Multiwitaminy dla kobiet

Nie od dzisiaj wiadomo, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus, co oznacza, że kobiety do zachowania zdrowia i energii potrzebują zupełnie innych produktów niż panowie, dlatego właśnie kobiety powinny spożywać suplementy multiwitaminowe dedykowane celowo paniom. Organizm kobiety to starannie zaprojektowana i skomplikowana maszyna. Regulacja działania hormonów, utrzymanie zdrowych kości i dróg moczowych czy utrzymanie odporności układu immunologicznego to tylko niektóre z funkcji, które codziennie musi spełniać organizm kobiety. Współczesne kobiety coraz częściej podejmują taką samą karierę zawodową jak mężczyźni, a dodatkowo moda na bycie wiecznie młodym wręcz wymusza na kobietach aktywne działanie w celu opóźnienia starzenia i utrzymania jak najdłużej zdrowego organizmu. Z pomocą przychodzą suplementy diety i kroplówki witaminowe. 

Dieta

Muscle-Zone Sklep

Co powoduje, że kobiety mają inne zapotrzebowanie na suplementy niż mężczyźni? Kobiety odżywiają się zupełnie inaczej niż mężczyźni, dodatkowo panie o wiele częściej przebywają na dietach niskotłuszczowych oraz wegetariańskich. Powoduje to, że potrzebują one o wiele więcej dodatkowych suplementów, które uzupełnią braki spowodowane dietami. Kobiety częściej niż mężczyźni sięgają po owoce i warzywa oraz nabiał, to kolejny punkt, który powoduje, że zapotrzebowanie suplementacyjne kobiet jest kompletnie inne niż mężczyzn. Do tego dochodzą oczywiście różne zapotrzebowania spowodowane czynnikami fizjologicznymi. Należy również pamiętać, że suplement jest tylko dodatkiem do diety, podstawą nadal jest zbilansowane pożywienie bogate w białko, węglowodany, witaminy i zdrowe tłuszcze. Suplementy mają tylko wyrównać niedobory, które powstają mimo optymalnej diety. 

Jak wybrać dobry preparat multiwitaminowy?

Obecny rynek jest bardzo bogaty w różnorodne suplementy diety. Jak wybrać odpowiedni? Należy wziąć pod uwagę chociażby cykl menstruacyjny – w czasie miesiączki organizm traci krew, a więc zwiększa wymagania dotyczące składników odżywczych wprowadzanych do krwioobiegu. Preparat multiwitaminowy dla kobiet powinien więc zawierać witaminę B12, kwas foliowy, żelazo, wapń, magnez, cynk i witaminę D. Idealny suplement multiwitaminowy powinien być również wytwarzany z naturalnych składników, należy więc zawsze sprawdzić skład produktu i sprawdzić zawarte w nim substancje. 

Kroplówki witaminowe

Kroplówki witaminowe, zwane inaczej wlewami witaminowymi to nic innego jak podawane dożylnie „koktajle” witaminowe, które mają poprawić samopoczucie, uzupełnić niedobory witamin i minerałów. W kroplówkach, oprócz soli fizjologicznej, zazwyczaj można znaleźć witaminy A, B, C, D i E oraz kwas foliowy, magnez, potas, wapń, sód i biotynę. W klinikach zazwyczaj można znaleźć gotowe mieszanki, dostosowane do konkretnych potrzeb. Tak więc można wybrać koktajle dodające energii, przeciw starzeniu, regenerujące lub łagodzące stres. Modelki, aktorki i celebryci przekonują, że taka kroplówka stosowana raz w miesiącu sprawi, że organizm będzie zdrowszy, młodszy i piękniejszy, co sprawia, że wlewy witaminowe zaczynają być po prostu modne. Nie ma co się jednak oszukiwać, tą modę nakręcił współczesny styl życia – zbyt mała ilość snu i nieodpowiednia dieta to codzienność większości kobiet. Badania pokazują, że nawet 90% Polaków może mieć niedobór co najmniej jednej witaminy, a kroplówka witaminowa jest w stanie bardzo szybko te braki uzupełnić. Warto również wiedzieć, że tradycyjne suplementy są wchłaniane przez organizm tylko częściowo, podczas gdy „koktajl” z kroplówki trafia bezpośrednio do naczyń żylnych i jest rozprowadzany wraz z krwią, a to powoduje, że organizm bierze z kroplówki dokładnie tyle ile potrzebuje. Z kroplówek witaminowych nie powinny jednak korzystać kobiety w ciąży, osoby przechodzące w tym momencie chemioterapię oraz osoby uczulone ja jakikolwiek składnik witaminowego „koktajlu”. 

Suplement multiwitaminowy

Co w sytuacji gdy igły przerażają i wlew witaminowy nie wchodzi w grę? Trzeba wybrać odpowiedni suplement multiwitaminowy. Należy jednak dobrać go odpowiednio do swoich potrzeb. Nie ma idealnego suplementu dla wszystkich kobiet. Na początek warto zidentyfikować niedobory w organizmie w czym na pewno pomoże wizyta u lekarza bądź dietetyka. Nie warto kupować preparatu, który oferuje wszystkiego po trochu, jeśli w organizmie brakuje na przykład magnezu trzeba zakupić suplement multiwitaminowy z wysoką zawartością magnezu. Jesteś wiecznie zmęczona? Wybierz preparat z dobrym czyli standaryzowanym wyciągiem z żeń-szenia. Nie ulegaj też modzie na popularne preparaty z reklam i pamiętaj, że suplement, który pomógł przyjaciółce dla Ciebie może nie mieć żadnego zastosowania, ponieważ każdy organizm jest inny i ma inne zapotrzebowanie na konkretne witaminy i minerały.