Suplementy diety dla kolarzy

 

Tak jak każdy sportowiec, tak i kolarz powinien uzupełniać niedobory witamin i minerałów w organizmie do, których dochodzi podczas wysiłku fizycznego. Nieuzupełnienie tych niedoborów może mieć negatywy wpływ na zdrowie i samopoczucie sportowca, więc warto dowiedzieć się jakie suplementy diety są wskazane dla kolarzy.

Muscle-Zone Sklep

Białka i węglowodany w diecie kolarza

Ze względu na to, że ta dyscyplina nie angażuje mięśni tak samo jak przy treningach kulturystów, nie potrzebna jest tak duża ilość białka oraz węglowodanów w diecie kolarza. To jednak nie oznacza, że odżywki białkowe powinny być całkowicie wykluczone z diety. Kolarze powinny sięgać po odżywki białkowe jednak tylko po te, które nie zawierają w sobie węglowodanów, ponieważ u kolarzy mogą się one odkładać w postaci komórek tłuszczowych. Węglowodany w małych ilościach powinny być dostarczane do organizmu wraz z pokarmem, ponieważ niezbędna jest odpowiednia dawka glikogenu w organizmie kolarzy i każdego innego sportowca.

Napoje izotoniczne

Przed i w czasie treningu kolarze powinny spożywać duże ilości wody. Jest to konieczne, ponieważ podczas treningu woda wraz z elektrolitami jest wytrącana w postaci potu, który schładza przegrzane ciało. To może prowadzić do zaburzenia równowagi elektrolitowej, a to z kolei prowadzić może do odwodnienia i występowania wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Warto więc sięgać po napoje izotoniczne, które nawodnią organizm oraz uzupełnią niedobory elektrolitów. Należy jednak pamiętać, że sięganie zbyt często po takie napoje może wywołać skutki uboczne, ponieważ w większości do składów tych napoi dodawane są barwniki i słodziki. Dobrym pomysłem jest wykonanie napoju izotocznego samodzielnie w domu.

Batony energetyczne

To idealna przekąska dla każdego sportowca, a szczególnie kolarzy. Batony energetyczne, jak ich sama nazwa wskazuje są źródłem energii, dzięki czemu zwiększają siłę podczas treningu. Często w czasie ćwiczeń dopada nas zmęczenie, nie ma w tym nic dziwnego. Treningi są obciążeniem dla organizmu, dlatego warto sięgać po produkty, które wzmocnią siły przed i w czasie treningów.

Suplementy na zdrowe stawy

Kolarze mogą mieć problem ze stawami. Mimo, że nie jest to dyscyplina, która narusza stawy, tak samo jak bieganie, to jednak wiele osób ma problem  ze stanami zapalnymi, które powodują ból  dyskomfort, który każe nam zrezygnować z wykonania treningu. W takich sytuacjach najlepiej sięgnąć po suplementy diety, które wspomogą pracę stawów oraz zwalczą przyczynę bólu. Zamiast więc sięgać po proszku przeciwbólowe, które jedynie maskują ból nie zwalczając jego przyczyny, warto wybrać preparaty z kurkuminą, która ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Dzięki temu ból stawów znika na dobre.