Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Dla grup społecznychDla sportowcówJako dodatki

D3 z K2 jaka najlepsza?

D3 z K2 jaka najlepsza?

Rynek suplementów diety oraz leków jest zalewany produktami. Wśród nich jest wiele preparatów o niskiej lub średniej jakości. Rynek suplementów diety nie posiada wielu stosownych regulacji i po kilku ruchach możemy legalnie produkować suplementy (lub ją zlecić). 

Wśród wielu opinii leki są uznawane za lepsze od suplementów i trudno się z tym nie zgodzić, jednak istnieją produkty o farmaceutycznej jakości lub o zbliżonej do nich. Wśród nich są i suplementy witaminy D3 w połączeniu z witaminą K2. Jaki jest najlepszy? Zaraz się dowiemy!

O tym dlaczego warto łączyć witaminę D3 z K2 można przeczytać w tym temacie: D3+K2 = związek idealny! Oczywiście pojawia się w sieci wiele donosów, że takie połączenie nie jest konieczne, jednakże ile osób – tyle opinii. W wielu badaniach stosowano witaminę D3 bez dodatku K2 i nie stało się nic – warto jednak zaznaczyć, że były to osoby zdrowe i młode. Dlatego dla przeciętnego „Kowalskiego” sugerujemy aby dmuchać na zimne i stosować je razem.

Czym charakteryzuje się dobra witamina D3?

Witamina D3 powinna pochodzić z np. koncentratu lanoliny. Sugerowana przez podmioty zdrowotne dawka 2000 jednostek to na pewno bezpieczna dawka, jednak czy wystarczająca dla nas? – Tutaj warto odnieść się do badaniach prowadzonych na osobach mieszkających w strefie umiarkowanej, które przy 2000 jednostek nadal miały niedobory lub niski poziom. Często mówi się o dawce oscylującej wokół 4000 jednostek. Jest to bardzo dobre połączenie bezpieczeństwa oraz skuteczności dawki.

Ile brać witaminy K2 do D3?

Źródła w tej kwestii mówią najczęściej o 25 do 35 mcg na 1000 IU witaminy D3. Czyli dla witaminy D3 w ilości czterech tysięcy jednostek mówimy o 100-140 mcg. Warto zaznaczyć, aby pochodziła ona z fermentowanego natto – posiada ona bo wiem najlepiej przyswajalną formę witaminy K2 – mk7. Zapewnia ona odpowiednią wchłanialność oraz czas utrzymywania się w organizmie.

Jaki preparat D3+K2 wybrać? 

Wg naszej sugestii będzie to preparat Vitamin D3 with K2mk7. Posiada on odpowiednio dobrane dawki, a producent zyskuje co raz większe grono klientów, głównie za sprawą publikowanych raportów z badań składu swoich suplementów. Potwierdzają one wysoką jakość produktu oraz to co znajduje się na etykiecie, a więc nie musimy się obawiać, że w składzie jest coś innego niż widnieje na etykiecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *