Spalacze tłuszczu – po co je stosować i jakie są najlepsze

 

W dobie dwudziestego pierwszego wieku coraz więcej osób ma problemy z nadwagą i otyłością. Przyczyną tego jest zaniedbywanie prawidłowej diety, brak aktywności fizycznej, bezsenność, stres i przemęczenie. Dziś sprawdzimy jakie suplementy diety są najlepsze na odchudzanie oraz, czy warto je przyjmować?

Muscle-Zone Sklep

Kofeina na spalanie tłuszczu

Nie wiele osób zdaje sobie sprawy, ale kofeina ma działanie odchudzające. Dlatego właśnie picie kawy, czy herbaty może wspomóc spalanie tkanki tłuszczowej. Błędem wielu osób jest jednak to że piją oni:

  • Kawę z cukrem i dodatkiem mleka lub śmietanki. Przez to ten napój staje się kaloryczny i zamiast wspomagać redukcję masy ciała, przyczynia się do odkładania się jeszcze większej ilości komórek tłuszczowych w organizmie.
  • Herbatę z cukrem i miodem, to taka sama sytuacja, jak w przypadku kawy. Im więcej używamy dodatków tym mniej wartościowy, a bardziej kaloryczny jest ten napój.

Jeśli picie kawy i herbaty bez dodatków nie jest dla nas możliwe, to warto zacząć spożywać suplementy diety z kofeiną. Są one stworzone z czystej i naturalnej kofeiny, dlatego są bezpieczne dla zdrowia. Są nie tylko spalaczem tłuszczu, ale również wspomaga pracę mózgu i układu nerwowego, dzięki czemu staje się preparatem stworzonym dla osób pracujących umysłowo i uczących się.

L-karnityna – niezbędny składnik spalaczy tłuszczu

Nie wiele znajdziemy na rynku suplementów diety, które w swoim składzie nie zawierają kreatyniny. Przyczyną tego jest to, że L-karnityna jest składnikiem, bez którego odchudzanie nie jest możliwe. Dzieje się tak, ponieważ ma ona wpływ na procesy metaboliczne tłuszczy. Dzięki temu tłuszcze w mniejszej dawce są przyswajane do organizmu i nie odkładają się w organizmie jako tkanka tłuszczowa. Warto również zaznaczyć, że kreatynina jest niezbędna do procesu transportu kwasów tłuszczowych do mitochondria. W takich komórkach syntetycznych dochodzi do procesu spalania kwasów tłuszczowych, dzięki czemu organizm ma energię do przeprowadzenia wszystkich procesów biologicznych. Jeśli w organizmie nie znajduje się odpowiednia dawka l-karnityna to proces spalania tkanki tłuszczowej nie będzie zachodził w szybkim tempie i nie będzie przynosił efektów, ponieważ nie dojdzie do procesu utleniania kwasów tłuszczowych.

Zielona herbata na odchudzanie

Wiele się mówi na temat tego jak zielona herbata wpływa na proces odchudzania i redukcji masy ciała. Wiele osób uważa, że nie jest ona skutecznym preparatem. A jednak specjaliści i badania mówią nam zupełnie co innego. Warto podczas diety odchudzającej i redukcyjnej sięgać po napary z zielonej herbaty. Badania wykazują, że picie jedynie trzech szklanek tego naparu dziennie przyczynia się do spalenia o 140 kalorii więcej. Dla wielu osób może to się wydawać małe osiągnięcie, ale podczas diety, nawet sto spalonych kalorii więcej przyczynia się do szybszego osiągnięcia celu. Problem pojawia się jednak, kiedy nie odpowiada nam smak naparów z zielonej herbaty. Ma on silny i gorzki smak, przez co może nie przypaść go gustu wielu osobom. Rozwiązaniem jest więc sięgnięcie po suplementy diety z zielonej herbaty, które mają takie samo silne działanie.

Imbir jako najlepszy spalaczy tłuszczu

Tworząc listę spalaczy tłuszczu nie możemy zapomnieć o imbirze. Ma on działanie rozgrzewające, więc pobudza organizm człowieka do rozpoczęcia procesów termoregulacji. Jest to proces, w którym organizm wytwarza energię do unormowania temperatury ciała. W tym celu potrzebne jest sięgnięcie do zapasów tkanki tłuszczowej. Mówi się, że spożywanie suplementów diety z imbirem ma takie samo działanie jak wysiłek fizyczny.