Johimbina na odchudzanie. Jakie ma właściwości?

Yoshimba jest małym drzewem, które rośnie w Afryce. Jest głównie złożona z alkaloidów indolowych. Posiada stwierdzone działanie na układ współczulny. Jej stosowanie daje nam znacznie zwiększone wydzielanie takich hormonów, jak adrenalina i noradrenalina. 

Jak działa Johimbina?

Johimbina dzięki wspomaganiu układu współczulnego zwiększa w naszym organizmie wytwarzanie adrenaliny. Dzięki czemu znacznie podwyższone jest ciśnienie krwi oraz puls. Przy niewielkim dawkowaniu może znacznie unormować nasze ciśnienie, a przy wyższych dawkach znacznie je zwiększa, przez co naczynia krwionośne są rozszerzone. Można w ten sposób podczas treningu wprowadzić tzw. polepszoną pompę mięśniową, dzięki czemu do naszych mięśni dopływa znacznie większa ilość tlenu oraz składników odżywczych. To z kolei przekłada się na znacznie lepsze wyniki w treningu siłowym. Ponieważ pobudza ona również nasz układ nerwowy, jej działanie jest porównywalne do działania kofeiny.

Muscle-Zone Sklep

Johimbina działa bardzo dobrze w trakcie wysiłku fizycznego. Podwyższa poziom testosteronu oraz jest skuteczna przy nieco zmniejszonej wydolności mięśniowej. Jest również stosowana przez osoby chcące zredukować swoją tkankę tłuszczową. 

Joshimbina a zdrowie seksualne

Joshimbina jest stosowana także w formie kropel w celu zwiększenia naszego popędu seksualnego. Dodatkowo wykorzystywany jest tam ester metylowy testosteronu. Joshimbina obecnie bardzo sprawdza się w zaburzeniach erekcji. Poprawia nie tylko wzwód, ale również jakość stosunku i jego długość. Wpływa także na ukrwienie narządów płciowych, dzięki czemu stosunek jest bardziej satysfakcjonujący. 

Ponieważ joshimbina ma działanie rozkurczające, nie powinny stosować jej osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze, a także choroby serca.

Joshimbina na odchudzanie

Joshimbina jest idealnym sposobem na odchudzanie, ponieważ w naturalny sposób pobudza nasz organizm podobnie jak kofeina. Przyspiesza metabolizm i pozwala dać z siebie więcej podczas treningu. Dzięki temu nasze ciało jest bardziej pobudzone. Do mięśni dopływa również znacznie więcej składników odżywczych, przez co są one lepiej dotlenione i mogą pracować znacznie ciężej. Jest używana do detoksu organizmu oraz ogólnego pobudzenia. U wielu osób zmagających się z nieprawidłową wagą występują takie problemy, jak brak koncentracji, czy ogólne osłabienie. Joshimbina pobudzi nas do ćwiczeń i sprawi, że będziemy bardziej energiczny w trakcie ćwiczeń. Jest ona również idealna pod względem walki z cellulitem, ponieważ działa bardzo podobnie jak kofeina, rozszerzając naczynia krwionośne i zmniejszając zastoje w żyłach. Likwiduje obrzęki, zwłaszcza na kończynach dolnych.

Jak dawkować Johimbinę?

Dawka Johimbiny powinna być dostosowana do naszej wagi ciała. Jeśli ważymy maksymalnie 60 kg, wtedy dzienna dawka tego suplementu wynosi 12 mg. Przy 90 kg masy ciała dawka wzrasta do 18 mg. 

Kto powinien stosować Johimbinę?

Johimbina jest idealna dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, a także cierpią z powodu zbyt niskiego ciśnienia krwi. Pozwala ona na uaktywnienie się adrenaliny i noradrenaliny, dzięki czemu mamy znacznie więcej energii. Dodatkowo Johimbina jest zalecana przy bardzo intensywnych treningach siłowych. Dzięki temu mamy więcej energii i siły podczas treningu. Zaleca się stosować ją przed treningiem, jako rodzaj boostera przedtreningowego. Jej ogromną zaletą jest naturalne działanie. Nie posiada skutków ubocznych i przy odpowiednim stosowaniu może znacznie zwiększyć naszą wydolność. Dodatkowo mogą ją stosować osoby, które mają problemy z poziomem energii z powodu problemów hormonalnych. Dzięki jej działaniu pobudzającemu, johimbina może być stosowana przez mężczyzn, którzy pragną zwiększyć swoją aktywność seksualną bądź mają problem ze wzwodem. Dzięki działaniu rozkurczowemu na układ krwionośny, problemy seksualne szybko są niwelowane.