Najlepsze diety – o których niekoniecznie musiałeś wiedzieć

Jeśli chcesz schudnąć, to koniecznie musisz dowiedzieć się jakie diety dają najlepsze efekty i jednocześnie są najbezpieczniejsze. A jeśli wydaje ci się, że każda dieta pomoże ci dotrzeć do wymarzonej wagi, to mylisz się! Dieta musi być dostosowana do indywidulnych potrzeb organizmu. Zobacz jaka dieta jest dla ciebie najlepsza.

Dieta 8h

Dieta ta nie jest restrykcyjna i nie ma do niej żadnych przeciwwskazań. Jej zasady są bardzo proste. Podczas ośmiu godzi jesz normalne posiłki, a przez kolejne szesnaście musisz dać odpocząć organizmowi, a przede wszystkim układowi trawiennemu. Razem z tą dietą, w ciągu tygodnia możemy schudnąć aż pięć kilogramów.

Muscle-Zone Sklep

Dieta 50:50

Dieta ta zakłada, że w pierwszym tygodniu będziemy spożywać 25 procent naszych dotychczasowych posiłków. W kolejnych tygodniach możesz zwiększyć kaloryczność do 30 procent tego co jadasz zazwyczaj. W tej fazie musisz wytrwać do momentu aż osiągniesz wymarzoną wagę. Podczas tej diety nie musisz ciągle liczyć kalorii. Najlepiej trzymać się zasady 5 posiłków dziennie, dzięki czemu proces codziennego odżywiania nie zostanie tak bardzo zaburzony, a ty nie poczujesz się tak bardzo głodna, kiedy ograniczysz ilość spożywanych kalorii do minimum. Pamiętaj, by twoje posiłki składały się z dużej ilości warzyw i owoców. Staraj się ograniczyć spożywanie węglowodanów.

Dieta alkalizująca

Dieta ta trwa jedynie cztery dni. Podczas tej diety skutecznie oczyścisz organizm z toksyn, a dzięki temu poczujesz się lepiej, pełniejsza energii i lżejsza. Pamiętaj, by codziennie rano pić szklankę wody z cytryną, a przed posiłkiem szklankę wody przegotowanej. Nie jest to dieta, która pomoże nam schudnąć 10 kilogramów, ale z pewnością przyśpieszy proces spalania tkanki tłuszczowej. Toksyny, które zalegają w naszym organizmie sprawiają, że praca metabolizmu znacząco spowalnia, przez co większa ilość tłuszczu zostaje odłożona jako tkanka. Jeśli więc chcesz jednocześnie oczyścić organizm i przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, to ta dieta jest specjalnie dla ciebie.

Dieta na płaski brzuch

Każdy z nas pragnie mieć piękny i płaski brzuch pozbawiony tkanki tłuszczowej. Do tego potrzebna jest nam odpowiednia dieta. Przy diecie na płaski brzuch, ważne jest to, jakie produkty spożywamy. Najlepiej spożywać cukinie i sałatę, są one niskokaloryczne, dzięki czemu wspomagają pozbycie się tkanki tłuszczowej z brzucha. Warto również jeść orzechy. Wystarczy kilka sztuk na śniadanie. Co prawda są one kaloryczne, ale nie wolno z nich rezygnować. Zawierają one tryptofan, który chroni nas przed stresem. A to może nas uchronić przed podjadaniem. Codziennie rano możemy zjeść jabłko. Jabłka zawierają w sobie dużo pektyny, a jest to rodzaj błonnika pokarmowego, dzięki czemu oczyszczają one jelita.

 

Każda z tych diet jest dostosowana do określonych potrzeb. Koniecznie więc określ jaki efekt chcesz osiągnąć wraz z dietą i wybierz dla siebie tą najlepszą. Pamiętaj, że nie wszystkie diety dla dostosowane do twoich potrzeb.