Suplementy diety – carbo

Carbo jest preparatem, który pozostaje przez wielu niedoceniany, choć w gruncie rzeczy posiada bardzo pozytywne i ważne właściwości. Stosowany umiejętnie, połączony z innymi substancjami wspomagającymi, może znacznie przyczynić się do spektakularnych osiągnięć treningowych oraz znacznie lepszych rezultatów. Mowa też o regeneracji potreningowej, w której Carbo (wraz z pomocą) sprawdza się idealnie. To suplement diety znany raczej jako odżywka, będący preparatem zbudowanym z węglowodanów.

Głównym jego zadaniem jest zatem sprawne i skuteczne uzupełnienie w organizmie pokładów energetycznych, które maleją podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Skład odżywek typu Carbo dodatkowo wspomagany jest o witaminy i minerały, które znacznie usprawniają sprawne wchłanianie się i przyswajanie w organizmie. Istnieją także substancje, które wzbogaca się o związki, których charakter jest podobny do działania formuł przedtreningowych. Dzięki nim właśnie działanie preparatu typu Carbo ulega dodatkowemu spotęgowaniu. Dodatkowo, bardzo dużą zaletą odżywki węglowodanowej typu Carbo jest jej stosunkowo niska do innych cena, w porównaniu z działaniem i efektywnością – wypada ona naprawdę dobrze. Warto dodać również, że Carbo jest przeznaczona dla każdego, bez względu na stopień treningowego zaawansowania, płeć, czy wiek. Odżywki tego typu są obecne niemal we wszystkich sportowych dyscyplinach, nie są to produkty jednokierunkowe, sprawdzające się tylko konkretnie na siłowni – wręcz przeciwnie! 

Muscle-Zone Sklep

Kiedy stosować carbo?

 Otóż suplementowanie odżywek typu carbo nie jest zamykane w jednym konkretnym schemacie i nie posiada wymiaru. Preparaty węglowodanowe tego typu najpełniej oraz najlepiej sprawdzą się jako dodatkowa suplementacja okołotreningowa, właśnie w ten sposób wykorzystuje się ją najczęściej. Jej zadaniem jest wzmocnienie wydolności, siły, szybkości oraz percepcji w czasie treningu, a także potreningowa regeneracja. Dodaje się do niej witaminy z grupy B (zwłaszcza B6 i B12), witaminę D, E i K, żelazo, magnez, potas, cynk oraz żeń-szeń. Patrząc przez pryzmat treningowy, Carbo można stosować: przed wysiłkiem – wówczas węglowodany dają nam niezbędną energię i możemy ćwiczyć intensywniej, mocniej, dłużej, można stosować ją też w czasie treningu – w takim wydaniu suplement ten  na bieżąco uzupełnia w naszym organizmie glikogen, zużywany podczas długich, intensywnych treningów, jak również po treningu – jako doskonały element regeneracji, ukojenia, uzupełnienia niedoborów. 

Dawkowanie odżywki typu Carbo należy dostosować do opisu znajdującego się na informacji od producenta, nie należy tego środka nadużywać – tak jak żadnego innego suplementu. Jeśli do tego dojdzie, jego działanie zostanie upośledzone i obrócone przeciwko nam. Dzięki postępowaniu zgodnie z zaleceniami specjalistów, będziemy mieli absolutną pewność, że stosowane przez nas suplementy są w pełni produktywne i bezpieczne dla naszego zdrowia oraz życia. Dodatkowo, kaloryczność, jak również makro i mikroskładniki suplementacji, należy wliczyć w dzienne zapotrzebowanie kaloryczne swojego organizmu. 

Carbo, która na co dzień pozostaje odżywką węglowodanową o podłożu energetycznym, w swoim składzie zawiera głównie węglowodany. Należy pamiętać o tej prawidłowości i ograniczyć ich spożywanie w diecie, albowiem w przeciwnym razie może dojść do przesady i wówczas nie tylko nie osiągniemy tego, czego oczekujemy, ale również zaburzymy efekty, które udało nam się osiągnąć do tej pory.