Spalacze ekstremalne

Cel suplementów zwanych spalaczami ekstremalnymi jest jak sama nazwa wskazuje redukcja tkanki tłuszczowej, która zachodzi poprzez aktywację wielu różnych szlaków metabolicznych co zależy od specyfikacji konkretnego suplementu. Spalacze można generalnie podzielić na dwie podstawowe kategorie: spalacze termogeniczne i spalacze lipotropowe. Te pierwsze istnieją na rynku suplementów od wielu lat, a charakteryzuje je obecność związków o charakterze stymulującym układ nerwowy oraz nasilający termogenezę. Najlepszym przykładem takiego spalacza jest kofeina lub guarana, które zna chyba każdy człowiek. Ich obecność w organizmie zwiększa poziom energii oraz pobudza umysł i ciało do większego wysiłku. Oznacza to, że przykładowo bieg na dystansie 5 kilometrów poprzedzony zastosowaniem spalacza będzie o wiele bardziej efektywny niż pokonanie tego dystansu bez suplementacji.

Rodzaje spalaczy

Muscle-Zone Sklep

Spalacze termogeniczne wyróżnia fakt, że są one skoncentrowane na przekształceniu tkanki tłuszczowej na energię czyli na wspomniane wcześniej zjawisko termogenezy. Zaletą spalaczy lipotropowych jest z kolei możliwość ich stosowania przez osoby mające różne dolegliwości zdrowotne, ponieważ nie podnoszą one ciśnienia tętniczego krwi, są obojętne dla układu nerwowego oraz nie zwiększają produkcji ciepła. Ich działanie opiera się na nasileniu transportu kwasów tłuszczowych do mitochondriów gdzie następnie dochodzi do ich utlenienia. 

Jak wybrać spalacz ekstremalny? 

Na rynku suplementów można  znaleźć grupę spalaczy, które posiadają potwierdzoną skuteczność i mogą się okazać bardzo pomocnym narzędziem w walce z nadprogramowymi kilogramami. Odpowiedni spalacz tłuszczu można poznać po ilości oraz jakości składników aktywnych w jego składzie. Przy braku przeciwwskazań zdrowotnych najlepszymi spalaczami są termogeniki. Mają one bardzo szeroki wpływ na organizm, znacznie pobudzając rozpad tkanki tłuszczowej. Do ich zalet można również zaliczyć przyśpieszenie pracy metabolizmu, zwiększenie wydatku energetycznego oraz ułatwienie kontroli apetytu. Termogenik o wysokiej jakości i dobrym składzie ma działanie działanie i redukuje zarówno tkankę tłuszczową brunatną jak i białą, co pozwala poprawić estetykę całego ciała w krótkim czasie. 

Spalacze nie zastąpią treningu

Bardzo wiele osób zakłada, że skoro badania twierdzą, że zawarte w spalaczach substancje przynoszą metabolim to ich stosowanie będzie przynosić efekty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej nawet bez regularnych treningów oraz odpowiedniej diety. Teoretycznie faktycznie tak jest, ponieważ sama logika wskazuje na to, że skoro preparaty te zwiększają wydatkowanie energii, to przy dotychczasowym stylu życia i odżywiania będzie można zauważyć postępy. W praktyce jednak samo łykanie tabletek rzadko powoduje utratę masy ciała, co więcej jest wprost na odwrót. Osoby przekonane o sile działania suplementu pozwalają sobie na więcej swobody w doborze jedzenia, co powoduje przyrost tkanki tłuszczowej. Spalacze będą więc jak najbardziej pomocne tylko w sytuacji kiedy będą one uzupełnieniem diety i regularnych treningów. 

Dla kogo są spalacze?

Spalacze to znakomite rozwiązanie dla osób, które już od pewnego czasu przechodzą redukcję, straciły kilka zbędnych kilogramów i właśnie nastąpiło spowolnienie tego procesu. W takiej sytuacji właśnie można wspomóc dietę i ćwiczenia środkiem wspomagającym odchudzanie o działaniu termogennym. Przy czym wybór odpowiedniego preparatu to kwestia indywidualna i dobrze go skonsultować z dietetykiem lub trenerem. 

Kiedy nie stosować spalaczy?

Spalacze mogą stanowić istoty element walki z nadmiernymi kilogramami, nie warto jednak rozpoczynać odchudzania od zakupu tych środków. Na początku najlepiej skoncentrować się na podstawach czyli treningu i diecie. Szczególnie osoby, które mają wysoki poziom tkanki tłuszczowej nie powinny w pierwszych tygodniach walki z nadwagą koncentrować się na suplementacji. Lepiej zacząć od doszlifowania sposobu odżywiania oraz doboru odpowiedniej aktywności fizycznej. 

Jak stosować spalacze?

Spalacze  w formie tabletek bierze się pomiędzy posiłkami lub przed zaplanowanym treningiem. Zawsze należy się jednak zapoznać z ulotką lub informacją na opakowaniu konkretnego produktu. Nigdy także nie należy przekraczać dawek zalecanych przez producenta. 

Jak długo stosować spalacze?

Spalacze warto stosować w sposób ciągły, przez okres od 4 do maksymalnie 8 tygodni. Dlaczego nie dłużej? Dlatego, że po pewnym czasie organizm przyzwyczaja się do otrzymywanego suplementu i przestaje na niego reagować w odpowiedni sposób. Do podtrzymania efektów należałoby zwiększać dawki, a to jest delikatnie mówiąc niezbyt rozsądne, więc po kilku tygodniach spożywania spalacza należy zrobić sobie od nich przerwę.