Peptyd BPC-157

Czy znajdziemy na rynku coś, co okazałoby się w efektywny sposób przyspieszyć regenerację fizycznych urazów? Okazuje się, że tak, a mowa o peptydzie BPC-157, który na przestrzeni ostatnich lat stał się niezwykle popularny. Jest on łańcuchem aż 15 aminokwasów, przyjmowany w formie iniekcji podskórnych tam, gdzie występuje uraz lub jako środek doustny. Jak działa? Co powoduje? Dla kogo jest on skierowany?

***

Muscle-Zone Sklep

W ostatnim czasie peptyd BPC-157 rozpatrywany jest przede wszystkim pod kątem przyspieszania regeneracji uszkodzonych ścięgien, złamanych kości, czy ran pojawiających się na skórze. Wykonując różnorodne obserwacje i badania, naukowcy doszli do wniosku, że to właśnie jego stosowanie może znacząco poprawić pojawiające się urazy fizyczne, z jakimi mamy do czynienia. 

Czym jest BPC i jak działa?

BPC jest naturalnym peptydem znajdującym się w żołądku. Działa on na regenerację komórek, na poprawę sprawności ścięgien, na różnego rodzaju rany skórne. Oprócz jednak wpływu na urazy, ma on duże znaczenie dla pracy układu pokarmowego, w tym między innymi na regenerację śluzówki żołądka. Wykonując badania na szczurach zauważono, iż w przypadku zabiegu zespolenia jelita, te szczury, u których podawano peptyd BPC-157  miały mniejsze obrzęki, szybciej goiły się rany, wystąpiła mniejsza ilość granulocytów, miała miejsce sprawniejsza synteza kolagenu, czy zmniejszona martwica. W porównaniu do szczurów zażywających placebo różnice były diametralne. Podobnie było w przypadku wrzodów żołądka. Wchodząc w interakcje z gospodarką tlenkiem azotu, inhibitor tego tlenku w obecności peptydu odwraca negatywny wpływ w związku z tempem regeneracji. 

Peptyd BPC-157 powoduje między innymi wzrost ekspresji i aktywacji białek FAK i paksyliny, jak również i wzrost odporności na działanie nadtlenku wodoru. Patrząc na badania, w tkankach, w BPC-157 w kapsułkachktórych zastosowano ten peptyd zauważono, iż fibroblasty pozyskiwały zdolność szybszego wzrostu, a to z kolei prowadziło między innymi do sprawniejszej formacji kolagenu i włókien siateczkowatych. Wykonując badania na szczurach, u których nastąpiło uszkodzenie ścięgna Achillesa, zauważono między innymi, iż podawanie peptydu zmniejszyło rozmiary, a także i głębokość ubytku ścięgien i co ciekawe, przy dłuższym stosowaniu, przywróciło to ścięgno do pełnej nienaruszalności. 

Gdzie można kupić BPC-157?

Jedyną formą zakupu peptydu są sklepy internetowe. Niestety peptyd ten nie jest dostępny w aptekach. Być może w przyszłości zostanie od wprowadzony do obrotu medycznego (trwają próby kliniczne), a wówczas będzie można kupić produkt z miejsca o najwyższej pewności. Niestety „czarny rynek” czy sklepy internetowe mogą narażać bardzo wrażliwy produkt jakim są peptydy na rozpad poprzez nieodpowiedni transport lub ekspozycja na wysokie temperatury. Alternatywą jest peptyd BPC-157 w stabilnej wersji kapsułkowanej.

BPC-157 w kapsułkach.

Peptyd ten ze względu na bardzo wrażliwą strukturę jest sprzedawany w formie suchej, do zmiksowania z substancja do rozmieszania, a następnie drogą iniekcyjną dostarczony do organizmu. Wkuwanie igieł we własne ciało jest dla wielu osób granicą nie do przekroczenia. Z pomocą dla nich nadchodzi BPC-157 kapsułkowane w stabilnej wersji! Dzięki temu, każdy kto upatruje nadziei w peptydzie może wygodnie i przystępnie go przyjmować. W obecnej chwili na rynku są 2 firmy które oferują taki produkt: Labolic oraz Salsura Nutrition.

Więcej o formie stabilnej: BPC-157 w stabilnej formie.

BPC-157 jakie kupić?

Rozwodząc się nad zakupem powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników:
– czy jesteśmy gotowi przyjmować BPC-157 iniekcyjnie?
– czy źródło z którego kupujemy jest pewnym i potwierdzonym przez szersze grono użytkowników miejscem?
– czy produkt posiada potwierdzenie jakości (CoA, MoQ lub niezależne badania)?

Dla osób niezainteresowanych formą iniekcyjną oraz szukającym sprawdzonych produktów z potwierdzonym składem możemy zaoferować produkt BPC-157 marki Labolic. Poniżej znajduje się link do badań w niezależnym i autoryzowanym laboratorium potwierdzającym jego skład.

Badanie BPC-157 

Podsumowanie

Jeśli chcemy mieć wpływ na lepszą pracę układu pokarmowego po różnego rodzaju zabiegach lub jeśli zależy nam na tym, by przyspieszyć tempo gojenia się ran i stanów chorobowych wywołanych urazami fizycznymi, na pewno peptyd BPC-157 stanowi tutaj bardzo dobry wybór, który jesteśmy przekonani, okaże się być bardzo dobrym wyborem dla każdej osoby. Zarówno ten podawany w formie iniekcji, jak również i doustnie jest w pełni skuteczny i spełnia swoje zadania doskonale.