Jakie buty wybrać na zimę?

Zima trwa w najlepsze, więc warto zakupić buty, które będą dobrze sprawować się przez czas tej wymagającej pory roku. Dlatego coraz więcej osób rozgląda się za butami zimowymi, kiedy to jeszcze ich ceny nie są tak horrendalnie wysokie. Dziś podpowiemy jakie buty na zimę najlepiej wybrać. Wybór jest bardzo ważny, ponieważ buty na zimę dbają o nasze zdrowie i przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka upadku. Konieczne jest zdobycie wiedzy na temat tego, jak powinny wyglądać buty na zimę oraz jakie powinny mieć działanie. Tego i wielu innych faktów na ten temat dowiesz się z poniższego artykułu.

Buty na zimę – wodoodporne

Kilka lat temu zima była mroźna i temperatury sięgały nawet do trzydziestu stopni na minusie. Jednak teraz coraz częściej zaskakuje nas zima, w której więcej jest deszczu i błota niż śniegu. W taką pogodę najlepiej byłoby założyć kalosze, ale przy niskich temperaturach w takich butach możemy nabawić się zapalenia płuc. Tak więc najlepiej wybrać buty zimowe, które są wodoodporne. Ochronią nas przed mrozem i pluchą, która często przemacza nam skarpetki. Możemy również kupić zwykłe byty, a do tego zakupić płyn do zaimpregnowania który odpycha wodę. Dzięki niemu buty nie będą przemakały, a materiał nie zabrudzi się przez dłuższy czas.

Muscle-Zone Sklep

Buty zimowe – z dodatkowym ociepleniem

Warto przy zakupie butów na zimę zainwestować w dodatkowe ocieplenie. Buty na zimę często mają małą warstwę ocieplenia, przez co przy niskich temperaturach mogą nam zmarznąć stopy, a to prowadzić może do przeziębienia. Dlatego dobrym pomysłem jest kupienie wkładek lub skarpetek termicznych do butów. Należy się także rozglądać za butami, które same w sobie są ocieplane i mają grubą warstwę materiału. Najlepiej unikać cienkich butów, ponieważ nawet z warstwą ocieplenia nie będą one chroniły stóp przed mrozem. Dobrym wyborem i ochroną przed niskimi temperaturami jest również zakupienie butów, które sięgają nieco wyżej za kostkę. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że śnieg nie wpadnie nam do buta, a im dłuższe buty tym będzie nam cieplej.

Buty na zimę – z podeszwą antypoślizgową

W czasie zimy często przydarza nam się chodzić po oblodzonych chodnikach, czy schodach. Nie jeden z nas miał tę przykrą okazję przewrócić się na lodzie, a w niektórych przypadkach kończyło się to tragicznie. Dlatego warto kupić buty zimowe z podeszwą antypoślizgową. Dzięki temu chodzenie po oblodzonych drogach nie będzie dla nas problemem. Warto więc sięgnąć po taki dodatek do naszych budów, by zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Podeszwa powinna mieć duży bieżnik, który doskonale wtopi się w śniegi i nierówne podłoże.