Najlepsze spalacze tłuszczu

Każdy z nas, niezależnie od płci i wieku, marzy o pięknej, idealnie wyrzeźbionej, smukłej oraz zdrowej sylwetce. Chcemy czuć się wartościowo, a także pewnie. Dodatkowo, nasze ciało niejako dyktuje nam również stan fizycznego i psychicznego samopoczucia, kondycji, jak też energii. Szczególnie wiosną, gdy wszystko budzi się do życia, dążymy do zmian nawyków żywieniowych i nie  tylko. Chcąc odpowiednio przygotować się do lata i sezonu plażowego, w sposób szczególny skupiamy się na utracie zbędnej tkanki tłuszczowej i uformowaniu figury. Warto uświadomić sobie jednak, że odchudzanie, samo w sobie, może przebiegać na wiele sposobów, a my powinniśmy zagwarantować sobie to, aby było ono bezpieczne, trwałe ( bez efektu jo-jo ) i w miarę szybkie. Jak schudnąć? Otóż, okazuje się,  że nie samą dietą żyje człowiek. Choć, bez wątpienia, pozostaje ona bardzo ważna i daje nam niemal 70% sukcesu, to nie tylko na niej powinniśmy się skoncentrować. Co jeszcze? Aktywność fizyczna oraz suplementy diety – to absolutna podstawa. Zarówno systematyczny ruch, jak i codzienna suplementacja pozwolą nam na osiąganie spektakularnych rezultatów, a także na wzmocnienie i znaczne przyspieszenie procesów spalających tłuszcz. Suplementy diety dodatkowo, zbudują silny układ immunologiczny i dobrą odporność, a także ufortyfikują tkankę, jak również masę mięśniową, zmaksymalizują procesy przemiany materii – dodadzą energii, wigoru. Suplementy diety świetnie zapobiegają wszelkim niedoborom, brakom, chronią nas przed skurczami, bólami, depresją, bezsennością, jak również stanami lękowymi. Co więcej, suplementacja zapewnia nam odpowiednią regenerację potreningową, sprawiając – że tłuszcz spalany jest przez cały czas, nawet po zakończeniu docelowego wysiłku. Spalacze tłuszczu zatem, to niekwestionowany strzał w 10! 

L-karnityna i inozytol

L-karnityna to związek chemiczny, który jest syntezowany naturalnie przez organizm (narządy wewnętrzne takie jak nerki, czy wątroba ) jednak jego ilość nie jest wystarczająca do tego, by zapewnić sobie pełnowymiarowe działanie. Jako składnik suplementów diety, L-karnityna, spełnia bardzo istotną rolę w procesie transportowania kwasów tłuszczowych, a także w toku wymiany ich na energię, która jest niezbędna w przypadku codziennego funkcjonowania organizmu. Inozytol, to składnik, który również organizm jest w stanie samodzielnie wyprodukować. Jednak, tak jak w przypadku L-karnityny, jego ilość jest zbyt niska, aby organizm był w stanie poradzić sobie bez suplementacji. Jego obecność w naszym ciele umożliwia wytwarzanie przekaźników, które są wstępem do powstania bardzo ważnych dla funkcjonowania hormonów. Inozytol dodatkowo ochrania nasze serce, mózg, nerki, jelita i wątrobę przed tzw. otłuszczeniem, a co za tym idzie – przed niezliczoną ilością zagrażających życiu i zdrowiu chorób. 

Muscle-Zone Sklep

Kofeina i guarana 

Zarówno kofeina, jak też guarana – określane są jako najbardziej skuteczne i najdynamiczniejsze spalacze tłuszczu na świecie. Działają ekspresowo, pewnie oraz bezpiecznie. Obydwa te składniki intensyfikują procesy przemiany materii, spalają tłuszcz zarówno w trakcie, jak i długo po treningu. Dodatkowo, zabezpieczają one najważniejsze narządy wewnętrzne i nigdy nie przyczyniają się do rozpadu mięśni. Chodzi o to, że niekiedy organizm zamiast tkanki tłuszczowej zaczyna spalać tkankę mięśniową – w przypadku kofeiny i guarany jest to absolutnie wykluczone. Dodatkowo, kofeina i guarana są w stanie wytwarzać silne zmiany termogeniczne. Polega to na tym, że w sposób naturalny zwiększają one temperaturę organizmu przez co organizm z automatu spala zalegający tłuszcz. Ponadto suplementy te zapewniają nam wysoki poziom energii i dużą dawkę wigoru, dzięki czemu możemy i chcemy więcej. Warto podkreślić, że kofeina i guarana stanowią świetną całość, zwłaszcza w kontekście poszerzenia możliwości wytrzymałościowych, szybkościowych i wydolnościowych. 

Lecytyna

Lecytyna jest doskonale znana i powszechnie stosowana. Dzięki niej zwiększa się tempo przemiany materii. Jako składnik suplementów diety zajmuje się ona również stymulacją ochrony narządów wewnętrznych (zwłaszcza żołądka i wątroby), jak też obniża poziom cholesterolu i odpowiednio gospodaruje rozpuszczalnymi w tłuszczach składnikami odżywczymi.

Kwasy tłuszczowe Omega 3 i kwas pantotenowy

Kwasy omega-3 i omega-6 z kolei, to elementy regulujące i stabilizujące pracę ośrodkowego układu sytości oraz głodu. Świetnie zmniejszają one też apetyt. Kwas pantotenowy, odpowiada nie tylko za procesy przemian metabolicznych, ale i za zmniejszenie zmęczenia, jak również łaknienia. Jako składnik suplementów diety, usprawnia on uwalnianie energii, wspomaga wytwarzanie hormonów i tłuszczów.

Suplementy z chromem

Chrom natomiast jest mikroelementem, który zarówno w strukturze, jak i w ogólnym działaniu pozostaje substancją znacznie ułatwiającą kontrolę procesu przenikania glukozy do krwi. W toku jego działania jednocześnie następuje zmniejszenie zapotrzebowania na regulującą wytwarzanie energii insulinę. Wszystko to objawia się tym, że mamy znacznie mniejszy apetyt np. na słodycze lub niezdrowe tłuszcze, potrawy słone.