Dlaczego warto pić wodę z cytryną?

Picie wody z cytryną staje się popularnym nawykiem żywieniowym. W internecie pojawia się coraz więcej tez na temat tego, jak ten nawyk ma poprawiać nasz stan zdrowia, a także zbawiennie wpływać na urodę. Czas przekonać się, czy picie wody z cytryną naprawdę może wpłynąć na organizm, a jeśli tak do w jaki sposób.

Muscle-Zone Sklep

Woda z cytryną wspomaga oczyszczanie

Picie wody z cytryną zaleca się z rana. Kiedy nasz układ pokarmowy nie jest jeszcze pełen wypicie jednej szklanki wody z cytryną wspomagać może oczyszczanie jelit, a także całego organizmu z toksyn. Warto jednak wspomnieć, że taki sam efekt możemy uzyskać, wypijając przed śniadaniem szklankę wody mineralnej.

Picie wody z cytryną wspomaga leczenie trądziku

Ma to związek ze wcześniejszym punktem. Ze względu na to, że w organizmie człowieka obecne mogą być liczne toksyny to na skórze pojawić się może wiele zmian w wyglądzie. Przez toksyny cera może stać się matowa i przesuszona. Pojawić się mogą na niej zmarszczki, a wiele osób będzie miało przez to problemy z trądzikiem i wypryskami. Ze względu na to, że picie wody z cytryną ma wspomagać oczyszczanie organizmu i przyczyniać się do sprawniejszego wydalania toksyn z organizmu, to może również korzystnie wpłynąć na stan skóry, która stać się może bardziej promienna, a trądzik i wypryski zaczną się zmniejszać, aż problem zniknie.

Woda z cytryną, jako sposób na odchudzanie

W internecie można znaleźć wiele artykułów i wypowiedzi na forach, które mówią nam, że picie wody z cytryną przyśpiesza odchudzanie. Jest to możliwe, ponieważ picie wody sprawia, że metabolizm pracuje sprawniej. Dodatkowo woda zapełnia żołądek, a dzięki temu czujemy się pełni i nie mamy ochoty na podjadanie. Cytryna to źródło witaminy C, a ten składnik ma również wpływ na pracę układu trawiennego. Witamina C wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Tak więc picie wody z cytryną jest, jak najbardziej wskazane podczas diety odchudzającej.

Woda z cytryną na włosy i skórę

Nie wiele kobiet zdaje sobie sprawę, ale w cytrynie znajduje się witamina C, a ta jest odpowiedzialna za przyśpieszenie procesów produkcji kolagenu. Z kolei kolagen jest składnikiem odżywczym, który wpływa na elastyczność skóry, a także wpływa na wytrzymałość włosów. Tak więc picie wody z cytryną przyczynia się do poprawienia kondycji i wyglądu włosów i skóry.

Woda z cytryną lesza niż kawa

Wiele osób sięga z rana po kawę, by dodać sobie energii i nieco się rozbudzić. Jednak dobrym i zdrowszym rozwiązaniem jest również wypicie szklanki wody z sokiem z cytryny, która orzeźwi nas i doda nieco energii.