Minerały dla mężczyzn

Tak samo jak większość kobiet, mężczyźni również szukają sposobów na poprawę swojej sylwetki, czy też budowanie mięśni. Wielu z nich, aby to osiągnąć ćwiczy na siłowni, wylewając z siebie ostatnie pokłady energii po to, by wyglądać doskonale. Istnieje wiele minerałów, które nie tylko mogą pomóc im poprawić sylwetkę, ale przede wszystkim zadbać o ich zdrowie. O jakich minerałach mowa i jakie są ich właściwości?

Minerały dla mężczyzn

Do niezbędnych minerałów przeznaczonych dla mężczyzn można przede wszystkim przypisać cynk, selen oraz żelazo. Preparaty zawierające te pierwiastki to zazwyczaj wieloskładnikowe suplementy, bogate także w niezbędne witaminy, a także inne ważniejsze mikro i makroelementy. 

Muscle-Zone Sklep

Cynk

 • Cynk jest jednym z najważniejszych minerałów jakie powinni stosować mężczyźni. Jego rola w organizmie jest bardzo ważna, gdyż przyczynia się do prawidłowego poziomu testosteronu we krwi, biorąc pod uwagę fakt, że testosteron jest typowo męskim hormonem, który odpowiada m.in za owłosienie ciała i twarzy, budowę rozrost tkanki mięśniowej itp. Dlatego cynk jest bardzo istotnym minerałem.
 • Działanie cynku jest bardzo podobne do działania magnezu. Wpływa on na prawidłowa biosyntezę białek ustrojowych. Nie jest to żadna tajemnica, że zdrowie dla mężczyzn jest bardzo ważne. Odpowiednie dawki tego minerału leczą choroby oraz są pewnego rodzaju profilaktyką przed ich powstawaniem. Dlatego, jeśli mężczyznom zależy na zdrowiu i zażegnaniu chorób typu przeziębienie, katar czy wszelkie inne zaburzenia, cynk stanowi odpowiednie lekarstwo. Skutecznie działa również na rany i skaleczenia, które z jego pomocą goją się znacznie szybciej. 

 • Starsi mężczyźni często maja problem z prostatą. Niestety najczęściej kończy się ją operacja chirurgiczną, dlatego tak ważne jest aby jej zapobiegać. Na szczęście istnieje sposób aby jej zapobiec, a odpowiedzią jest dieta bogata w cynk. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, a w przypadku mężczyzn szczególnie sprawdzi się w tym suplementacja cynku. 
 • Cynk również korzystnie wpływa na wygląd mężczyzny. Dla tych panów, którzy szczególnie cenią sobie doskonałą fryzurę i odpowiednia budowę, cynk na pewno im w tym pomoże. Wpływa na utrzymanie włosów i paznokci w dobrym stanie oraz pozwala cieszyć się zdrową, zadbaną skórą, wolna od trądziku, przesuszeniu czy innej przykrej dolegliwości.

Selen

 • Dla tych panów, którzy cenią sobie wysiłek fizyczny, na pewno przyda się selen, którego właściwości zapobiegają wysiłkowej degradacji komórek mięśniowych. Po każdym treningu należy zadbać o swój organizm, a działanie selenu wraz z kobaltem i magnezem, stanowi ważny czynnik do przeciwdziałania uszkodzeń mechanicznych takich jak; zmniejszenie szkodliwego utleniania komórek. 
 • Selen jest też dobrym sposobem na ochronę przed rakiem, problemami z krążeniem i zabezpiecza przed schorzeniami wątroby. Jego właściwości wytwarzają również przeciwciała, które mogą chronić organizm przed infekcjami. 
 • Selen ma również działanie przeciwgrzybicze, dlatego podczas gorącego i wilgotnego lata, kiedy istnieje ryzyko skażenia pleśnią ziemniaków czy innych ziaren, warto stosować dietę bogatą w selen.

Żelazo

 • Żelazo jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, a przede wszystkim, przebiegu ważnych procesów przemiany materii oraz produkcji czerwonych krwinek. Jego niedobór może powodować anemię, a raczej żaden mężczyzna, nie chce wiecznie czuć zawrotów głowy i zmęczenia.
 • Jest niezbędne, jeżeli chcemy zadbać o naszą odporność i zapobiega infekcjom. W układzie nerwowym, jego rola ogranicza się do utrzymywania odpowiednich funkcji fizycznych oraz intelektualnych, które na pewno są bardzo ważne dla każdego mężczyzny, gdy chce zachować zimną krew w konkretnej, nierzadko stresującej sytuacji.

Żeń-szeń

 • W diecie mężczyzn nie może zabraknąć również żeń-szenia, którego właściwości mają ogromna rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Na dalekim Wschodzie jest on traktowany niemal jak boskie lekarstwo, które jest w stanie wyleczyć każdą chorobę. Swoje zdrowotne właściwości zawdzięcza zawartości wielu substancji aktywnych, których nie jesteśmy w stanie znaleźć w żadnej innej roślinie.
 • Żeń-szeń pobudza pracę serca, a co za tym idzie, redukuje poziom cholesterolu we krwi, zwiększając przy tym wzrost poziomu frakcji HDL, czyli “dobrego cholesterolu”. Jak wiadomo, to mężczyźni są częściej podatni na występowanie problemów 

z krążeniem, a więc stosowanie żeń-szenia powinno się zawierać w ich codziennej diecie. Dodatkowo, żeń-szeń, działa przeciwzakrzepowo oraz skutecznie jest w stanie obniżyć poziom cukru we krwi, zapobiegając tym sposobem cukrzycy typu 2. Wszystkie te zaburzenia, bardzo często gnębią przede wszystkim mężczyzn.