Dla sportowców Jako dodatki

Suplementy diety – Carbo

Carbo to nic innego, jak suplement diety, który swoją popularność osiągną w formie odżywki z wysokim zwarciem węglowodanów. Suplement ten traktowany jest jako doskonały środek na regenerację, odżywienie i szybkie uzupełnienie sił po długotrwałym i wyczerpującym treningu. Skład odżywek typu carbo wzbogacany jest w różnorodne mikro i makroelementy, jak również minerały i witaminy. Na rynku dostępne są także produkty, których skład w znacznym stopniu wzbogacany jest związkami mogącymi pochwalić się działaniem znacznie zbliżonym do formuł przedwysiłkowych. To właśnie dzięki nim, w głównej mierze, działanie a także proces adaptacji preparatu w organizmie ulega dodatkowemu zintensyfikowaniu. Kolejną, bardzo istotną we współczesnym świecie kwestią, dotyczącą tej formy odżywki węglowodanowej jest jej stosunkowo niska cena, która przyciąga bardzo wielu zainteresowanych sportowców.

Muscle-Zone Sklep

W porównaniu do innych suplementów, biorąc pod uwagę jej charakter działania oraz zalety jaki posiada – preparat Carbo pozostaje niezwykle atrakcyjnym produktem. To jeden z niewielu kluczowych suplementów, który dedykowany jest dla każdego, kto prowadzi aktywny tryb życia i pragnie przy tym zadbać o swój komfort oraz zdrowie. Odżywki w formie carbo znajdują zastosowanie w bardzo wielu popularnych dyscyplinach sportu, nie są one przeznaczone tylko i wyłącznie dla lekkoatletów i siłaczy, jak się pierwotnie przyjmowało. Oczywiście, ich stosowanie powinno zostać skonsultowane z lekarzem, albowiem tak jak w przypadku wszystkich innych suplementów diety – nie należy nadużywać żadnych substancji, ani stosować ich niezgodnie z zaleceniami. W przypadku osób chorych np. na cukrzycę diagnostyka w przypadku zgody na suplementowanie carbo musi zostać pogłębiona.

Suplementacja Carbo

 Nie jest możliwe podanie określonego odgórnie schematu, który regulował by suplementację odżywek carbo. Tego typu preparaty węglowodanowe w najlepszej mierze sprawuj się wówczas, gdy są traktowane jako element suplementacji okołotreningowej.

 Analizując strukturę, wykorzystywanie i działanie carbo pod względem podejścia do stosowania tej odżywki, możemy wyróżnić trzy sposoby. Pierwszym z nich jest zastosowanie przedtreningowe, czyli wówczas kiedy węglowodany transportują potrzebną energię przed wysiłkiem fizycznym, aby możliwe było wykonanie pełnego, produktywnego i jeszcze bardziej intensywnego treningu na lepszej sile, koncentracji i wydolności. Drugim sposobem jest suplementowanie carbo w czasie treningu, tak aby preparat mógł na bieżąco uzupełniać poziom glikogenu, który w naprawdę dużych ilościach zostaje zużywany podczas męczących oraz długich sesji treningowych. Trzecią możliwością jest suplementacja po treningu, stanowi ona element dawkowania potreningowego, co ma na celu dostarczenie porzebnych składników odżywczych do wyczerpanego organizmu. W tym konkretnym przypadku carbo pełni rolę elementu uzupełniającego oraz odbudowującego zużyte podczas wysiłku pokłady energii, jak również rolę antykataboliczną.

Dawkując suplement carbo należy stosować się do wytycznych producenta, ponieważ tego, jak i wszystkich innych suplementów diety, dostępnych w nich substancji nie należy przedawkowywać. Tylko wówczas, gdy preparat stosowany jest zgodnie ze wszelkimi zaleceniami, jego skuteczność i oddziaływanie pozostają najwyższe. Suplementy diety uzupełniają naszą dietę i niedobory, chronią nasz przed chorobami, urazami, zapewniają prawidłowy przebieg procesów, odpowiednią pracę narządów wewnętrznych. Warto więc bliżej zapoznać się z ich zaletami, a także przekonać się, że samoświadomość, a także dbanie o własne zdrowie jest gwarancją spektakularnej i szczęśliwej przyszłości.