Nowa przedtreningówka firmy Trec Nutrition – M13

Firma Trec jest już weteranem na Polskim rynku suplementacyjnym. Wiele, efektywnych produktów będących już klasykami. Nitrobolon jako stack kreatynowy, CM3 jako najbardziej znany jabłczan kreatyny, czy stosunkowo nowy Sleep-er jako produkt ułatwiający zasypianie. W kwestii suplementów poprawiających wydolność również mamy dużo do wyboru – Boogieman, S.A.W, czy Vandal. Jednak w ostatnich dniach, do tego zacnego grona doszedł nowy produkt – M13. Czy ma on szansę zrewolucjonizować rynek?

Słowem wstępu – o firmie Trec – historia i opinie

Przedstawienie firmy Trec Nutrition, jest tutaj raczej formalnością, niż koniecznością. Działa on od 2001 roku, można więc powiedzieć że tworzył rynek suplementacyjny w Polsce, obok takich firm jak Olimp czy FitMax. Wiele efektywnych produktów suplementacyjnych, wysokiej jakości ubrania z serii Trec Wear, czy linia suplementów dla adeptów crossfitu CrossTrec – po więcej szczegółowych informacji zapraszamy na stronę producenta – https://www.trec.pl/o-firmie

Muscle-Zone Sklep

Trec Nutrition M13 – co to jest?

M13 to amerykańskie samobieżne działo przeciwlotnicze… Nie do końca, jednak siła Trec’kowskiego M13 jako przedtreningówki jest podobna jak siła dział wojennych!

Więc, M13 od Trec Nutrition to kompleksowa przedtreningówka, z rewolucyjnym zastosowaniem zestawu adaptogenów jako dodatkowe wsparcie siły, wytrzymałości i dobrego samopoczucia. Pieczę nad składem trzymał Michał Karmowski – bardzo znany Polski kulturysta. Jest to gwarantem tego, że skład M13 jest mocny, skuteczny a jednocześnie całkowicie bezpieczny.

Siła tkwi w szczegółach – z czego składa się M13 z Trec Nutrition?

  1. Boostery tlenku azotu (NO Boostery) – substancje pompujące, zwiększające wytrzymałość oraz poprawiające przepływ krwi w organizmie

W produkcie znajdziemy połączenie jabłczanu cytruliny (cytruliny), oraz AAKG (alfaketoglutaranu L-argininy) – dwóch najbardziej znanych boosterów tlenku azotu. Te dwie substancje, zwiększą wytwarzanie tlenku azotu, a tym samym poprawią wytrzymałość treningową, oraz zwiększą pompę mięśniową, dodając Ci więcej motywacji (i pozwalając lepiej wyglądać na zdjęciach z siłowni, oczywiście!)

  1. Mieszanka aminokwasów – Tauryny, Tyrozyny i Tryptofanu

Są to trzy aminokwasy, biorące udział w przemianach metabolicznych, warunkujących odpowiednią wytrzymałość i wydolność mięśniową. Tauryna warunkuje odpowiednią aktywność komórkową – niweluje dobrze znane efekty drżenia mięśni. Tyrozyna działa stymulująco, zwiększając wytrzymałość organizmu, za to tryptofan jest aminokwasem egzogennym (aminokwasem, który musimy suplementować, ponieważ organizm sam nie jest w stanie ich wytworzyć) odpowiedzialny za odpowiedni balans hormonalny (z tryptofanu powstaje tryptamina, serotonina oraz melatonina)

  1. Substancje poprawiające wydolność i wytrzymałość organizmu – Beta Alanina

Beta Alanina jest niezbędna do syntezy karnozyny – substancji działającej jako bufor pH w mięśniach. Co to oznacza? Beta Alanina zapobiega zbyt szybkiemu zakwaszeniu mięśni. Mięśnie zakwaszone nie są w stanie pracować. Reasumując – beta alanina zapobiega zbyt szybkiemu zmęczeniu mięśni.

  1. Substancje stymulujące, stymulanty – Kofeina, Ekstrakt kakaowca (Theobroma cacao) czyli teobromina oraz ekstrakt Ostrokrzewu Paragwajskiego (Ilex paraguariensis)

Czym jest trening, bez odpowiedniego kopa? Kofeina i teobromina to dwie bardzo podobne i najprawdopodobniej najbardziej efektywne substancje stymulujące – działają praktycznie zawsze i na każdego. Działają pobudzająco, zwiększają poziom energii, zmniejszają zmęczenie. Czego chcieć więcej? Ekstraktu z Ostrokrzewu Paragwajskiego!

Czym jest Ekstrakt z Ostrokrzewu Paragwajskiego? Kojarzycie Yerba Matę, prawda? Jest coraz częściej stosowana jako zamiennik kawy – pobudza, ale w bardziej delikatny, naturalny sposób. Jest też dobrym wyborem spożywania podczas zmniejszania ilości pitej kawy, lub przyjmowanej kofeiny. Najkrócej rzecz biorąc – ekstrakt z Ostrokrzewu Paragwajskiego działa synergistycznie z kofeiną i teobrominą w celu pobudzenia, zwiększenia ilości energii oraz zmniejszania zmęczenia. Co ciekawe, ekstrakt z Ostrokrzewu Paragwajskiego można zmniejszać ból głowy, oraz poprawiać nastrój!

