Suplementacja na odchudzanie dla kobiet

Niezdrowy tryb życia, brak aktywności fizycznej, wysokokaloryczna dieta czy duże napięcie nerwowe – wszystko to może sprzyjać przybraniu na wadze. Problem dotyczy zwłaszcza kobiet, które są bardziej narażone tycie niż mężczyźni. Najistotniejszą rolę w procesie odchudzania ma udział umiarkowany deficyt kaloryczny, który jest wytworzony przez zdrową zbilansowaną dietę i regularny wysiłek fizyczny. Dodatkowym wspomagaczem w redukcji tkanki tłuszczowej są suplementy diety na odchudzanie. Dowiedz się, jakie są najlepsze preparaty na odchudzanie dla kobiet. 

Suplementy diety na odchudzanie dla kobiet – jakie wybrać?

Suplementy na odchudzanie można zasadniczo podzielić na:

Muscle-Zone Sklep
  • supresory apetytu (suplementy powodujące hamowanie łaknienia),
  • akceleratory metabolizmu, 
  • suplementy blokujące wchłanianie tłuszczy i węglowodanów,
  • termogeniki (suplementy przyspieszające spalanie tłuszczów),
  • mimetyki insuliny (środki obniżające poziom cukru we krwi).

Na supresory apetytu powinny zdecydować się kobiety, które nie potrafią kontrolować nagłych napadów głodu. Tego typu suplementy zawierają w swoim składzie m.in. guaranę, kofeinę, ocet jabłkowy, chrom czy wyciąg z fasoli, dzięki czemu hamują proces łaknienia. Pomocne będą także mimetyki insuliny, zapobiegające nagłym skokom cukru we krwi, które są odpowiedzialne za wzmożone łaknienie.  Z kolei suplementy blokujące wchłanianie tłuszczy i węglowodanów będą przydatne dla pań, które nie chcą zmienić swoich nawyków żywieniowych, ale pragną intensywniej uprawiać sport. Suplementy te potrafią zmniejszyć wchłanianie tłuszczy nawet o jedną trzecią. Akceleratory metabolizmu oraz termogeniki są najlepszym wyborem dla osób, mającym zbyt małą aktywność fizyczną w ciągu dnia z powodu siedzącej pracy w biurze lub ze względu na różne schorzenia ograniczające mobilność ruchową. 

To właśnie spalacze tłuszczu, czyli tzw. termogeniki są najchętniej wybierane przez kobiety w celu redukcji tkanki tłuszczowej. Co powinno znajdować się w ich składzie?

Kapsaicyna

Ta substancja występuje w papryczkach chilli i jest odpowiedzialna za ich ostry smak. Ma działanie termogeniczne. Stymuluje proces metabolizmu do pracy, co skutkuje zwiększonym tempem spalania tkanki tłuszczowej. 

L-karnityna

To związek chemiczny niezbędny do transportu kwasów tłuszczowych do mitochondriów, będących centrum komórek organizmu. To właśnie w mitochondriach tłuszcz ulega utlenieniu, czyli spaleniu, a następnie przetworzeniu na energię potrzebną do realizacji funkcji życiowych organizmy. W jaki sposób L-karnityna pomaga w procesie chudnięcia? Wspomaga ona redukcję tkanki tłuszczowej przez spalanie zapasowego tłuszczu. 

Piperyna

To związek chemiczny znajdujący się w ziarnach pieprzu, odpowiedzialny za jego ostry smak i zapach. To alkaloid, który pobudza zakończenia czuciowe w układzie pokarmowym, tym samym intensywnie zwiększając trawienie. Zwiększa lipolizę (rozkład tkanki tłuszczowej) przez oddziaływanie na receptory adrenergiczne zawarte w tkance tłuszczowej. 

Ketony malin

To fenole z grupy ketonowej występujące naturalnie w malinach, żurawinie i innych owocach leśnych. Stymulują hormon adiponektyny, odpowiedzialnej za lipolizę, transport glukozy i pośrednio wpływają na wrażliwość insulinową. Podnoszą temperaturę ciała i nasilają rozkład tkanki tłuszczowej przez wyrzut norepinefryny. 

Johimbina

Ta substancja działa termogenicznie i jako jedyna wykazuje zdolność do miejscowego spalania tkanki tłuszczowej. Pochodzi z kory i liści drzewa johimbina. Podnosi ciśnienie krwi, temperaturę ciała i pracę serca. Dodatkowo nasila proces termogenezy, a także hamuje receptory alfa-2-adrenergiczne, uniemożliwiając ich połączenie z adrenaliną i noradrenaliną, wzmagając tym samym lipolizę. Receptory te znajdują się w głównych obszarach występowania tkanki tłuszczowej, czyli pośladkach, udach, brzuchu i klatce piersiowej. 

Polecane suplementy diety na odchudzanie dla kobiet

Apollo’s Hegemony Forskolin Diamond

To suplement diety zawierający naturalny ekstrakt z korzenia pokrzywy indyjskiej, będącej źródłem forskoliny. Forskolina to bezpieczna i naturalna substancja spalająca tkankę tłuszczową. Ten suplement stymuluje proces lipolizy do zwiększonej pracy, wspiera układ krążenia oraz poprawia kompozycję ciała. To też naturalny booster testosteronu, który może przynieść korzyści nie tylko dla mężczyzn, ale też dla kobiet, gdyż przekłada się na lepsze efekty sylwetkowe i zwiększoną definicję mięśni. 

Apollo’s Hegemony Alpha Yohimbine

To skuteczny suplement diety wspierający redukcję tkanki tłuszczowej. Alfa-johimbina zwana również rauwolscyną lub izojohimbiną to jedyny składnik tego spalacza tłuszczu. Od johimbiny dostępnej na rynku suplementów na odchudzanie w postaci chlorowodorku tego alkaloidu wyróżnia ją większa aktywność biologiczna. Alfa-johimbina, dzięki swojej aktywności ogranicza akumulację tłuszczów i zwiększa proces lipolizy. Pozwala to na szybszą utratę kilogramów. Dodatkowo sprzyja aktywności psychoruchowej, ogranicza apetyt i promuje ilość energii. 

Apollo’s Hegemony Acetyl-L-Carnitine

 To suplement diety zawierający 550 mg acetylowanej formy L-karnityny. Acetyl-L-karnityna (ALC, ALCAR) jest transporterem kwasów tłuszczowych do mitochondriów, przez co usprawnia procesy energetyczne. Ułatwia tym samym pozbywanie się niechcianych kilogramów i kontrolę masy ciała. Zmniejsza wrażliwość tkanek na insulinę, dzięki czemu większa ilość składników odżywczych transportowana do komórek jest wykorzystywana jako źródło energii, a nie magazynowana w formie tłuszczu. Wpływa na poprawę kompozycji ciała przez promowanie procesu lipogenezy.