Dieta zupowa – dlaczego warto?

Zupa stała się przysmakiem niemal na w każdym kraju. Jest to posiłek, który pojawia się niemal codziennie na każdym stole w polskich domach. Ze względu na to, że zupy nie są kaloryczne, a ich jedzenie ma wiele korzyści dla zdrowia, wspomaga odchudzanie i utrzymanie dobrej sylwetki, to od niedawna odchudzać się można, przechodząc na dietę zupową. Jakie są zasady tej diety, kiedy najlepiej ją stosować i jakich efektów możemy się po niej spodziewać?

Muscle-Zone Sklep

Dieta zupowa – zasady

Na początek trzeba zaznaczyć, że dieta zupowa jest stosowana przez określony czas. Dla bezpieczeństwa należy ją stosować przez siedem dni. Polega ona na jedzeniu przez tydzień jedynie zup. Jest ona doskonała dla osób, które chcą w szybkim czasie schudnąć, ale nie chcą głodować i tracić energii oraz zdrowia na dietach o rygorystycznych zasadach. Jedna miska zupy ma nie więcej niż 150 kalorii Tak więc nawet jeśli zjesz pięć takich misek w ciągu dnia, to spożyjesz jedynie 900 kalorii. Jest to bardzo duży defekt kaloryczny, przez co schudnięcie przy diecie zupowej jest bardzo proste. Dieta ta to jednak nie same plusy. Nie jest ona dobra na długi dystans, ponieważ potrzebne jest nam gryzienie i żucie posiłków, a kiedy jemy zupy, nie są to czynności, które wykonujemy. Może się również zaburzyć praca układu pokarmowego, ponieważ potrzebuje on składników stałych, by móc w prawidłowy sposób funkcjonować.

Czy warto stosować dietę zupową?

Jeśli naszym celem jest szybkie zrzucenie wagi, to dieta zupowa jest to tego najlepsza. Dostarcza ona do organizmu cenne składniki odżywcze, a jednak jest nisko kaloryczna. Dzięki niej jesteśmy w stanie schudnąć nawet do dziewięciu kilogramów w ciągu jednego tygodnia. A jest to właśnie czas, kiedy należy zakończyć jej stosowanie. Warto jednak wiedzieć, że jest to dieta, która ma kilka wariantów. Pierwszy zakłada, że przez siedem dni mamy jeść jedynie zupy. Drugi wariant zakłada, że w ciągu tej diety dwa z pięciu posiłków to będą zupy, a reszta stałe posiłki. Jednak w tym przypadku nie można pozwolić sobie na dowolność posiłków. Należy również zadbać o to, by posiłki nie były zbyt kaloryczne. Możemy ją również zastosować jako jednodniowy detoks. Na jeden dzień przygotować garnek zupy. Dzięki temu wspomóżmy oczyszczanie układy pokarmowego. Ten sposób jednak nie gwarantuje nam spadku masy ciała.

Czy dieta zupowa jest bezpieczna?

Wydawać nam się może, że jest to dieta odchudzająca bezpieczna dla zdrowia, ale warto wiedzieć, że tak duży defekt kaloryczny może prowadzić do licznych zaburzeń w organizmie. Z takiej diety nie powinny korzystać osoby aktywne fizycznie, kobiety w ciąży i karmiące piersią.