Suplementy diety – HMB

Bez zdrowia niczego nie będziemy w stanie osiągnąć, zrealizować, nie będziemy w stanie jakkolwiek komfortowo i w pełni funkcjonować. Zdrowe żywienie, aktywność fizyczna i suplementacja to absolutne fundamenty, na których należy budować zdrowie fizyczne i psychiczne. To również wyznaczniki bezpieczeństwa, komfortu, długiej i szczęśliwej egzystencji. Suplementy diety odgrywają szczególnie ważną rolę w naszym życiu – codziennym funkcjonowaniu, a także rozwoju. Suplementy nie tylko odżywiają, korygują, uzupełniają niedobory, regenerują, ale również stymulują pracę narządów wewnętrznych i organów, jak również napędzają procesy i przemiany zachodzące wewnątrz organizmu, np. poprzez maksymalizację rezultatów treningowych lub zapewnienie zdrowych włosów, skóry i paznokci. HMB, jak wynika z licznych badań, publikacji i analiz, należy do grupy suplementów dedykowanych dla danej grupy odbiorców.

Czym właściwie jest HMB?

HMB możemy rozszyfrować jako beta-hydroksy-beta-metylomaślan, czyli kwas tłuszczowy o szczególnie krótkim i nieskomplikowanym łańcuchu. W organizmie substancja ta powstaje w wyniku reakcji z aminokwasem leucyny, która zawiera się w niezbędnych do odpowiedniego wzrostu, a także zachowania dobrej masy mięśniowej aminokwasów rozgałęzionych BCAA. HMB zatem powstaje w wyniku proteolizy, czyli inaczej procesu powodującego rozpad protein na czynniki pierwsze. Należy podkreślić, że HMB jako preparat, spełnia bardzo wiele pozytywnych funkcji w naszym organizmie. 

Muscle-Zone Sklep

Hydroksymetylomaślan jest powołany między innymi do ochrony białek mięśniowych, jak również do potęgowania masy mięśni, maksymalizacji siły mięśniowej  oraz do minimalizacji poziomu zbędnej tkanki tłuszczowej, a zatem do redukcji. Dzięki swoim właściwościom HMB nie tylko stymuluje organizm pod kątem rozwoju mięśni, ale również pomaga schudnąć i zbudować wymarzoną sylwetkę. 

Skoro jednak HMB jako suplement przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla konkretnej grupy osób, to zdecydowanie warto bliżej zapoznać się z uwarunkowaniami tej substancji. Na wstępie należy również dodać, że w momencie kiedy będzie on stosowany przez grupę, która nie stanowi grupy docelowej – straci wszystkie swoje właściwości, a jego suplementacja będzie pozbawiona jakiegokolwiek sensu.

Dla kogo HMB i jakie jest jego działanie?

HMB to suplement przeznaczony dla osób początkujących, które dopiero rozpoczynają treningi i przygodę ze zdrowym trybem życia. HMB stanowi również, co ciekawe, jedną z najskuteczniejszych i najbardziej intensywnych odżywek wspomagających sportowców, którzy po długiej przerwie powracają do sportów siłowych oraz typowo sylwetkowych. W przypadku tych osób zauważa się w wyniku suplementowania znaczny wzrost masy i siły mięśni. Rośnie także percepcja ruchowa, wydolność, szybkość i stabilność. Nie sposób po raz kolejny nie wspomnieć o tym, że suplement ten doskonale eliminuje tłuszcz i dzięki temu sukcesywnie, szybko i trwale chudniemy. 

W przypadku osób trenujących, od dłuższego czasu kultywujących aktywny tryb życia, HMB w żaden sposób nie spełnia swojej roli, ani pokładanych w nim nadziei, jego suplementowanie zatem jest czynnością całkowicie zbędną. Ten stan rzeczy wynika przede wszystkim z faktu, że zaawansowany i przyzwyczajony do treningów organizm jest w stanie poradzić sobie jakkolwiek samodzielnie, początkujący lub powracający po długiej przerwie – jeszcze nie. 

    Jakie są skutki przyjmowania HMB?

    Otóż przyjmowane w sposób regularny i zgodny z zalecaną dawką ochrania naszą masę mięśniową przed degradacją lub zakwaszeniem w czasie redukcji, a także przed tym, aby to nasze mięśnie nie zostały spalone w wyniku wysiłku, to tkanka tłuszczowa ma pozostawać sukcesywnie usuwana i zamieniania w energię. Środek ten sprowadza nasz organizm do maksymalizacji wzrostowej w przypadku stymulacji masy mięśniowej, a także wzrostu siły mięśni oraz ich procesów wydolnościowych. Należy suplementować go z kreatyną, ponieważ suplement ten intensyfikuje jego skuteczność. Warto zaznaczyć, że HMB nie jest produkowany przez organizm i nie jest również przez niego metabolizowany, zatem pozostaje wydalany z organizmu wraz z moczem. 

    Suplementy diety mogą uratować nasz organizm przed różnego rodzaju konsekwencjami, które mogą w znacznym stopniu zaważyć na naszej przyszłości, na tym czy w ogóle będziemy takową posiadali. Może się wydawać, że nasze życie jest takie długie i że problemy zdrowotne nie mogą dotyczyć nas przecież tak szybko, skoro trenujemy i staramy się żyć zdrowo. Okazuje się jednak, że bez suplementacji nic z tego nie posiada wyższych wartości, bowiem tylko i wyłącznie wraz z nią nasz organizm otrzymuje dopełnienie i jest w stanie działać na pełnych obrotach.