Jakie suplementy diety najlepiej wybrać? Proszek, kapsułki, tabletki, czy płyn

 

Przy wyborze suplementów diety często pojawia się pytanie, w jakiej formie najlepiej wybrać dany produkt. Na rynku możemy spotkać się z suplementami w wielu formach. Jedną z najbardziej popularnych jest forma w kapsułkach lub tabletkach. Sportowcy najczęściej decydują się na suplementy w proszku. A nowością na rynku są suplementy w płynie. Jaka forma jest najlepsza, czy ma ona wpływ na przyswajalność suplementu diety?

Muscle-Zone Sklep

Suplementy diety w kapsułkach

Są to jedne z najczęściej wybieranych suplementów diety. Forma ta wydaje nam się godna zaufania, ponieważ to właśnie w niej znajduje się wiele leków. Dodatkowo na jej plus działa łatwy sposób spożywania. Nie trzeba przygotowywać tego suplementu diety. Po kupieniu jest on gotowy do spożycia. Wystarczy spożyć go zgodnie ze wskazówkami producenta. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy jest to suplement diety o skutecznym działaniu? Przez to w jakiej formie się znajduje organizm musi poświęcić nieco więcej czasu na jego rozłożenie, to jednak nie ma znaczącego wpływu na jego przyswajalność, czy działanie.

Suplementy diety w tabletkach

Tutaj sytuacja wygląda tak samo jak w przypadku kapsułek. Na ich korzyść działa to, że łatwo się jest dawkuje i spożywa. A ich działanie i właściwości nie zmieniają się przez to w jakiej są formie.

Suplementy diety w proszku

To najczęściej wybierana forma suplementów diety dla sportowców. Na rynku możemy znaleźć wiele odżywek białkowych, które spotykane są głównie w formie sproszkowanej. Dostępnych jest wiele suplementów diety w proszku, a do tych najpopularniejszych należą:

  • Odżywki białkowe,
  • Odżywki węglowodanowe,
  • Aminokwasy BCAA,

Dlatego to właśnie suplementu w proszku są najczęściej wybierane przez sportowców? Wydaje im się, że są one bardziej naturalne i lepiej się wchłaniają do organizmu. Może nam się wydawać, że do tabletek i kapsułek potrzebne są chemiczne dodatki, które utrzymują suplement w danej formie. To jednak nie prawda. Suplementy w proszku, tabletkach i kapsułkach najczęściej nie różnią się od siebie składem. Jednak to te w proszku wzbudzają większe zaufanie. Ich sposób przygotowania jest nieco bardziej wymagający. Należy odpowiednią dawkę suplementu diety wymieszać z wskazaną przez producenta dawką wody lub mleka. Jeśli źle odmierzymy dawki wody i suplementu diety do może dojść do zmiany jego właściwości, a do zmniejszenia lub całkowitego zatrzymania efektów jego działania. To jedyna trudność i minus jaki posiadają te suplementy diety. Ich działanie jest nieco bardziej skuteczne niż w przypadku suplementów w tabletkach lub kapsułkach.

Suplementy diety w płynie

To nowość na rynku suplementów diety. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia. Przez to w jakiej są formie wydaje nam się, że nie są to produkty naturalne i zawierają w sobie wiele wspomagaczy. W niektórych przypadkach tak jest, ale większość suplementów w płynie jest bezpieczne i ma naturalny skład. Ich skuteczność nie różni się od suplementów w proszku, jednak ich spożywanie jest łatwiejsze.