Suplementy diety dla piłkarzy

Suplementy diety dla sportowców są jedną z grup, które zostają najczęściej kupowane. Witaminy i minerały, to składniki odżywcze, na które organizm zwiększa swoje zapotrzebowanie podczas wysiłku fizycznego. Kulturysta potrzebuje duże ilości białek, biegacz kolagenu i glukozaminy, a piłkarz? Dziś dowiemy się jakie suplementy diety najlepiej wybrać dla piłkarza?

  1. Węglowodany

Ze względu na to, że piłkarze często ćwiczą, a ich treningi są długotrwałe i intensywne, to przed treningiem mogą oni sięgnąć po suplementy diety dla sportowców, które dostarczają do organizmu duże ilości węglowodanów. Są one największym źródłem energii dla mięśni i wszystkich układów i komórek człowieka.

Muscle-Zone Sklep
  1. Białka

Bieganie i ćwiczenia sprawiają, że do pracy szczególnie silnie pobudzane są mięśnie. To sprawia, że potrzebują one więcej witamin i minerałów, a także białek, które są przecież ich głównym budulcem. Trzeba więc pamiętać, by w codziennej diecie nie zabrakło białek wysokiej jakości. Najlepiej w przypadku piłkarzy sięgać po odżywki białkowe, które szybko wchłaniają się do organizmu przez układ pokarmowy. To sprawia, że jednym z najlepszych wyborów, jest sięgnięcie po suplementy z białkiem z serwatki. Jest to jeden z najszybciej wchłaniających się białek na rynku.

  1. Kolagen

Stawy, szczególnie kolanowe są angażowane do pracy podczas biegania, na które powinien być gotowy każdy piłkarz. Ze względu na to, że są one wystawione na długotrwały wysiłek fizyczny, to potrzebują wsparcia w postaci składników odżywczych. Uzupełnienie niektórych składników w stawach jest konieczne, ponieważ nawet niewielkie niedobory mogą przyczyniać się do zwiększenia ryzyka pojawienia się bólu lub poważnej kontuzji. Jednym z głównych składników, który wpływa na elastyczność stawów, jest kolagen. Dba on o jędrność i elastyczność stawów, a także odżywia chrząstkę stawową. Dla piłkarzy doskonale sprawdzą się suplementy diety z kolagenem. Mają one zbawienny wpływ na strukturę stawów, a dzięki temu zmniejszają ryzyko kontuzji. Tego rodzaju suplementy dla piłkarzy najlepiej wybierać przy konsultacji ze specjalistą.

  1. Glukozamina

Kolejnym składnikiem odżywczym na stawy, jest glukozamina. Co prawda jest to składnik, który organizm człowieka jest sam w stanie wytworzyć, a jednak podczas ćwiczeń i intensywnego wysiłku proces produkcji spowalnia. Stawy potrzebują uzupełnienia glukozaminy, która buduje chrząstkę stawową, zmniejsza ryzyko bólu i zwalcza go, jeśli się pojawi. Trzeba jednak pamiętać, że z suplementami z glukozaminą należy postępować ostrożnie. W za dużych dawkach może ona przyczyniać się do zachodzenia niekorzystnych zmian w organizmie.

  1. Suplementy diety pobudzające

Doskonale dla piłkarzy sprawdzą się suplementy diety pobudzające organizm do treningu. Często zdarza się, że przed treningiem pojawia się nagły spadek energii i nie łatwo jest go zwalczyć. W tym pomóc nam mogą suplementy o działaniu pobudzającym.