Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Dla sportowców

Suplementy diety – BULK

Suplementy diety – BULK

W miarę własnych oczekiwań stajemy się bardziej świadomi tego co nas otacza i tego, co jest dla nas dobre, a co złe. Dążąc do ideału zaczynamy przestrzegać, tudzież wdrażać w życie absolutne fundamenty zdrowego i świadomego życia, które zaowocują w każdej fazie naszego cyklu rozwojowego, są to: racjonalne oraz pełnowartościowe żywienie, suplementacja, a także aktywność fizyczna. Szczególnie w kontekście suplementacji, powinniśmy swoją wiedzę zgłębić nieco bardziej, albowiem to właśnie ona spełnia w naszym organizmie jedną z najistotniejszych ról.

Przede wszystkim, stanowi ona ochronę przed drobnoustrojami, grzybami, bakteriami oraz wirusami, jak również uzupełnia niedobory, stymuluje oraz intensyfikuje procesy, przemiany, odżywia, regeneruje i koi organizm, np. po ciężkim wysiłku, lecz nie tylko. Jakby, warto pamiętać, że obecnie większa część z nas skupia się na budowaniu tkanki mięśniowej, czyli tzw. masy, co może stanowić problem.

Okazuje się bowiem, że kwestia rozwojowa mięśni nie zależy wcale od wieku, stażu treningowego, czy uwarunkowań – lecz od stosowanej suplementacji. Niekiedy mamy do czynienia z bardzo wyczerpującymi treningami, wysokim bilansem kalorycznym, brakiem czasu na cokolwiek i pogłębiającym się brakiem chęci. Aby uniknąć tego typu dolegliwości poleca się regularną suplementację zawierającą najwyższej jakości składniki mineralne – np. odżywki BULK.

Odżywki BULK – czym tak naprawdę są?

Odżywka BULK, to jeden z najdoskonalszych rodzajów suplementów diety, który powszechnie zaliczamy do wąskiego grona preparatów z rodzaju gainer. Gainery z kolei, to odżywki białkowo-węglowodanowe, które powszechnie wykorzystywane są przez osoby trenujące, stosujące dietę wysokokaloryczną. Ich cechą charakterystyczną pozostaje znacznie większa zawartość węglowodanów w porównaniu do poziomu białka, stosunek w tym przypadku wynosi 4:1, czyli 20% protein oraz 80% węgli. Podane proporcje ulegają wzajemnemu uzupełnieniu i wyglądają znacznie inaczej w przypadku docelowych odżywek BULK.

Ich skład bowiem jest oparty na mieszance cukrów, a także białek, które w tych preparatach zastosowane zostały w proporcji 1:1. Cała formuła tej substancji doskonale obrazuje biologiczny fakt kompletności węglowodanów prostych i złożonych, co jednocześnie powoduje występowanie zróżnicowanego czasu wchłaniania danych składników odżywczych. W przypadku pełnowartościowego białka, najczęściej wykorzystuje się tu koncentrat białka serwatkowego, a zatem najczystszą i najbardziej bogatą formę. Odżywki BULK zawierają ponadto niezbędne witaminy i minerały, które stanowią drogocenne wsparcie dla procesów metabolicznych, trawiennych i biologicznych, a także niezastąpione uzupełnienie codziennej diety. 

Jakie działanie wykazują odżywki BULK?

 Odżywki BULK stanowią, przede wszystkim, rodzaj suplementów diety, które służą kontroli wzrostowej masy ciała oraz rozbudowy istniejącej już masy mięśni. Wszystko to odbywa się poprzez formułę skoncentrowaną na mieszance dwóch niezwykle istotnych makroskładników diety dla każdego z nas. W kontekście białko, nie od teraz wiadomo, że stanowi ono niezastąpiony, główny budulec mięśni. Zapewnienie więc odpowiedniego poziomu podaży proteinowych cząstek zapewnia odpowiednie pole do tego, aby mógł nastąpić wzrost masy mięśniowej, ich siły i objętości.

Poza tym warto nadmienić, że istnienie bogatego w aminokwasy koncentratu serwatki jeszcze bardziej intensyfikuje i usprawnia mechanizmy rozwojowe naszego ciała, sylwetki. Dzieje się to poprzez aktywną stymulację procesowo-anaboliczną. Posiłkowanie się kompleksem węglowodanów prostych oraz złożonych natomiast stanowi fakt, że BULK pozostaje bogatym źródłem energetycznym, które swoje zasoby uwalnia w sposób cykliczny i kontrolowany.  Poprzez to, że odżywki BULK są przez organizm doskonale przyswajane, trawione oraz wchłaniane – powstający w naszym organizmie tzw. ”transport paliwa mięśniowego” stanowi szerokie spektrum wchłanialności oraz kontrolowany i równomierny rozwój. 

Podsumowując, odżywki BULK, czyli połączenie białkowo-cukrowe, stanowią doskonałą formę potęgującą poziom energii, wytrzymałości, wydolności, koordynacji i siły podczas treningu, a także późniejszej regeneracji. Okazuje się, że ten rodzaj odżywek ma swoje wszechstronne zastosowanie również w wielu innych cyklach treningowych, a jego docelowe oddziaływanie na organizm ma wpływ na to, w jakiej fazie wysiłkowej, przed lub powysiłkowej się znajduje. Warto również pamiętać, iż mięśni, które pozostają w odpowiedni sposób zaopatrzone w formułę węglowodanową, pozostają otoczone tarczą ochronną, która zapobiega ich przemęczeniu, degradacji, upośledzeniu, czy też różnego rodzaju bólom i skurczom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *