Dieta czekoladowa- unikać, czy wybierać?

 

Muscle-Zone Sklep

Dieta czekoladowa to jedna z popularnych diet odchudzających. To może wydawać się niewiarygodne, ale jedzenie czekolady może nam pomóc schudnąć. Zanim jednak zdecydujesz się na zastosowanie tej wyjątkowej diety, koniecznie sprawdź, jak ona działa, jakie ma zasady i kiedy lepiej z niej nie korzystać.

Zasady diety czekoladowej

Dla fanów czekolady mlecznej dieta czekoladowa niestety nie będzie tą idealną. Zakłada ona jedzenie jedynie gorzkiej czekolady. Po kostkę czekolady należy sięgać przed każdym posiłkiem, śniadaniem obiadem i kolacją. Dla wielu osób może się to wydawać absurdalne, jednak badania udowodniły, że czekolada gorzka zmniejsza apetyt na słodkie i tłuste potrawy, a także powoduje on uczucie długotrwałej sytości, co ma zmniejszyć naszą ochotę a podjadanie między posiłkami, a także przyczynić się do zmniejszenia ilości kalorii spożywanych w ciągu dnia. Tak więc kiedy zjemy nawet jedną kostkę gorzkiej czekolady, to zmniejszy się nasza potrzeba na zjedzenie kalorycznego deseru, który odkładać się będzie w postaci dodatkowej tkanki tłuszczowej. Jedzenie czekolady to jednak niejedyna zasada diety czekoladowej. Jedzenie tej słodkości należy połączyć ze zdrową żywnością. Najlepiej sięgać po produkty, które bogate są w białko i składniki, które przyczyniają się do przyśpieszenia metabolizm, czyli na przykład błonnik. A dodatkowo możemy zastosować spalacze tłuszczu, które nazywane są również termogenikami, czyli kofeina, imbir, zielona herbata, a także cynamon.

Jaki efekty można uzyskać razem z dietą czekoladową?

Osoby, które przebywają na diecie czekoladowej, mogą schudnąć nawet od 1 do trzech kilogramów w ciągu tygodnia. To jednak zależy od tego, jaki mamy bilans energetyczny. Trzeba jednak wiedzieć, że korzystanie z takiej diety ma wpływ na nasze zdrowie. Czekolada jest bogata w przeciwutleniacze, a to sprawia, że poprawiają one funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko zakrzepów. Jest również źródłem potasu, a jest to składnik odżywczy, który ma korzystny wpływ na pracę serca, a także wspiera pracę układu krążenia.

To jednak nie jest wszystko, czekolada dostarcza do organizmu magnez, który ma wpływ na pracę układu nerwowego. Jest również źródłem witamin z grupy B oraz witaminy A, a ta dba o układ odpornościowy i zdrowie oczu.

Jedzenie czekolady ma wiele korzyści dla naszego zdrowia, jeśli jeść ją będziemy w prawidłowy sposób, a nasze posiłki będą dobrze zbilansowane, to pomoże ona również schudnąć. Stosowanie diety czekoladowej jest bezpieczne, więc nie ma ku niej niemal żadnych przeciwwskazań. Jeśli cierpisz na chorobę przewlekłą, możesz zapytać się swojego lekarza, czy ta dieta jest dla ciebie bezpieczna.