Na dolegliwości

Suplement na dobry sen

Wiele osób cierpi z powodu zaburzeń snu. Trudno im zasnąć i utrzymać zdrowy i głęboki sen. Często powody takiego stanu są różne i trudne do wykrycia. Bardzo wiele zależy od tego, jak bardzo jesteśmy zestresowani, bowiem stres bardzo źle wpływa na nasz sen i jego jakość. Istnieją preparaty, które pomagają szybciej zasnąć i obudzić się wypoczętym.

Tryptofan

Jest to aminokwas egzogenny, który jest przez nas wytwarzany, a jednocześnie należy do związków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Jego najważniejsza rola jaką odgrywa to regulacja układu nerwowego przez produkcję serotoniny – substancji poprawiającej nastrój i zwalczającej bezsenność. Niski poziom serotoniny nie tylko negatywnie wpływa na nasz nastrój, ale także wpływa na gorszy sen. Może także doprowadzić do depresji, która bardzo negatywnie wpływa na sen. Tryptofan to również prekursor melatoniny, substancji która także uspokaja i daje nam dobry i długi sen. Dzięki niemu lepiej się zregenerujemy i odstresujemy, dzięki czemu łatwiej nam będzie zasnąć. Jest to substancja, która również pozytywnie wpływa na metabolizm i znacznie zmniejsza łaknienie. Stosowana jest też do preparatów odchudzających.  Oprócz tych wspaniałych właściwości aminokwas ten zwiększa naszą odporność, dzięki czemu rzadziej chorujemy. Z wiekiem ilość tryptofanu znacznie spada, dlatego tak ważne jest dbanie o jego prawidłowy poziom i suplementacja w razie problemów ze snem i uspokojeniem.

Muscle-Zone Sklep

Kwas jabłkowy

Występuje naturalnie w naszym organizmie. Wchodzi w skład ważnych enzymów, które uczestniczą w syntezie ATP – energii. Dzięki niemu wytwarzana jest energia w organizmie. Ma niezwykle dobrą biodostępność. Bardzo dobrze wpływa na sprawność motoryczną, ale również na dobre samopoczucie i lepszy sen. Kwas jabłkowy zmniejsza znacznie zmęczenie, dzięki czemu łatwiej się na zrelaksować i odprężyć. Dzięki niemu mamy także lepszą gospodarkę mineralną kości oraz przemianę węglowodanów. Wzmocniony jest także układ sercowo-naczyniowy.

Magnez

Jest to bardzo ważny pierwiastek, dzięki któremu nasz organizm funkcjonuje prawidłowo. Przede wszystkim wpływa na dobre działanie układu nerwowo-mięśniowego, także sercowo-naczyniowego. To jeden z ważniejszych kationów wewnątrzkomórkowych, który uczestniczy w 300 reakcjach chemicznych w naszym ciele. Ma bardzo dobre działanie przeciwzapalne, ale przede wszystkim chroni nasze mięśnie i wpływa na prawidłową pracę mózgu. Znajdziemy go tam, gdzie występuje największy wydatek energetyczny, czyli w mózgu, wątrobie oraz mięśniach. Dla osób, które mają wysokie ciśnienie tętnicze, magnez może okazać się idealnym suplementem, ponieważ znacznie redukuje napięcie i reaktywność naczyń. Wysokie ciśnienie krwi doprowadza do znacznego i nienaturalnego pobudzenia, co może uniemożliwić zaśnięcie, dlatego suplementacja tego pierwiastka jest bardzo wskazana. Jego niedobory są bardzo niebezpieczne i mogą doprowadzić nawet do pojawienia się miażdżycy, udaru mózgu, czy niewydolności serca. Magnez wpływa także leczniczo na pracę mózgu, co pozwala na jego lepsze funkcjonowanie. Ma też potwierdzone działanie antydepresyjne, dlatego polecany jest osobom, które mają nagłe spadki nastroju i problemy z koncentracją.

L-teanina

To aminokwas, który jest pochodnym glutaminy i wykazuje niezwykle podobne działanie. Są dowody na to, że L-teanina stymuluje wytwarzanie się GABA – kwasu gamma-aminomasłowego, który z kolei wykazuje działanie silnie uspokajające, przeciwlękowe oraz wyciszające układ nerwowy. Dzięki niej znacznie zmniejszymy stres oraz niepokój. Dzieje się tak, ponieważ jest bardzo podobna do glutaminianu, który jest sygnalizatorem mózgowym, ale w przeciwieństwie do niego nie pobudza neuroprzekaźników, ale je wycisza. L-teanina skutecznie blokuje działanie neuroprzekaźników, dzięki czemu relaksuje, uspokaja i zmniejsza nadreaktywność układu nerwowego, która jest spowodowana np. nagłym stresem. Mimo, że aminokwas ten wycisza układ nerwowy, to bardzo wzmacnia nasze funkcje poznawcze. Lepiej jest nam się dzięki niej uczyć, a także zapamiętywać i wiązać fakty. Działa o wiele lepiej i sprawniej niż większość leków antydepresyjnych, które są dostępne na receptę, ponieważ nie tyko nie zmniejsza naszej motoryki, ale również wzmacnia czujność oraz nie uzależnia. Mogą więc stosować ją kierowcy oraz osoby, które muszą być spokojne, ale czujne. Jest idealnym suplementem uspokajającym, który pomoże nam spokojnie i szybko zasnąć oraz zrelaksować się. Podobnie jak magnez, L-teanina pozwala na wyrównanie ciśnienia tętniczego krwi.