb japoński zawiera również gilkozydy flawonowe, które wykazują działanie przeciwutleniające oraz spowalniają degradację tkanki nerwowej, z którą mamy do czynienia podczas menopauzy. Stosowanie suplementów z miłorzębem japońskim pozwoli na złagodzenie huśtawki nastrojów, wspomoże pamięć, zlikwiduje zawroty głowy, zmniejszy potliwość i uderzenia gorąca, a także zmniejszy ryzyko zaburzeń równowagi.