  1. Mix adaptogenów – Inozyna, Żeń-szeń koreański (Panax Ginseng), Ashwagandha (Withania somnifera), Różeniec górski (Rhodiola Rosea)

Adaptogeny to ostatnio najprawdopodobniej najbardziej pożądany składnik w suplementach. Poprawiają one bilans hormonalny, zmniejszając poziom stresu (adaptogeny zmniejszają poziom kortyzolu w organizmie). Poprawiają również wydolność treningową. W tym przoduje akurat Różeniec Górski (Rhodiola Rosea), gdyż badania wskazują że jej suplementacja zwiększa siłę o nawet kilkadziesiąt procent! Ashwagandha jest raczej odpowiedzialna za zwiększenie wytrzymałości. Żeń-szeń za to nie wykazuje żadnych wyjątkowych działań sam z siebie, jednak wykazuje działanie synergistyczne w poprawianiu nastroju razem z innymi adaptogenami.

Krótko mówiąc – adaptogeny poprawiają nastrój, a im lepszy nastrój, tym lepszy trening!

  1. Antyoksydanty – Ekstrakt zielonej kawy (Coffea canephora)

Opinie o antyoksydantach w przedtreningówkach są różne. Stare badania stwierdzają, że antyoksydanty nie powinny być brane przed, podczas i po treningu. Dlaczego? Zmniejszają natężenie mikrouszkodzeń mięśni, a to właśnie mikrouszkodzenia i ich regeneracja jest podstawą progresji siłowej. Jednak najnowsze badania jak najbardziej zalecają użycie antyoksydantów przedtreningowo, ponieważ działają adaptogennie wobec wysiłku, co przekłada się na zwiększenie wydolności i wytrzymałości podczas treningu.

  1. Boostery metabolizmu – witaminy z grupy B – witamina B3 (Niacyna) i B12 (Kobalamina)

Witaminy z grupy B wpływają na tempo metabolizmu. Aby utrzymać jego odpowiedni poziom, musimy przyjmować odpowiednią ich ilość. Z bardziej szczegółowych mechanizmów, Witamina B3 (niacyna) zmniejsza ilość cholesterolu oraz przyśpiesz spalanie tłuszczu, za to witamina B12 odpowiada za prawidłowe działanie układu nerwowego.

Czy M13 jest bezpieczne? Skutki uboczne stosowania M13

M13 jest zupełnie bezpieczne, oraz nie posiada żadnego dopingu czy innych substancji zabronionych.  Uważać powinny jedynie osoby z nadciśnieniem, przez wysoką zawartość kofeiny. W gruncie rzeczy jednak, M13 jest zupełnie bezpieczny i nie widzimy żadnych skutków ubocznych jego stosowania.

Kiedy stosować M13? Ile M13 brać?

Najlepiej stosować M13 około pół godziny przed treningiem. Pojedyncza dawka podawana przez producenta wynosi 15 gramów. Jednakże warto zacząć od mniejszej dawki by ocenić tolerancję na dany produkt i po prostu nie przesadzić.

M13 w proszku, czy M13 w płynie?

M13 wyróżnia się dwoma formami produktu. Mamy typową wersję w proszku, oraz wersję w płynie – dokładnie w 100 ml shotach.

Plusem M13 w proszku będzie na pewno mniejsza cena. Produkty w proszku są zazwyczaj o wiele tańsze, przez mniejsze koszta producenta na opakowania. Są za to na pewno mniej wygodne w przenoszeniu i stosowaniu (a przynajmniej na początku kiedy nie jesteśmy przyzwyczajeni do specyficznego smaku suplementu)

M13 w płynie (shotach) będzie o wiele wygodniejsze do stosowania. Wystarczy wziąć buteleczkę w kieszeń, otworzyć i wypić – proste i wygodne! Niestety jak zawsze za wygodę zapłacimy więcej. Jeśli jednak cena gra dla Ciebie mniejszą rolę niż wygoda stosowania, na pewno spróbuj M13 w shotach!

Pamiętaj jedna – jeśli chodzi o sam produkt, nie będzie to wielka różnica w stosowaniu. M13 zawiera jednak nieco inny skład – nie zawiera adaptogenów, jednak w zamian za to zawiera L-teaninę – składnik działający bardzo podobnie do adaptogenów – uspokaja, poprawia nastrój i zmniejsza skutki uboczne stosowania stymulantów. Zawiera również dodatkowo Glicerynę – składnik poprawiający nawodnienie mięśni, oraz Glukuronolakton – składnik poprawiający wydolność i wytrzymałość.

Trec Nutrition nowa przedtreningówka M13 w płynie
Trec Nutrition nowa przedtreningówka M13 w proszku

Gdzie kupić M13?

Osobiście polecamy sklep MZ Store – znajdziecie tutaj zarówno wersję w płynie (link tutaj) oraz

wersję w proszku (link tutaj), w bardzo atrakcyjnej cenie!