Jak czytać etykiety produktów bio?

Wiele osób zastanawia się, jak czytać etykiety produktów oraz po co je czytać. Warto wiedzieć jak to robić, ponieważ to umożliwia nam zapoznanie się ze składem produktu. A czytanie etykiet wcale nie jest trudnym zadaniem. Jak więc to zrobić? Im więcej wiemy na temat produktów, które kupujemy, tym lepiej. Wielu producentów decyduje się na dodawanie do składów wypełniaczy, słodzików, barwników i ulepszaczy smaku, które w nadmiarze mogą być szkodliwe dla zdrowia. Warto więc wiedzieć, jak czytać etykiety żywności i jak wybrać te najlepszej jakości.  Dziś się tego dowiemy.

Etykiety produktów bio – dlaczego warto czytać?

Warto czytać etykiety produktów bio, ponieważ na nich znajdują się informację, z czego zrobiony jest dany produkt oraz z jakiego kraju pochodzi. Dzięki tym informacjom możemy ocenić, czy dany produkt jest wysokiej jakości, czy lepiej nie wkładać go do naszego koszyka. Warto pamiętać, że naklejka z napisem BIO, wcale nie musi oznaczać, że jest to produkt polski i wysokiej jakości. Nie dajmy się nabrać chwytami marketingowymi. Najlepiej samemu zapoznać się z etykietą produktu i sprawdzić, czy jest on dobrej jakości, czy wręcz przeciwnie.

Muscle-Zone Sklep

Etykiety produktów BIO – jak czytać

Kiedy sięgamy po jakiś produkt w sklepie, warto sprawdzić, jaki ma on skład. Dlatego konieczna jest przeczytanie etykiety produktów BIO. Na początek możemy poszukać znaku z certyfikatem, to pierwszy znak mówiący nam, że jest to wysokiej jakości produkt. Jeśli takiego nie ma, to warto spojrzeć na skład produkty.

Informacja o tym, co znajduje się w danym produkcie, musi znaleźć się na opakowaniu. Najczęściej jest umieszczona z tyłu. Jeśli produkt nie jest bogaty w cukry, węglowodany, sól, to warto zagłębić się w jego skład. Warto sprawdzić, czy to naturalne składniki są na pierwszym miejscu, a jeśli tak to w jakich ilościach. Następnie warto sprawdzić datę przydatności i rok wyprodukowania danego produktu. Wszystkie te informacje są dla nas bardzo ważne.

Dodatkowo konieczne jest sprawdzenie daty przydatności. Produkty spożywcze, które mają długie daty przydatności, zazwyczaj bogate są w konserwanty, które zapobiegają gromadzeniu się bakterii i wydłużają czas świeżości produktów.

Jaki produkty powinny znaleźć się w żywności?

Warto dowiedzieć się jakie produkty powinny znaleźć się w naturalnych produktach, które mają bezpieczny skład i nie zaburzają pracy organizmu. W zdrowych produktach spożywczych nie powinno więc zabraknąć:

  • Warzyw,
  • Owoców,
  • Naturalnych cukrów,
  • Kwasów tłuszczowych,
  • Białek – doskonała jest serwatka z mleka lub sera.

To oczywiście tylko niektóre produkty, na które warto zwrócić uwagę. Mają one w sobie wiele składników odżywczych i dbają o nasze zdrowie.