Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Dla sportowcówJako dodatki

Laksogenina – przewodnik po naturalnych suplementach

Laksogenina – przewodnik po naturalnych suplementach

Laksogenina (Laxogenin) powoduje wzrost i witalność roślin. Jej przyjmowanie może również przynieść wiele korzyści ludziom, jej zakup jest w pełni legalny, a skład – naturalny. Laksogenina jeszcze do niedawna nie była zbyt dobrze znana na scenie kulturystycznej. Jest użyteczna w PCT (tzw. „odbloku”), ale sama Laxogenina nie wpływa na hormony, a po jej stosowaniu nie musisz się w żaden sposób dodatkowo regulować.

W skrócie – wiele na temat tej substancji można jeszcze powiedzieć. Nie była często używany w społeczności kulturystycznej, ale głębiej, w podziemiu, znana jest ze względu na swoje sprawdzone działanie.

Omówimy korzyści, efekty uboczne i wiele, wiele więcej. Zagłębimy się w niektóre z najczęściej zadawanych pytań, abyś wiedział, jakie są zastosowania Laksogeniny.

Historia Laksogeniny

Omawiana substancja została odkryta w 1940 roku podczas badań nad sterydami. Związek ten został wyekstrahowany z meksykańskiego dzikiego ignamu przez amerykańskich naukowców. Badania nad nim wykazały, że posiada pozytywne właściwości anaboliczne i androgenne.

Laxogenin została przedstawiona szerszej publiczności na początku lat 90. i była przetwarzana w zakładzie o nazwie Smilax. Roślina ta oryginalnie pochodzi z Chin i Japonii.

Czym jest 5a-hydroksy Laksogenina?

Laksogeninę opracowano jako „steryd roślinny”. Po pewnym czasie wokół tej substancji zrobił się spory szum, a następnie stała się popularna w przestrzeni suplementów kulturystycznych.

Jak właściwie działa Laxogenin?

Laksogenina wchłania się w przewodzie pokarmowym i poprawia wchłanianie składników odżywczych do mięśni.

Tak, Laksogenina jest sterydem roślinnym, ale ludzie, którzy ją stosują naprawdę porównują ją do Anavar (bez wszystkich skutków ubocznych). Znacznie zwiększa aktywność androgenną, ale to jest  prawdopodobnie zależne od dawki.

Korzyści ze stosowania Laksogeniny

  • Przyspiesza wzrost mięśni i pomaga w osiągnięciu celów przyrostowych.
  • Zwiększanie syntezy białek jest jednym z najbardziej korzystnych aspektów przyjmowania laksogeniny.
  • Hamuje wydzielanie kortyzolu.
  • Większa wytrzymałość treningowa.
  • Wspiera regenerację i łagodzi ból mięśni po treningu.
  • Laksogenina jest naturalnym anabolikiem.
  • Regularne przyjmowanie Laksogeniny powinno pomóc w poprawie wyników badań krwi.
  • Wykazała potencjał w leczeniu niektórych rodzajów nowotworów

Aby uzyskać te rezultaty musisz przez przynajmniej 30 dni przyjmować Laksogeninę oraz zadbać o odpowiednią, wysokobiałkową dietę . Siła i liczba powtórzeń powinny wzrosnąć, a ty powinieneś odczuwać mniejsze zmęczenie. Spójny program treningowy pomoże Ci uzyskać jeszcze lepsze rezultaty.

Czy stosowanie Laxogenin jest bezpieczne?

Zalecane dawki są niewielkie. Przy dużych dawkach należy spodziewać się więcej działań niepożądanych podobnych do sterydów. Ciało wymusi bowiem wzrost androgenów.

Twoje ciało lubi utrzymywać homeostazę bez względu na to, co w nie ładujesz. Laksogenina nie da ci tak dużego przyrostu mięśni jak sterydy.

Ludzie zgłaszali lekki ból głowy przy stosowaniu wyższych dawek niż 150 mg. Przy wysokich dawkach istnieje ryzyko uszkodzenia nerek, więc nie jest to idealne rozwiązanie dla osób z problemami z nerkami. Możliwy jest również rozstrój żołądka, więc upewnij się, że trzymasz się w zalecanych zakresach spożycia laksogeniny (informacje o dawkowaniu znajdują się na opakowaniach).

Podsumowując

Jeśli chcesz poprawić swoje wyniki na siłowni przy jednoczesnym zachowaniu zdrowia – laksogenina może okazać się doskonałym wyborem. Zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Nie wpływa ona bowiem na hormony, więc nie wymaga późniejszego odbloku (PCT). Jest też bezpieczna dla wątroby.

Polecamy eksperymentowanie z brasinosteroidami, takimi jak Ecdysterone, Laxogenin i Epicatechin, o których napiszemy osobne artykuły, abyś mógł podjąć świadomą decyzję!

Pytania i odpowiedzi

Jak spożywać Laksogeninę?

Najlepiej jest przyjmować ją w porcjach. Np. dawka od 25 do 50 mg rano, a kolejna – najlepiej przed treningiem (przyjmować razem z jedzeniem).

Jaka jest dawka Laksogeniny?

Zalecane dawki dla Laksogeniny wynoszą od 100 do 150 mg na dzień dla mężczyzn i od 50 do 75 mg dla kobiet.

Jaki jest status prawny Laxogenin?

Laksogenina jest legalny do spożycia i sprzedaży, ponieważ jest to substancja naturalna. Można ją połączyć z najlepszymi legalnymi środkami nootropowymi i zagwarantować sobie tym bardzo produktywny dzień.

W jakiej formie przyjmować Laksogeninę? W tabletkach, proszku czy w zastrzykach?

Laksogenina jest ogólnie dostępna jako tabletki/ kapsułki. Jest również popularna w postaci sproszkowanej. Nie spotkaliśmy się z przyjmowaniem Laksogeniny w zastrzykach.

Ile kosztuje Laksogenina?

Cena Laxogenin zaczyna się od około 40 dolarów i może wzrosnąć nawet do 60 USD. To oczywiście zależy od kraju. Jednakże jeden z najefektywniejszych suplementów zawierających laksogeninę – Apollo’s Hegemony Laxogenin – można dostać już w korzystnej cenie wynoszącej mniej niż 150 złotych!

Apollo's Hegemony Laxogenin - efektywny i najtańszy suplement z Laksogeniną
Apollo’s Hegemony Laxogenin – efektywny i najtańszy suplement z Laksogeniną

Czy Laksogeninę można mikrodozować?

Mikrodozowanie laksogeniny mija się z celem.

Jaki jest okres półtrwania Laksogeniny?

Okres półtrwania jest  krótki (od 6 do 8 godzin), więc lepiej rozłożyć dawkę w ciągu dnia.

Czy sportowcy mogą stosować Laksogeninę?

Tak, uważamy, że sportowcy mogą używać Laksogeninę, nie ma jej na listach substancji zabronionych. Sprawdź jak wygląda sytuacja w twoim kraju, ponieważ przepisy mogą ulec zmianie.

Bibliografia:

  1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1369386
  2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3177571/
  3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25311045
  4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10823685
  5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22405922
  6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22974826

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *