Suplementy diety – Agmatyna (Agmatine)

Co dzieje się we współczesnym świecie? W jaki sposób dokonują się zmiany, nie tylko te techniczne, ale również te, które dotyczą naszej sfery psychofizycznej? Co na to wpływa? Te pytania zadaje sobie coraz większa część populacji, a wynika to z wielu powodów. Przede wszystkim żyjemy w dobie, w której na zdecydowanym piedestale widnieje kult jednostki, kult ciała i własnej fizyczności. To owa fizyczność i to, że chcemy być atrakcyjni, pewni siebie, wartościowi, a co najważniejsze – zdrowi, popycha nas do tego, że zaczynamy dbać o swój rozwój. Niewątpliwie każdy z nas marzy o pięknej, idealnie wyrzeźbionej, smukłej sylwetce, a także o długiej i szczęśliwej przyszłości, o spełnieniu i o samorealizacji. Z tego względu coraz częściej stosujemy suplementy diety. To one bowiem są powodem przez który w największej mierze dokonują się zmiany w naszej kondycji oraz całym organizmie. 

Preparaty suplementowe nie tylko uzupełniają niedobory, odżywiają, korygują, koją i regenerują, ale też intensyfikują przemiany i procesy oraz stymulują narządy oraz układy do bardziej produktywnej pracy. Nic więc dziwnego, że obecnie cieszą się one nie tylko niezwykłą jakością oraz popularnością, ale przede wszystkim – skutecznością. Suplementy takie jak np. Agmatyna, posiadają bardzo wiele pozytywnych właściwości i niosą za sobą bardzo wiele korzyści, z których możemy skorzystać. Agmatyna jest związkiem występującym w sposób naturalny w produktach pochodzenia roślinnego, w rybach oraz w produktach zwierzęcych. Okazuje się, że substancja ta może być wytwarzana również przez mikroby zlokalizowane w układzie trawiennym. Z kolei Siarczan agmatyny jest naturalnie pojawiającym się metabolitem w niezbędnym aminkwasie, jakim jest L-arginina. 

Muscle-Zone Sklep

Agmatyna – co to takiego?

 Podobnie jak bardzo wiele półproduktów metabolizmów aminokwasowych, tak i Agmatyna posiada działanie molekularne, wysyłające sygnały lub neurotransmitujące. Pozostaje ona wchłaniana w jelicie i z pewnością może ona przekraczać barierę krwi i mózgu. Dzięki badaniom i analizom udało się stwierdzić, że suplement ten posiada działanie antybólowe, zwłaszcza w kontekście dolegliwości układu nerwowego, np. w przypadku przepukliny dyskowej. Może być ona suplementowana również dla osób przebywających na odwyku. Jest również doskonałym antydepresantem, który stymuluje mózg w ten sposób, że zaczyna on pracować w sposób produktywny, logiczny i w pełni sprawny. Agmatynę stosuje się w celu neutralizacji dolegliwości takich jak: bóle, skurcze, załamania nerwowe i bezsenność, dolegliwości neuropatyczne oraz depresja. 

Agmatyna uczestniczy ponadto w intensyfikacji produkcji tlenku azotu i poziomu wydzielania się hormonu wzrostu. Dzięki powiązaniom z Argininą, która podczas syntezy tlenku azotu przekształca agmatynę w cytrulinę, składnik ten pozostaje również prekursorem pompy mięśniowej. Jego działanie polega na poszerzaniu naczyń krwionośnych, umożliwiając przy tym znacznie większy dostęp krwi oraz składników odżywczych do pracujących podczas wysiłku komórek. Agmatyna, w procesie przeistaczania, posiada znaczący wpływ na procesy adaptacyjne w przypadku ćwiczeń fizycznych. Jawnie wspiera ona produkcję tlenku azotu, podnosi również poziom potreningowej regeneracji oraz poprawia funkcje metaboliczne. 

    Należy zaznaczyć, że zarówno w przypadku przygotowywania ciała do budowania mięśni, jak również podczas samego procesu – należy stosować się do racjonalnych i zdrowych zasad. Ważna pozostaje wówczas nie tylko sama suplementacja, która w istocie jest fundamentem jakichkolwiek efektów. Istotne pozostają również aktywność fizyczna (w tym częstotliwość, zaangażowanie, a co najważniejsze – technika) oraz zdrowe żywienie. Dlaczego o tym mowa? Otóż nasz organizm można porównać do pracy maszyny, którą należy konserwować i poddawać renowacji, wówczas pozostanie ona sprawna, produktywna i bezpieczna. Nie będziemy w stanie zapewnić sobie oczekiwanych rezultatów, zdrowia i ochrony, jeśli nie będziemy prawidłowo się odżywiać, ćwiczyć, spożywać odpowiedniej ilości płynów każdego dnia oraz przyjmować regularnej suplementacji. Warto więc wybierać produkty nieprzetworzone, o w miarę jak najmniejszej zawartości chemii w składzie, zdrowe tłuszcze, węglowodany oraz pełnowartościowe białko. Niekiedy nie dostrzegamy, że najzdrowsze i najbardziej naturalne jedzenie, jakie możemy dostarczyć swojemu organizmowi, a przecież musimy coś jeść – są wyroby lokalne, wiejskie. Pamiętajmy też, że nasz organizm, nasze ciało, w aż 60% składają się z wody. Oznacza to, że płyny są absolutnie niezbędne do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania i rozwoju komórek mięśniowych, jak i całego organizmu w ogóle. Podobnie jeśli chodzi o aktywność fizyczną, która nie jest rzeczą prostą. Okazuje się bowiem, że niewłaściwie wykonywane ćwiczenia mogą prowadzić do bardzo negatywnych konsekwencji zdrowotnych, a nawet do kalectwa.