Dieta pudełkowa – zasady i efekty

Dieta pudełkowa to od kilku lat jedna z najpopularniejszych diet na rynku. Jej największą wadą jest to, że wymaga od nas poniesienia wysokich kosztów, ponieważ zakupienie posiłków wychodzi nas bardzo drogo. Jednak wiele osób poleca korzystnie z tej diety, ponieważ jest ona łatwa i niewymagająca. Czas dowiedzieć się, na czym polega dieta pudełkowa, ile ona kosztuje i jakich efektów możemy spodziewać się po jej zastosowaniu?

Muscle-Zone Sklep

Dieta pudełkowa – jakie są jej zasady

Dieta pudełkowa rządzi się swoimi prawami. Jej nazwa jest dość ogólna, ponieważ mówi nam tylko o tym, w jaki sposób dostarczane są nam posiłki, właśnie w pudełkach. Jednak to jakie zasady ma ta dieta i jak wygląda jej jadłospis, zależy od tego, w jakiej firmie zamawiamy posiłki oraz jaki cel chcemy osiągnąć. Po dietę pudełkową mogą zgłaszać się nie tylko osoby, które chcą schudnąć, ale również oczyścić organizm, przygotować się na ciążę, czy dodać sobie energii do pracy i ćwiczeń. Z diety pudełkowej mogą korzystać również osoby aktywne fizycznie, które chcą poprawić efektowność ćwiczeń. Po dietę pudełkową można zgłosić się do specjalnych firm. W mniejszych miastach lub miejscowościach trudniej będzie o dostawę posiłków. Jednak im większe miasto, tym więcej firm do wyboru.

To jak kaloryczne będą nasze posiłki, zależy od tego, jakie mamy cele. Jeśli chcemy schudnąć, to warto wybierać diety, które zakładają defekt kaloryczny. Dieta pudełkowa oferuje nam różne warianty kaloryczne:

  • 1000,
  • 1200,
  • 1500,
  • 1800,
  • 2000,
  • 2200,
  • 2500,
  • 3000

Najniższe kalorycznie diety są wskazane dla osób odchudzających się, a najwyższe dla osób, które są aktywne fizycznie.

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Jak już wspomnieliśmy na początku, dieta pudełkowa niestety nie należy do najtańszych. Jeśli korzystać będziemy z takiej diety przez miesiąc, to możemy liczyć się z poniesieniem wysokich kosztów od 1500 do 2000 złotych. Tak więc jest to duża kwota za posiłki zapewnione dla jednej osoby w miesiącu.

Efekty diety pudełkowej

To, jaki efekt uzyskamy, zależy od tego, jaką dietę wybierzemy. Możemy wybrać posiłki, które nie liczą więcej niż 2000 kalorii, a dzięki temu dostarczymy do organizmu mniejsze ilości kalorii, więc może uda nam się schudnąć. Dla kobiet, które planują ciąże, wart wybierać diety, które składają się z warzyw i owoców oraz dostarczają odpowiednie ilości kalorii. Dzięki temu organizm przygotuje się na nowy etap, czyli utrzymanie przy życiu zarodka. Osoby aktywne fizycznie, których celem jest zwiększenie masy mięśniowej, powinny sięgnąć po dietę mającą więcej niż 2000 kalorii z dużą ilością białek.