Nowy rok – nowa ja – czyli kilka słów o zmianach

Nowy rok już za nami i zaczynają się w naszej głowie pojawiać postanowienia, które w naszej wyobraźni zmienią nasze tegoroczne życie. Wydawać nam się może, że do spełnienia postanowień zostało dużo czasu, ale prawda jest taka, że tysiące osób wchodzi w nowy rok nieprzygotowanych na to wydarzenie, a następnie nie spełnia swoich oczekiwać i nie wypełnia postanowień. Dla każdego z nas nory rok to nadzieja na zmiany na lepsze. A jednak wiele osób nie wie, jak zapoczątkować ten nowe zmiany. Dziś dowiemy się jak to zrobić i jak przejść przez nowy rok i skutecznie wdrożyć w swoje życie zmiany i nowe nawyki.  

Zrób plan rzeczy zaległych

Co roku wiele osób w nowy rok wchodzi z zaległymi sprawami z roku zeszłego. To jest zły początek. Dlatego, póki masz jeszcze dużo czasu, możesz uregulować wszystkie zaległe sprawy, zanim minie pierwszy miesiąc nowego roku. To idealny moment, by uregulować swoje dawne sprawy i przygotować się na nowe zmiany. Rób sobie listę rzeczy, które koniecznie musisz zrobić. Dzięki temu dowiesz się, jak przygotować się na nowy rok i zaczniesz go bez długów i zaległości. Taka lista może być długa, ale określ sobie dokładnie, co jeszcze możesz zrobić, a czego już nie jesteś w stanie zmienić.

Muscle-Zone Sklep

Jak przygotować się na nowy rok – Lista na nowy rok

Wiele osób planuje nowe osiągnięcia, jakie chce osiągnąć od nowego roku. Jest to dobry krok, ponieważ mając już sam cel, jesteśmy o krok bliżej do jego osiągnięcia. Jednak warto również każdy punk podzielić na mniejsze krok, by dokładnie wiedzieć jaka droga prowadzi do danego celu. Łatwiej będzie nam go osiągnąć. Tak, więc jeśli chcesz schudnąć, to podziel ten cel na małe kroki. Powinno to wyglądać mniej więcej tak:

Cel na nowy rok: SCHUDNĄĆ!

  • Jeść mniej słodyczy – od teraz,
  • Przygotować jadłospis na cztery tygodnie,
  • Kupić zdrową żywność,
  • Zakupić suplementy diety na odchudzanie,
  • Zrobić plan treningowy,
  • Ćwiczyć co trzeci dzień,
  • Częściej wychodzić na spacery,
  • Liczyć codziennie spożywane kalorie.

Zapomnieć o przeszłości

Jak już wspomnieliśmy, nowy rok dla każdego z nas może być początkiem czegoś nowego. Warto więc o tym pamiętać i przestać myśleć o przeszłości. To ułatwi nam wejście w nowy rok i zagwarantuje lepszy start. Jeśli więc nie wiesz, jak przygotować się na nowy rok możesz oddzielić stary od nowego grubą kreską. Nie martw się jednak, że jeśli komuś nie powiedziałeś czegoś ważnego, to już nic nie da się zrobić. Koniec roku to nowy początek, ale zawsze możemy zmienić kilka rzeczy.