Pas odchudzający, czy warto?

 

Pas odchudzający jest popularny wśród osób, które chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej z okolic talii. Wydaje nam się, że jest to produkt godny plecenia, jednak czy jest to prawda? Jak działa pas odchudzający wybrać, czy tak jak reklamodawcy obiecują jest to przedmiot, który dzięki wibracjom będzie w stanie pozbyć się nadmiaru tłuszczu? Dziś sprawdzimy jak tak naprawdę działa pas odchudzający i jakie daje efekty.

Muscle-Zone Sklep

Jak działa pas odchudzający?

Są różne rodzaje pasów odchudzających. Najbardziej popularny, to ten z funkcją wibrowania. Jego działanie jest bardzo proste. Podczas wibracji pas zaczyna wprowadzać w ruch tkankę mięśniową, która zaczyna się na zmianę napinać i rozluźniać. To sprawia, że krążenie krwi się poprawia, a temperatura ciała wzrasta. Może więc okazać się, że pas odchudzający jest skuteczny naprawdę jest w stanie rozpocząć proces spalania tkanki tłuszczowej.

Jak zakładać pas odchudzający?

Pas odchudzający nakłada się na talię. Większość z nich jest zapinana na rzepy. Wraz z pasem odchudzającym powinniśmy otrzymać instrukcję obsługi, gdzie powinna się znaleźć informacja na temat tego, jak używać pasa oraz ile czasu ma trwać jedna sesja. Zazwyczaj trwa ona kilka minut, ponieważ przez dłuższy czas jej stosowania może dojść do powstawania siniaków i podrażnień na skórze. Czas jeszcze bardziej się skraca kiedy pas ma funkcję podgrzewania, ponieważ w tym przypadku skóra staje się jeszcze bardziej narażona na uszkodzenia. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką i stosuj pas zgodnie z zaleceniami producenta.

Pas odchudzające – efekty

Pas odchudzający nie jest w stanie spalić nadmiaru tkanki tłuszczowej, która znajduje się wewnątrz naszego ciała. Co prawda dzięki wibracjom, w jaki wprawia mięśnie, które zaczynają się na zmianę kurczyć i rozluźniać, ich siła i wizualny wygląd może ulec zmianie. To jednak nie są tak silne skurcze, które spowodują, że przy użyciu pasa odchudzającego będziemy mieli idealnie wyrzeźbione mięśnie brzucha. Nie ma to również wpływu na tkankę tłuszczową. Pas wizualnie wyszczupli naszą talię, ale to dzięki temu, że masaż jaki nam zapewniają wibracje rozbija tkankę tłuszczową. Dzięki wibracjom skórą staje się jędrniejsza i poprawia się jej krążenie. To może nas uchronić przed cellulitem, a nawet pomóc w walce z nim. Mimo wszystko nie jest to produkt, który jest w stanie samodzielnie usunąć tkankę tłuszczową z okolic brzucha. Do tego zadania niezbędne są odpowiednie ćwiczenia oraz dieta odchudzająca.

Przeciwwskazania

Pas odchudzający nie jest bezpiecznym produktem dla kobiet w ciąży. Co prawda nie wykonano jeszcze badań na temat działania pasa odchudzającego na płód jednak w tej sytuacji konieczne jest zachowanie ostrożności. Nie jest to produkt dla osób, które mają rozrusznik serca. Przy stosowaniu pasa odchudzającego rozrusznik może się uszkodzić lub zostanie zaburzona jego praca, a obie te sytuacje stwarzają zagrożenie dla zdrowia.