Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Dla grup społecznychJako dodatki

Suplementy diety – boostery GABA

Bardzo często, nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo służą nam pewne składniki i w jak dużym stopniu oddziałują one na naszą sprawność, zdrowie, a także psychofizyczną równowagę.
Gaba co to i jak działa?


GABA, to kwas gamma-aminomasłowy, który niezwykle korzystnie i realnie wpływa na kondycję układu nerwowego. Jak wiadomo, ośrodkowy układ nerwowy stanowi kluczowy punkt działania naszego organizmu i odpowiada on za niemal wszystkie czynności biologiczno-organiczne, w nim zachodzące. Niedobory wynikające z braku tego aminokwasu, mogą powodować zaburzenie funkcjonowania mięśni nóg oraz zakwaszenie organizmu i wzrost poziomu czynników stresogennych.

GABA – suplementacja

Suplementacja boosterami GABA, składa się z najlepiej przyswajalnych i najbardziej pełnowartościowych mikro oraz makro-składników, dodatkowo jest ona szczególnie wskazana w przypadku występowania jakichkolwiek problemów z utrzymaniem koncentracji, z pamięcią, równowagą, percepcją i skupieniem, a także ze snem. Boostery GABA, w sposób niezwykle silny oddziałują również w sferze regeneracji mięśniowej, a także dobrej struktury kostno-stawowej – w momencie, gdy wykonuje się wyczerpujące treningi. Suplementując GABA, powiększamy oraz intensyfikujemy poziom wydzielania hormonu wzrostu, jak również testosteronu. Pozostaje on głównym elementem, w kontekście utrzymania prawidłowego przyrostu mięśniowego po wysiłku fizycznym.

Co jeszcze o GABA?

Otóż GABA, pozostaje w aminokwasem w 100% naturalnym, wspomagającym kondycję oraz psychofizyczną równowagę organizmu poddawanego wyczerpującym bodźcom treningowym. W momencie kiedy zaczynamy obserwować u siebie takie objawy jak: bezsenność, rozdrażnienie, niepokój, lęk, apatię, niechęć do działania, ospałość, zmęczenie, irytację, ból – to znaczy, że suplementowanie boosterów GABA powinno być naszym głównym priorytetem. Bez wątpienia substancja ta pozwoli nam na okiełznanie wszelkich negatywnych sytuacji zachodzących w naszym ciele i zapleczu organizmu.Dodatkowo, boostery GABA dadzą organizmowi czas na zregenerowanie się włókien stawowych, kostnych, mięśniowych, a także skórnych – dzięki czemu nasze ciało zacznie funkcjonować i rozwijać się w sposób prawidłowy oraz produktywny. Wiemy już, że GABA to świetne uzupełnienie diety o niezbędny kwas gamma-aminomasłowy. To, przede wszystkim, organiczny związek, który poprzez swoją budowę pozostaje zaliczany do grupy aminokwasów.

Suplementowanie boosterów GABA, to najlepsza i świadoma decyzja pozwalająca na utrzymanie stabilizacji i komfortu, również przy bardzo intensywnym wysiłku, który niejednokrotnie może nadwyrężać siły fizyczne organizmu. Nie wolno zapominać jednak, że suplementacja czyni spektakularne rezultaty tylko wówczas, gdy: zdrowo się żywimy, regularnie i dobrze technicznie ćwiczymy, a także dostatecznie nawadniamy swój organizm. Dodatkowo, warto wspomnieć, że żadne składniki suplementacji, pomimo swoich niesamowitych właściwości i pozytywnych oddziaływań nie pozwolą nam cieszyć się z najlepszych efektów – wówczas kiedy będziemy stosowali je nieprawidłowo, w zbyt małych lub w zbyt dużych ilościach.

Jeśli chodzi o dietę i zdrowe żywienie, to warto wybierać produkty nieprzetworzone, produkowane w sposób naturalny, najlepiej od lokalnych, małych i ekologicznych rolników, wytwórców. Należy odrzucić wszelkie słodycze, cukry proste i nadmiary soli, a także wysoko słodzone i gazowane napoje, nektary, soki. Woda i nawodnienie w ogóle, stanowi bardzo ważny element naszego życia i bardzo ważną część naszego ciała. Wynika to z faktu, iż w ponad 70% składa się on właśnie z wody, bez niej nie bylibyśmy w stanie jakkolwiek funkcjonować i… żyć.

Jak widać, nasz organizm to jedna całość, która tworzy masę powiązań, które wzajemnie się ze sobą uzupełniają. Warto więc zadbać o psychiczny i fizyczny komfort, a także o to, abyśmy przez bardzo, bardzo długi czas mogli cieszyć się niezachwianym zdrowiem, szczęściem i wewnętrznym spokojem. Boostery GABA pomogą nam w tym, aby uniknąć kontuzji, urazów, bóli kostno-stawowych, lędźwiowych, mięśniowych, skurczów, a także wielu innych. Dodatkowo, przyczynią się one również do neutralizacji skutków bardzo wzmożonych treningów, obciążeń wysiłkowych i przeciążeń fizycznych, które w takiej sytuacji – mogłyby bardzo zagrażać na przykład – naszemu serce i korze mózgowej. Świadomość własnego ciała, a także mechanizmów działania organizmu, to absolutna podstawa – w drodze na szczyt własnych możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *